E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański» Przegląd prasy i nowin» Zakopane

Zakopane
V edycja akcji Sprzątanie Potoku Zakopianka
(żródło: )

Już po raz piąty spotkamy się 8 sierpnia 2020 r. aby powiedzieć ,,NIE" zaśmiecaniu potoków, rzek i w ogóle zaśmiecaniu! Wspólnie posprzątamy Zakopiankę - największy potok płynący przez nasze miasto Zakopane.
( 4 Sierpnia 2020)
Jarmark Kolekcjonerski Świat Staroci
(żródło: )

Zapraszamy od 6 do 23 sierpnia 2020 r. na tegoroczną edycję Jarmarku Kolekcjonerskiego ŚWIAT STAROCI. Tak jak w roku ubiegłym, znajdujemy się w górnej części Placu Niepodległości, pod "ścianą ceglaną”. Znajdziecie u Nas wartościowe antyki, dzieła sztuki, lampy, meble, wyroby z mosiądzu, książki i inne dekoracje oraz akcesoria. Dojście od Krupówek, dojazd od ul. Grunwaldzkiej wokół Placu Niepodległości. Parking na miejscu.
( 4 Sierpnia 2020)
Finałowy etap 77. Tour de Pologne ZAKOPANE – KRAKÓW
(żródło: https://www.tourdepologne.pl/etap-5/)

09.08.2020 ETAP 5 – ZAKOPANE – KRAKÓW / 188 KM Finałowy etap 77. Tour de Pologne rozpocznie się w Zakopanem, stolicy polskich Tatr. Tuż po starcie na kolarzy czeka Górska Premia PZU drugiej kategorii Ząb, a później Lotna Premia LOTTO w Czarnym Dunajcu. Na trasie znajdują się także Górska Premia PZU pierwszej kategorii Krowiarki oraz drugiej kategorii Góra Makowska. Później trasa wiedzie w dół, w stronę Krakowa, gdzie zakończy się 77. Tour de Pologne. Zanim to nastąpi kolarze pokonają trzy rundy po 4 kilometry każda i zafiniszują przy Błoniach. https://www.tourdepologne.pl/etap-5/
( 31 Lipca 2020)
Ameryka Południowa. Chile, Brazylia, Argentyna, Boliwia i trochę o Peru.
(żródło: )

Tomasz Skrzydłowski – doktor nauk leśnych, edukator Tatrzańskiego Parku Narodowego zabierze nas 27 lipca 2020 r. w egzotyczną podróż do Chile, Brazylii, Argentyny, Boliwii i Peru. Czy trzeba Państwa jeszcze namawiać?
( 24 Lipca 2020)
Wieczór o Wandzie i Halinie
(żródło: https://www.zakopane.pl/strefa-miejska/kalendarz-wydarzen/wydarzenia/2020-07/wieczor-o-wandzie-i-halinie)

Schronisko w Dolinie Roztoki serdecznie zaprasza 25 lipca 2020 r. na spotkanie z Anną Kamińską, autorką scenariusza wystawy „Kobiety w chmurach. Wystawa o Wandzie Rutkiewicz i Halinie Krüger-Syrokomskiej oraz ich miłości do gór”, którą w te wakacje można oglądać w schronisku.
( 22 Lipca 2020)
Nowa odsłona kampanii Sercem w Zakopanem
(żródło: Nowa odsłona kampanii Sercem w Zakopanem)

Miasto Zakopane szybko dostosowało swoje działania promocyjne do szczególnej sytuacji związanej z epidemią i już początkiem kwietnia rozpoczęło kampanię, która była odpowiedzią na potrzeby turystów i przedsiębiorców z branży turystycznej. Działania te skupiły się ze zrozumiałych powodów w przestrzeni wirtualnej – na stronie internetowej Zakopane.pl oraz w mediach społecznościowych. Rozpoznawalnym ich znakiem stał się logotyp serca z napisem „Sercem w Zakopanem”. Dziś zapraszamy do śledzenia nowej odsłony tej wyjątkowej kampanii.
( 21 Lipca 2020)
Projekcja filmów "Od Tatr po Everest" i "Everest dla każdego"
(żródło: )

Zapraszamy 16 i 17 lipca 2020 r. do Kina Miejsce na spotkanie z podróżnikami i miłośnikami górskich wędrówek i projekcję dwóch filmów – wyróżniony I nagrodą na festiwalu im. Wandy Rutkiewicz w Warszawie w 2019 roku „Od Tatr po Everest” oraz „Everest dla każdego”.
( 16 Lipca 2020)
Urząd Miasta Zakopane nie prowadzi bezpośredniej obsługi interesantów od 13/07/2020
(żródło: https://www.zakopane.pl/strefa-miejska/aktualnosci/aktualnosci-zwykle/lipiec-2020/komunikat-dot-obslugi-interesantow-w-um-zakopane)

W związku z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej stanem epidemii oraz rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem informujemy, że w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców od 13 lipca 2020 r. Urząd Miasta Zakopane nie będzie prowadził bezpośredniej obsługi interesantów. Urzędnicy pracują w trybie wewnętrznym.
( 13 Lipca 2020)
MOPS pomaga osobom na kwarantannie
(żródło: https://www.zakopane.pl/strefa-miejska/aktualnosci/aktualnosci-zwykle/lipiec-2020/mops-pomaga-osobom-na-kwarantannie)

Osoby przebywające na kwarantannie, które potrzebują pomocy w postaci zrobienia i dostarczenia zakupów, mogą zwracać się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej – tel. 18 2014733 w godzinach 7.30 do 15.30, tel. 500 142 038 w godzinach 15.30 do 19.00. Osobom w trudnej sytuacji finansowej oferowana będzie także pomoc żywnościowa.  
( 13 Lipca 2020)
Bezpieczne wakacje w Zakopanem
(żródło: https://www.zakopane.pl/strefa-miejska/aktualnosci/aktualnosci-zwykle/lipiec-2020/bezpieczne-wakacje-w-zakopanem)

Szanowni Państwo, aby wakacje w Zakopanem dla wszystkich były bezpieczne, przypominamy zarówno odwiedzającym nas Turystom, jak i Mieszkańcom o kluczowych zasadach bezpieczeństwa, takich jak:
( 12 Lipca 2020)
Komunikat PSSE w Zakopanem - prośba o kontakt
(żródło: https://www.zakopane.pl/strefa-miejska/aktualnosci/aktualnosci-zwykle/lipiec-2020/komunikat-psse-w-zakopanem)

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zakopanem prosi o kontakt osoby, które w dniu 2 lipca 2020 r. brały udział w uroczystościach pogrzebowych Zofii Karpiel Bułecki na Pęksowym Brzyzku w Zakopanem (szczególnie osoby, które składały kondolencje), w modlitwach przed pogrzebem w domu zmarłej oraz w przyjęciu zorganizowanym po pogrzebie "stypie".
( 10 Lipca 2020)
W hołdzie Janowi Pawłowi II - cykl koncertów sekstetu proMODERN
(żródło: )

18 lipca 2020 r. o godz. 20.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem odbędzie się koncert "W hołdzie Janowi Pawłowi II" w wykonaniu sekstetu proMODERN. Wstęp wolny.
( 7 Lipca 2020)
ZAKOPIAŃSKIE LATO TEATRALNE - LETNI TEATR W MUSZLI KONCERTOWEJ
(żródło: https://www.zakopane.pl/strefa-miejska/kalendarz-wydarzen/wydarzenia/2020-07/zakopianskie-lato-leatralne-letni-teatr-w-muszli-koncertowej)

Lipiec tego roku upłynie w Zakopanem pod znakiem Zakopiańskiego Lata Teatralnego (5 - 26 lipca 2020). Stało się ono nieodłącznym elementem programu letniego i w przeciągu lat zasłynęło z niecodziennych projektów. Nie pozostawia więc wątpliwości, że cotygodniowe występy w Muszli Koncertowej dostarczą widzowi moc doznań wzrokowych oraz słuchowych. Program przygotowany przez krakowski Teatr VIS A VIS nawiązuje do Zakopanego z czasów Dwudziestolecia Międzywojennego, kiedy to miejscowość pod Giewontem była kulturalną i towarzyską stolicą Polski oraz miejscem spotkań artystów i największych osobistości tamtego okresu.
( 3 Lipca 2020)
Spektakl muzyczny „NIE KOCHAĆ W TAKĄ NOC TO GRZECH”
(żródło: https://www.zakopane.pl/strefa-miejska/kalendarz-wydarzen/wydarzenia/2020-07/nie-kochac-w-taka-noc-to-grzech)

Już w najbliższą niedzielę 5.07.2020 o godz. 18:00 zainaugurujemy kolejną edycję festiwalowego cyklu występów w stylu retro, czyli ZAKOPIAŃSKIE LATO TEATRALNE – LETNI TEATR W MUSZLI KONCERTOWEJ… Zapraszamy Państwa zatem do zakopiańskiego amfiteatru na wyjątkowy spektakl muzyczny: „NIE KOCHAĆ W TAKĄ NOC TO GRZECH”. Największe przeboje filmowe lat 30 XX wieku z muzyką Henryka Warsa z repertuaru sław odwiedzających wówczas Zakopane: Hanki Ordonówny, Zuli Pogorzelskiej, Toli Mankiewiczówny, Aleksandra Żabczyńskiego i innych sław tamtej epoki…
( 3 Lipca 2020)
Kino Letnie Sopot - Zakopane
(żródło: https://www.zakopane.pl/strefa-miejska/kalendarz-wydarzen/wydarzenia/2020-08/kino-letnie-sopot-zakopane-zapraszaja-provident-i-axa)

Zakopiański Plac Niepodległości zamieni się w najpiękniejsze kino pod gwiazdami. Codziennie od 1 lipca do 31 sierpnia 2020 r. czekają na Was bezpłatne projekcje kina letniego. Kino Letnie Sopot - Zakopane - zapraszają Provident i AXA. Repertuar festiwalu został tradycyjnie podzielony na dni tematyczne.
( 30 Czerwca 2020)
Archiwum
Pierwszy «« (1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni


Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2024