E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański» Przegląd prasy i nowin» Zakopane

Zakopane
Rodzinny piknik z Sokołem - Zawody strzeleckie z broni pneumatycznej
(żródło: )

125 urodziny Sokoła! Z tej okazji 15 sierpnia 2019 o godz. 12:00 zapraszamy na Rodzinny piknik oraz Zawody strzeleckie z broni pneumatycznej o złotego sokoła SOKOLE OKO!
( 13 Sierpnia 2019)
ZAWIADOMIENIE - czasowa zmiana organizacji ruchu na czas zawodów LGP w skokach narciarskich oraz 51 MFFZG
(żródło: )

Burmistrz Miasta Zakopane informuje, że w związku z dużymi wydarzeniami kulturalnymi i sportowymi planowanymi na najbliższych weekend 16-18 sierpnia 2019 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.
( 13 Sierpnia 2019)
X Europejskie Targi Produktów Regionalnych - 2 dzień - 12/08/2019 - relacja
(żródło: )

Drugi dzień Europejskich Targów Produktów Regionalnych przyciągnął na Górną Rówień Krupową tłumy turystów. Nic dziwnego - udział w Targach, na których królują świetne jedzenie, unikatowe rękodzieło i niepowtarzalna góralska kultura to najlepszy sposób na spędzenie wolnego czasu pod Tatrami.
( 12 Sierpnia 2019)
X Europejskie Targi Produktów Regionalnych - 1 dzień - 11/08/2019 - relacja
(żródło: )

Za nami pierwszy dzień wielkiego święta tradycji. Na Górnej Równi Krupowej rozpoczęły się Europejskie Targi Produktów Regionalnych. Tegoroczne, dziesiąte już wydarzenie otworzył starosta tatrzański Piotr Bąk.
( 11 Sierpnia 2019)
Wernisaż wystawy pokonkursowej MADONNY PODHALAŃSKIE
(żródło: )

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula, Zakopiańskie Centrum Kultury oraz Centrum Kultury Rodzimej w Willi Czerwony Dwór zapraszają na wernisaż wystawy pokonkursowej   MADONNY PODHALAŃSKIE   9 sierpnia 2019 r., godz. 17:00 Willa Czerwony Dwór ul. Kasprusie 27, 34-500 Zakopane
( 7 Sierpnia 2019)
„Początki ratownictwa w Tatrach” – wieczór słowno-muzyczny w Dworcu Tatrzańskim
(żródło: )

W najbliższy piątek, tj. 9 sierpnia 2019 roku o godzinie 18.00 w Dworcu Tatrzańskim przy Krupówkach odbędzie się wieczór słowno – muzyczny, poświęcony plejadzie ratowników tatrzańskich i pionierskim czasom taternictwa. O tamtych, już odległych czasach będzie opowiadał nestor przewodników tatrzańskich, speleolog i publicysta Apoloniusz Rajwa. Wieczór poprowadzi publicysta i pedagog Adam Kitkowski. Wydarzenie poprzedzi uroczyste odsłonięcie tablicy w Dworcu, które dedykowane jest właśnie ratownikom TOPR. Odsłonięcia tablicy dokona obecny naczelnik TOPR Jan Krzysztof. Spotkanie uświetni góralska kapela Obrochtów.
( 6 Sierpnia 2019)
Zakopiański Festiwal Literacki - Targi Książki
(żródło: )

W dniach 9 - 11 sierpnia 2019 odbędzie się czwarta edycja Zakopiańskiego Festiwalu Literackiego. Wzorem lat poprzednich chcemy zaprosić Państwa do wędrówki nie tylko po tatrzańskich szlakach literackich, ale też po kartach ciekawych nowości wydawniczych. Mamy nadzieję, że zechcą Państwo przyjąć zaproszenie do udziału w Targach Książki, wydarzeniu towarzyszącemu Festiwalowi, które odbędą się na Placu Niepodległości pod hasłem „Pod Tatry tylko z książką”. Cykl spotkań autorskich dla dzieci, młodzieży i dorosłych, projekcje filmów, wystawy, koncerty, warsztaty literackie, czy dyskusje o książkach to zaledwie kilka z punktów programu festiwalowego, który mamy nadzieję przywróci pamięć o literackiej i kulturalnej tradycji Zakopanego czasów Witkacego, Makuszyńskiego, Kasprowicza i wielu innych. Nie zabraknie również regionalnego akcentu – spotkania „Na tatrzańskim szlaku literatury”. Tę część Festiwalu uwieńczy przyznanie Nagrody Literackiej Zakopanego dla najlepszej z nominowanych książek, propagujących Zakopane i Tatry. W tym roku hasłem przewodnim Festiwalu Literackiego jest „Zaczytane Zakopane”.
( 5 Sierpnia 2019)
WIECZÓR GÓRSKI Z MUZEUM TATRZAŃSKIM - Narty jak dzioby drakkarów
(żródło: )

WIECZÓR GÓRSKI Z MUZEUM TATRZAŃSKIM: Narty jak dzioby drakkarów 10 sierpnia 2019 (sobota), godz. 19.00 Schronisko PTTK im. Walerego Goetla na Hali Ornak   Zapraszamy na wieczór o górach Tafjord w Norwegii i tegorocznej wyprawie w te góry na nartach skiturowych. Prowadzenie: Wojciech Szatkowski – Narciarstwo Wolności
( 2 Sierpnia 2019)
Andrzej Bargiel w Muzeum Tatrzańskim
(żródło: )

W środę 31 lipca o godzinie 19.00 w gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego odbędzie się niezwykły, górski wieczór. Jego bohaterem będzie Andrzej Bargiel - znany skialpinista, himalaista i wspinacz, który dokonał wielu ekstremalnych zjazdów narciarskich, w tym w roku 2018 zjechał na nartach z K2 (Chogori, 8611 m).
( 29 Lipca 2019)
VII Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Zakopanem
(żródło: )

Zapraszamy na VII Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych, która odbędzie się w dn. 3-4 sierpnia 2019 r. na stadionie biathlonowym w Kościelisku-Kirach.   Informacje o wystawie:   https://zkwp-zakopane.pl/aktualnosci/150.html
( 25 Lipca 2019)
Wystawa plastyczna Wołanie w górach w 110. rocznicę powstania TOPR
(żródło: )

W dniu 15 lipca 2019 roku otwarto wystawę plastyczną Wołanie w górach, która jest impreza towarzyszącą projektowi „Koncerty w Zakopanem, lato 2019”. Już po raz dwudziesty pod Tatrami rozbrzmiewa muzyka różnych epok i różnych stylów. Tym razem całość artystycznych prezentacji dedykowana jest ratownikom górskim w 110. rocznicę powstania TOPR. Wyrazem pamięci o odważnych i ofiarnych ludziach gór jest ta wystawa, którą można oglądać codziennie (w godzinach 8.00 - 20.00) w dolnym kościele Księży Misjonarzy w Zakopanem – Olczy. Wystawę otworzył ks. Jerzy Grzyb, proboszcz parafii p.w. M.B. Objawiającej Cudowny Medalik na Olczy.
( 19 Lipca 2019)
ZAPROSZENIE NA PROMOCJĘ KSIĄŻKI „Gazda czy pon? Portret górali podhalańskich na przełomie XX i XXI wieku”
(żródło: )

20 lipca 2019 (sobota), godz. 16:00 Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza (filia Muzeum Tatrzańskiego) ul. Zamoyskiego 25   Zapraszamy do Muzeum Tatrzańskiego na promocję książki „Gazda czy pon? Portret górali podhalańskich na przełomie XX i XXI wieku” autorstwa dr Natalii Maksymowicz Mróz. Spotkanie poprowadzi dr Magdalena Kwiecińska.  
( 18 Lipca 2019)
Jarmark Kolekcjonerski Świat Staroci
(żródło: )

Zapraszamy 17.07 - 18.08.2019 na tegoroczną edycję Jarmarku Kolekcjonerskiego ŚWIAT STAROCI. Tak jak w roku ubiegłym, znajdujemy się w górnej części Placu Niepodległości, pod "ścianą ceglaną”. Znajdziecie u Nas wartościowe antyki, dzieła sztuki, lampy, meble, wyroby z mosiądzu, książki i inne dekoracje oraz akcesoria. Dojście od Krupówek, dojazd od ul. Grunwaldzkiej wokół Placu Niepodległości. Parking na miejscu.
( 18 Lipca 2019)
FESTIWAL MUZEUM TATRZAŃSKIEGO TATRZAŃSKIE MUSEALIA
(żródło: )

FESTIWAL MUZEUM TATRZAŃSKIEGO   TATRZAŃSKIE MUSEALIA 20-21.07.2019 (sobota-niedziela)
( 15 Lipca 2019)
Weekend z muzyką organową w zakopiańskich kościołach
(żródło: )

Pod zmienną pogodą kapryśnego lata, człowiek szuka rozrywek na różnorakich płaszczyznach. Jedną z nich, z pewnością, jest kontakt z kulturą wysoką w wyciszającej atmosferze świątyni. Wyjątkową okazją na zaspokojenie potrzeb duchowych i estetycznych będzie nadchodzący weekend z muzyką poważną w ramach XIX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Na organową końcówkę tygodnia zaprasza Zakopiańskie Centrum Kultury, Miasto Zakopane oraz zakopiańskie parafie.
( 12 Lipca 2019)
Archiwum
Pierwszy «« (16-30)(31-45)(46-60)(61-75)(76-90) »» Ostatni


Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2019