E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
Zakopane
AktualnościAktualności
Turystyka, wypoczynek Turystyka, wypoczynek
   Spacery po ZakopanemSpacery po Zakopanem
   Aktywny wypoczynekAktywny wypoczynek
   Wycieczka wirtualnaWycieczka wirtualna
   Ciekawe miejsca Ciekawe miejsca
      ZabytkiZabytki
      MuzeaMuzea
      GalerieGalerie
      KościołyKościoły
      PozostałePozostałe
      PomnikiPomniki
   Kalendarz wydarzeńKalendarz wydarzeń
   Imprezy kulturalneImprezy kulturalne
   Imprezy sportoweImprezy sportowe
   Kamera na GiewontKamera na Giewont
   Kamery on-lineKamery on-line
Miasto Zakopane Miasto Zakopane
   Historia Historia
   Dojazd do ZakopanegoDojazd do Zakopanego
   KlimatKlimat
   FolklorFolklor
   KulturaKultura
   ArchitekturaArchitektura
   Powiat tatrzanskiPowiat tatrzanski
   Urzad miastaUrzad miasta
   StatystykaStatystyka
   Galeria zdjecGaleria zdjec
Informator turysty Informator turysty
   Plan ZakopanegoPlan Zakopanego
   AptekiApteki
   KościołyKościoły
   Banki / BankomatyBanki / Bankomaty
   Stacje paliwStacje paliw
   PKS/BUS/TAXIPKS/BUS/TAXI
   Telefony / InstytucjeTelefony / Instytucje
   Gdzie dobrze zjeśćGdzie dobrze zjeść
   Gdzie się zabawićGdzie się zabawić
   Gdzie spaćGdzie spać
   Kino / TeatrKino / Teatr
   Sport / RekreacjaSport / Rekreacja
Forum dyskusyjneForum dyskusyjne

Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane


zapamiętaj numer alarmowy w górach!!!
0 601 100 300
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Szukaj któregokolwiek słowa jak je wpisano 
Szukaj wszystkich słów
  [ Zaawansowane wyszukiwanie ]

« Poprzedni wątek    [ lista tematów ]    Następny wątek »
Orla Perć   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
Czy możecie mi doradzić, jakimi odcinkami najlepiej ją pokonywać? Niektórzy twierdzą, że całość można zrobić w jeden dzień. Ja jednak nie jestem przekonana. Napiszcie, co Waszym zdaniem może sprawić najwięcej trudności.
Na razie rozważałam warianty Zawrat-Kozi Wierch i Skrajny Granat-Krzyżne.
Bardzo proszę o wskazówki.:-)
 2qwer      14:18 Nd, 12 Lip 2009
Re: Orla Perć   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
To znaczy tak: ja też się do OP przymierzam, więc moje rady i spostrzeżenia nie będą "autopsyjne"...z tego, co słyszałem to odcinek Zawrat - Kozi Wierch jest bodajże bardzo eksponowany, ale dobrze ubezpieczony, przy pewnej skale, natomiast odcinek Skrajny Granat-Krzyżne charakteryzuje się nieprzyjemną, kruchą skałą, choć generalnie technicznie może i łatwiejszy od poprzednio wymienionego...nie wiem ile w tym prawdy...piszę, co słyszałem...Ponadto kolega radził mi żeby przed OP przyzwyczaić się do łańcuchów - dobrze jest poćwiczyć idąc szlakiem na Rysy, myślę, że to dobra wprawka przed "Orlą"...
 ~Jaro_Ł_T      15:47 Nd, 12 Lip 2009
Re: Orla Perć   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
Dzięki. To bardzo przydatne wiadomości. Proszę, dzielcie się swoimi obserwacjami i doświadczeniami.:-)
 ~2qwer      16:48 Nd, 12 Lip 2009
Re: Orla Perć   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
Z tego lakonicznego opisu Jaro wynika, że sporo już o Orlej Perci wie. Nie chciałbym uprawiać kryptoreklamy, ale moim zdaniem dużo przydatnych wiadomości i zdjęć nt OP znaleźć można na www.tatry.info.pl. Przeglądam to forum często i widzę profesjonalne podejście do tematu. Jeszcze lepiej byłoby poczytać przewodnik J. N yki. Mało sensowne byłoby przejście OP za jednym zamachem. Opinie Jaro trafne, zwłaszcza to zmęczenie rąk, które osobom niezaprawionym fizycznie da się mocno we znaki. Moja córka to przećwiczyła na odcinku Zawrat-Kozi W. Jeśli to możliwe, unikać noszenia po Orlej ciężkiego plecaka, także chodzenia po niej w "lekkim" letnim obuwiu. Skręcić nogę, poślizgnąć sie, zwłaszcza po deszczu - nietrudno. Ok. 20 czerwca wchodziłem z Gąsienicowej do Żl. Kulczyńskiego i wszystkie okoliczne wejścia od strony Zm. Stawu były jeszcze pod grubym śnieżnym kożuchem. Mam nadzieję, że już stopniał. Warto pamiętać o ruchu jednokierunkowym od Zawratu do Koziego W.
 ~wacław      10:50 Pn, 13 Lip 2009
Re: Orla Perć   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
Orla P., jak każdy znakowany szlak w Tatrach, jest do przejścia dla każdego, przeciętnie sprawnego człowieka. :D
najłatwiejsze są odcinki:
- Skrajny Granat - zadni Granat
- Kozi W od "5" do Zadniego Granata
najtrudniejszy:
Zawt at - Kozi W.
:-) iść z szacunkiem i respektem, ale do przodu :-)
 ~andy      12:49 Pn, 13 Lip 2009
Re: Orla Perć   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
Podziel sobie na trzy :
1.Krzyżne-Granaty
2.Grana ty-Kozi
3.Zawrat-Kozi
choć bez problemu poradzisz sobie dzieląc na dwa razem ze zdobyciem Swinicy.Na raz nie warto bo to zwykłe dożynki :-) .Jakbyś nie podzieliła warto wrócić i przejść wszystkie dojścia do orlej np. Kozia Przełęcz, Żleb Kulczyńskiego. Gdybyś ze wzdlędu na deszcz czy burzę musiała szybko opuścić orlą to moim zdaniem do najłatwiejszych i bezpieczniejszych zejść należą : czarny z Koziego, zielony z Zadniego Granatu i niebieski z Zawratu do 5.Co do trudności to uważam, że najtrudniejszy jest odc. Zawrat-Kozi,tak naprawdę to dopiero od Zmarzłej Przełączki Wyżniej do Koziej Przełęczy a w zasadzie do samego Koziego, następnie rejon Buczynowych Turni, póżniej pomiedzy Granatami na końcu Skrajny Granat-Kozi Wierch. Jak napisał Andy dla każdego sprawnego turysty (odpornego na ekspozycję)Polecam
 ~lolek05      15:33 Pn, 13 Lip 2009

 Zmień styl wyświetlania forum:   [ pokaż drzewko ]





Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2026