E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański» Przegląd prasy i nowin» Kultura

Kultura
Wystawa ikon w nowotarskim Moku
(żródło: Redakcja)

W sobotę 25 lipca w galerii Stara Kotłownia nowotarskiego Moku, została otwarta wystawa malarstwa Jerzego Nowosielskiego "Ikona spada z nieba".
( 26 Lipca 2009)
Szukają pieniędzy na mauzoleum
(żródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2009/07/29)

Stowarzyszenie Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza poszukuje środków na odnowienie zabytkowego mauzoleum poety na zakopiańskiej Harendzie.
( 29 Lipca 2009)
Dlaczego Janosik nie ożeni się z Maryną?
(żródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2009/07/27)

We wrześniu premiera filmu o zbójniku. Obraz ma być całkiem inny niż znany serial. Nowy Janosik wybrany został przez Holland i Adamik spośród 300 kandydatów. Młody góral o swojsko brzmiącym imieniu Janosik siłą wcielony zostaje w szeregi wojsk cesarza Franciszka Józefa. Dzięki pomocy herszta zbójników Tomasza Uhorčíka, udaje mu się wykupić z carskiej armii. Wstępuje do bandy swojego wybawcy, aby stać się w końcu jej przywódcą. Od tego momentu cieszy się sławą dzielnego zbójnika, który przestrzega honorowego kodeksu – daje biednym, a odbiera bogatym.
( 27 Lipca 2009)
Teatry z kraju zapraszają na Krupówki
(żródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2009/07/27)

Grupy z całej Polski wystąpią w Zakopanem. To alternatywa dla ogarniającej nas komercji. Zakopiańskie Lato Teatralne wpisało się już w góralski kalendarz kulturalny na stałe. Chociaż to dopiero druga edycja, już widać, że teatralne propozycje dla turystów błąkających się po Krupówkach okazały się strzałem w dziesiątkę.
( 27 Lipca 2009)
Tablica w rocznicę śmierci Karłowicza
(żródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2009/07/27)

W sobotę na murze zabytkowego cmentarza na Pęksowym Bryzku odsłonięta została tablica pamiątkowa Mieczysława Karłowicza, kompozytora, współzałożyciela TOPR, którego setną rocznicę śmierci obchodzimy w tym roku. (hak)
( 27 Lipca 2009)
Będą walczyć o twój uśmiech
(żródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2009/07/25)

Neo-Nówka i Paranienormalni w Zakopanem. Za tydzień Zakopiańskie Konfrontacje Kabaretowe na Równi. To może być największe wydarzenie w ciągu całego roku. W Zakopanem jednocześnie będzie się śmiać od ucha do ucha blisko tysiąc osób. Po raz pierwszy bowiem Zakopiańskie Konfrontacje Kabaretowe odbędą się nie w kinie Sokół, a w namiocie festiwalowym na Równi Krupowej.
( 25 Lipca 2009)
Tablica upamiętni Karłowicza
(żródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2009/07/25)

Mieszkańcy Zakopanego nie zapominają o setnej rocznicy tragicznej śmierci wybitnego kompozytora, współtwórcy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Mieczysława Karłowicza. Ma on już swój pomnik-kamień w miejscu, gdzie zginął – pod Małym Kościelcem w Tatrach. Dziś o godz. 17 zostanie odsłonięta pamiątkowa tablica Mieczysława Karłowicza na Starym Cmentarzu na Pęksowym Brzyzku. Uroczystość uświetni koncert w Miejskiej Galerii Sztuki przy Krupówkach 41. Początek o godzinie 18. (hak)
( 25 Lipca 2009)
Śladami Radzikowskiego z Krakowa do Zakopanego
(żródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2009/07/24)

Wyruszyliśmy z Krakowa w straszliwym upale. Wieczorem w Naprawie było już zimno. W Rabce trąba powietrzna i ulewa wypłoszyły ludzi z pikniku. Powitanie odłożono na następny ranek. Potem po całym dniu deszczu zobaczyliśmy Giewont w słońcu – pisze Marian Satała. Góralskie fasiągi przejechały w dwa dni 108 km. Turyści pod Tatry jeżdżą dziś autami albo pociągiem.
( 24 Lipca 2009)
Wpadnij w upał do... muzeum
(żródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2009/07/23)

Gościem naszej letniej redakcji na Krupówkach był Wojciech Szatkowski, pracownik Muzeum Tatrzańskiego, który – w 120. rocznicę powstania tej niezwykle ważnej dla górali placówki – zapraszał turystów do oddziałów muzeum. Może latem turyści częściej wybierają góry, ale w taki upał jak wczoraj dobrze jest zrobić sobie przerwę w tatrzańskich wyprawach i wybrać się do chłodnych sal muzeum.
( 23 Lipca 2009)
Zakopane walczy o „Janosika”!
(żródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2009/07/23)

Nowy film o Janosiku autorstwa Agnieszki Holland i jej córki Kasi Adamik miał mieć premierę w Zakopanem pod Tatrami. – To wydaje się oczywiste – twierdzi Andrzej Kawecki, szef Biura Promocji Zakopanego. Fakt ten nie jest jednak aż tak oczywisty dla producenta filmu, firmy Apple Film Production, który rozważa możliwość pierwszej prezentacji obrazu w innym miejscu. Premierę filmu „Janosik. Prawdziwa historia”, zaplanowano w Zakopanem na 26 sierpnia, w czasie Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich.
( 23 Lipca 2009)
Teatr na Krupówkach
(żródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2009/07/23)

Już jutro rusza druga edycja Zakopiańskiego Lata Teatralnego. Tak jak przed rokiem, teatry offowe z kraju i świata wystąpią na scenie przy oczku wodnym na Krupówkach. Organizatorami Zakopiańskiego Lata Teatralnego są Biuro Promocji Zakopanego oraz Teatr OFF Tatrzański.
( 23 Lipca 2009)
XXXV Święto Pasterskie w Lipnicy Wielkiej [video!][wielka galeria zdjęć!]
(żródło: Redakcja)


( 6 Lipca 2009)
Tyle kwiatów w „Jatkach” jeszcze nie było
(żródło: Redakcja)


( 12 Lipca 2009)
Podsumowanie Ferment Festiwalu!
(żródło: TKA Ferment)


( 3 Lipca 2009)
Król Popu nie żyje!
(żródło: )


( 26 Czerwca 2009)
Archiwum
Pierwszy «« (3015-3029)(3030-3044)(3045-3059)(3060-3074)(3075-3078) »» Ostatni


Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2019