E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański» Przegląd prasy i nowin» Zakopane

Zakopane
Bezpieczne wakacje w Zakopanem
(żródło: https://www.zakopane.pl/strefa-miejska/aktualnosci/aktualnosci-zwykle/lipiec-2020/bezpieczne-wakacje-w-zakopanem)

Szanowni Państwo, aby wakacje w Zakopanem dla wszystkich były bezpieczne, przypominamy zarówno odwiedzającym nas Turystom, jak i Mieszkańcom o kluczowych zasadach bezpieczeństwa, takich jak:
( 12 Lipca 2020)
Komunikat PSSE w Zakopanem - prośba o kontakt
(żródło: https://www.zakopane.pl/strefa-miejska/aktualnosci/aktualnosci-zwykle/lipiec-2020/komunikat-psse-w-zakopanem)

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zakopanem prosi o kontakt osoby, które w dniu 2 lipca 2020 r. brały udział w uroczystościach pogrzebowych Zofii Karpiel Bułecki na Pęksowym Brzyzku w Zakopanem (szczególnie osoby, które składały kondolencje), w modlitwach przed pogrzebem w domu zmarłej oraz w przyjęciu zorganizowanym po pogrzebie "stypie".
( 10 Lipca 2020)
W hołdzie Janowi Pawłowi II - cykl koncertów sekstetu proMODERN
(żródło: )

18 lipca 2020 r. o godz. 20.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem odbędzie się koncert "W hołdzie Janowi Pawłowi II" w wykonaniu sekstetu proMODERN. Wstęp wolny.
( 7 Lipca 2020)
ZAKOPIAŃSKIE LATO TEATRALNE - LETNI TEATR W MUSZLI KONCERTOWEJ
(żródło: https://www.zakopane.pl/strefa-miejska/kalendarz-wydarzen/wydarzenia/2020-07/zakopianskie-lato-leatralne-letni-teatr-w-muszli-koncertowej)

Lipiec tego roku upłynie w Zakopanem pod znakiem Zakopiańskiego Lata Teatralnego (5 - 26 lipca 2020). Stało się ono nieodłącznym elementem programu letniego i w przeciągu lat zasłynęło z niecodziennych projektów. Nie pozostawia więc wątpliwości, że cotygodniowe występy w Muszli Koncertowej dostarczą widzowi moc doznań wzrokowych oraz słuchowych. Program przygotowany przez krakowski Teatr VIS A VIS nawiązuje do Zakopanego z czasów Dwudziestolecia Międzywojennego, kiedy to miejscowość pod Giewontem była kulturalną i towarzyską stolicą Polski oraz miejscem spotkań artystów i największych osobistości tamtego okresu.
( 3 Lipca 2020)
Spektakl muzyczny „NIE KOCHAĆ W TAKĄ NOC TO GRZECH”
(żródło: https://www.zakopane.pl/strefa-miejska/kalendarz-wydarzen/wydarzenia/2020-07/nie-kochac-w-taka-noc-to-grzech)

Już w najbliższą niedzielę 5.07.2020 o godz. 18:00 zainaugurujemy kolejną edycję festiwalowego cyklu występów w stylu retro, czyli ZAKOPIAŃSKIE LATO TEATRALNE – LETNI TEATR W MUSZLI KONCERTOWEJ… Zapraszamy Państwa zatem do zakopiańskiego amfiteatru na wyjątkowy spektakl muzyczny: „NIE KOCHAĆ W TAKĄ NOC TO GRZECH”. Największe przeboje filmowe lat 30 XX wieku z muzyką Henryka Warsa z repertuaru sław odwiedzających wówczas Zakopane: Hanki Ordonówny, Zuli Pogorzelskiej, Toli Mankiewiczówny, Aleksandra Żabczyńskiego i innych sław tamtej epoki…
( 3 Lipca 2020)
Kino Letnie Sopot - Zakopane
(żródło: https://www.zakopane.pl/strefa-miejska/kalendarz-wydarzen/wydarzenia/2020-08/kino-letnie-sopot-zakopane-zapraszaja-provident-i-axa)

Zakopiański Plac Niepodległości zamieni się w najpiękniejsze kino pod gwiazdami. Codziennie od 1 lipca do 31 sierpnia 2020 r. czekają na Was bezpłatne projekcje kina letniego. Kino Letnie Sopot - Zakopane - zapraszają Provident i AXA. Repertuar festiwalu został tradycyjnie podzielony na dni tematyczne.
( 30 Czerwca 2020)
Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem stanie się Tatrzańskim Muzeum Narodowym
(żródło: http://www.muzeumpalace.pl/index.php/muzeum/19-muzeum-tatrzanskie-stanie-sie-czescia-muzeum-narodowego-kronika-tvp3-krakow)

Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem będzie instytucją współprowadzoną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przez co zostanie podniesione do rangi Muzeum Narodowego – ogłosił w sobotę w Zakopanem wicepremier Piotr Gliński przed gestapowską „Katownią Podhala”, w której do 2023 r. powstanie muzealny oddział.
( 15 Czerwca 2020)
Aqua Park Zakopane ponownie otwarty!
(żródło: https://www.zakopane.pl/strefa-miejska/aktualnosci/aktualnosci-zwykle/czerwiec-2020/aqua-park-zakopane-ponownie-otwarty)

Aqua Park Zakopane lubi być pierwszy! Są to pierwsze termy, które powstały na Podhalu, ich historia sięga basenów cieplicowych na Antałówce. Jako pierwsi podjęli decyzje o zamknięciu się w czasach epidemii. Teraz także, najprawdopodobniej są pierwszym basenem w Polsce, który otworzył się po tak długiej przerwie. W związku z tym, że tak długo czekali na powrót do rzeczywistości, postanowili otworzyć obiekt już w piątek o północy!
( 8 Czerwca 2020)
Dni Zakopanego 2020 (1 - 30 czerwca 2020)
(żródło: )

Dni Zakopanego zostały powołane na pamiątkę wizyty największego z Rodu Polaków – Świętego Jana Pawła II, który odwiedził Zakopane i Tatry w 1997 roku. W czasie tej wizyty zmianie uległ herb miasta, w którym znalazł się Giewont z krzyżem, jak również papieskie klucze piotrowe. W tym czasie powstała także nowa flaga miasta i sztandar. Rada Miasta Zakopane uchwaliła, iż początek czerwca będzie poświęcony wspominaniu tego wyjątkowego czasu. W czasie uroczystej sesji Rady Miasta Burmistrz wręcza doroczne Nagrody, dedykowane mieszkańcom najbardziej zasłużonym dla Zakopanego.
( 5 Czerwca 2020)
Zakopiański Dzień Dziecka 2020
(żródło: https://www.zakopane.pl/strefa-miejska/kalendarz-wydarzen/wydarzenia/2020-06/zakopianski-dzien-dziecka-2020)

Dzień Dziecka to wprost idealna okazja do świetnej zabawy. Z tej okazji Miasto Zakopane przygotowało mnóstwo niezwykłych atrakcji dla najmłodszych. Świętowanie w tym roku potrwa cały tydzień, a rozpoczniemy je już 1 czerwca! Zabierzemy dzieci w emocjonującą przygodę, która tym razem odbędzie się w przestrzeni internetu i mediów społecznościowych.
( 28 Maja 2020)
Ostatni odcinek cyklu "W ZAKOPIAŃSKIM STYLU" na antenie TVP Kultura
(żródło: https://www.zakopane.pl/strefa-miejska/aktualnosci/aktualnosci-zwykle/maj-2020/ostatni-odcinek-cyklu-quot-w-zakopianskim-stylu-quot-na-antenie-tvp-kultura?s=t)

W poniedziałek 1 czerwca 2020 r. o godz. 17.30 TVP Kultura wyemituje czwarty, ostatni odcinek cyklu zrealizowanego przez Miasto Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury i Telewizję Polską poświęconego zabytkom i architekturze Zakopanego "W Zakopiańskim Stylu". Emisja programu wspiera akcję "Sercem w Zakopanem".
( 30 Maja 2020)
Zbiórka odpadów komunalnych wielkogabarytowych i niebezpiecznych
(żródło: https://www.zakopane.pl/strefa-miejska/aktualnosci/aktualnosci-zwykle/maj-2020/informacja-o-akcjach-zbiorki-odpadow-komunalnych-wielkogabarytowych-i-niebezpiecznych)

Burmistrz Miasta Zakopane oraz spółka ,,TESKO” Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa Sp. z o.o. informuje: że   najbliższa akcja zbiórki odpadów komunalnych wielkogabarytowych   (w tym mebli)   i niebezpiecznych   obejmujących m.in. zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny w tym AGD i RTV, zużyte akumulatory, ogniwa i baterie, świetlówki, chemikalia (np. farby, lakiery, przeterminowane środki ochrony roślin), metale, opony, tekstylia oraz przeterminowane leki pochodzące z terenu Gminy Miasto Zakopane, odbędzie się w miesiącu   czerwcu i lipcu 2020 r.
( 21 Maja 2020)
Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego otwarta od 20 maja 2020 r.
(żródło: http://galeria.zakopane.pl/pl/news/307,0)

Niezmiernie miło jest nam poinformować, iż Miejska Galeria Sztuki im Wł. hr. Zamoyskiego będzie otwarta dla zwiedzających od 20 maja 2020 r. (środa). Dostosowując się do aktualnych restrykcji sanitarnych i zapewniając bezpieczne zwiedzanie, na razie udostępniamy dużą salę wystawienniczą (salę A). W zakładce „O Miejskiej Galerii Sztuki” zostały umieszczone zasady zwiedzania Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego związane z epidemią COVID-19. Galeria będzie czynna od środy do niedzieli w godz. 10:00-16:00 z przerwą w godz. 13:00-14:00.
( 19 Maja 2020)
ZAKOPANE WZNAWIA DZIAŁALNOŚĆ KULTURALNĄ
(żródło: https://www.zakopane.pl/strefa-miejska/aktualnosci/aktualnosci-zwykle/maj-2020/wznawiamy-dzialalnosc-kulturalna?s=t)

Szanowni Państwo, z radością przyjęliśmy informację o możliwości ponownego otwarcia instytucji kultury. Pozwoliła nam ona z nadzieją patrzeć w przyszłość i zaprosić Państwa ponownie do odwiedzenia Zakopanego nie tylko w formie wirtualnej. Do tej pory tylko ona była możliwa. Dziękujemy, że przez ten czas byliście Państwo z nami „Sercem w Zakopanem” włączając się w naszą kampanię, odwiedzając nasze media społecznościowe i stronę Zakopane.pl. Cieszymy się, że za ich pośrednictwem mogliśmy dzielić się z Państwem wiedzą o naszym Mieście i jego atrakcjach, pozostając w stałym kontakcie. Z myślą o wszystkich, którzy jeszcze nie mogą nas odwiedzić, będziemy kontynuować te działania. Już teraz, dla Gości, którzy są w Zakopanem oraz dla wszystkich Mieszkańców, otwieramy drzwi naszych instytucji.
( 14 Maja 2020)
Maseczki dla Seniorów
(żródło: https://www.zakopane.pl/strefa-miejska/aktualnosci/aktualnosci-zwykle/kwiecien-2020/maseczki-dla-seniorow2)

Urząd Miasta Zakopane zakupił 6.000 szt. maseczek dla seniorów, którzy mogą zgłaszać swoje zapotrzebowanie do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w godzinach 7:30 - 15.30 pod numerem telefonu 18 20 147 33, w godzinach 15:30 – 19:00 oraz w soboty i niedziele pod numerem 509 467 098. Maseczki dostarczać będą pracownicy MOPS-u oraz wolontariusze.
( 16 Kwietnia 2020)
Archiwum
Pierwszy «« (1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni


Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2022