E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Tatry
Aktualności
 ABC turysty
   Przygotowanie
   Ekwipunek
   Informacje TOPR i TPN
   Oznaczenia szlaków
   Przewodnicy
   Przejścia graniczne
    Bezpieczeństwo
      Gdy spotkasz misia...
      Lawiny
      Ku przestrodze...
      Bezpieczeństwo, porady
   Zwierzę na szlaku
   Schroniska
 O Tatrach
   TPN i TANAP
   Klimat
   Geologia
    Zwierzęta
      Gatunki
   Rośliny
    Tatry w liczbach
    Historia
 Encyklopedia Tatr
   Alfabetycznie
   Tematycznie
   Multimedia
 Wycieczki
   Zaplanuj wycieczkę
   Miejsce startu
   Miejsce docelowe
   Skala trudności
   Wszystkie
 Jaskinie tatrzańskie
    SKTJ PTTK
      Aktualności
      Działalność
      Kurs
      Wspomnienia
      Polecane strony
      Galeria
      Kontakt
   Powstanie jaskiń
   Krążenie wody w skałach
   Nacieki
   Morfologiczne typy
   Klimat jaskiń
   Powstanie jaskiń tatrz.
Zagadki tatrzańskie
 Aktywny wypoczynek
   Taternictwo
   Speleologia
   Paralotnie
   Ski-alpinizm
   Narciarstwo
   Na rowerze
   Turystyka jaskiniowa
   Trasy biegowe
   Turystyka piesza
   Sporty wodne
Galeria
Warunki w Tatrach
Forum dyskusyjne
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane


zapamiętaj numer alarmowy w górach!!!
0 601 100 300
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

w nazwach
w nazwach i opisach
wszędzie
alfabetycznie:    A  B  C  Ć  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  R  S  Ś  T  U  W  Z  Ź  Ż  

  opis  
  forum (0)  

Zmień styl wyświetlania forum:   [ zwiń treść postów ]    [ pokaż płasko ]
« Poprzedni wątek    [ lista wątków ]    Następny wątek »
•  Jakie ceny na Slowacji?   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
 ~tomekN      14:27 Sb, 06 Cze 2009
Jezeliktos ostatnio byl u sasiadow to niech napisze po ile teraz podstawowe produkty: chleb, jedzenie, piwo itp.
         •  Re: Jakie ceny na Slowacji?   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
 ~wacław      01:19 Pią, 12 Cze 2009
Gaździna-nie wiem czemu straciła entuzjazm dla T. Slowackich więc ja się tam wybiorę na przełomie 2 i 3 dekady czerwca. Jak wytrzymasz to zaspokoję Twoją ciekawość cenową. Mam zamiar zwiedzić dokładnie dol. C.Liptowską, Kamienistą z Bystrą, Młynicką z Furkotną,, ewentualnie kawałek grani z Salatynem i Banówką.
                 •  Re: Jakie ceny na Slowacji?   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
 ~andy      12:40 Pią, 12 Cze 2009
jadę 18.06.
relacja, wrażenia - dopiero po 5.07.
...z tego co wiem - ceny bez zmian, tyle, że podawane w euro.
zawyżanie cen było zagrożone bardzo poważnymi sankcjami.
                         •  Re: Jakie ceny na Slowacji?   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
 ~wacław      10:00 Czw, 25 Cze 2009
Planu pobytu na Słowacji nie wykonałem z powodu deszczowej aury. Ceny, niestety wzrosły tam dla nas realnie, zwłaszcza noclegów, choć winę za to ponosi głownie niekorzystny od roku przelicznik walutowy. Wybierając się tam na krótki wypad, lepiej zabrać ze sobą niezbędny zapas żywności. Cenowe różnice szacuję na niekorzyść S. na 20-30 %.
                                 •  Re: Jakie ceny na Slowacji?   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
 ~tomekN      14:05 Czw, 25 Cze 2009
wlasnie o przelicznik walutowy sie boje, kwatery mam w przyzwoitej cenie 7euro za osobe (14 noclegow) bez jedzenia, mam nadzieje ze nie zbankrutuje na jedzeniu:)
                                         •  Re: Jakie ceny na Slowacji?   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
 waclawhetman      20:50 Wt, 04 Sie 2009
Sprawdziłem kilka aktualnych cen. Noclegi na kwaterach prywatnych oscylują wokół 10 euro, Od 8-12. czyli raczej drożej, niż można wytargować w Polsce. Do Tatrz. Kotliny z Łysej Polany mniej niż 30 km. Ciekawa Dol. Czarna Rakuska. Nocleg w Chacie Plesniwiec -10 euro, przy własnym śpiworze bądź parodniowym pobycie zniżka do 8-9 euro za noc. Nieco drożej /chyba ok.12 e/ w chacie pod Rysami. Kawa, herbata w schronach w granicach 1 e. Jaskinia Bielska droga /porównując cenowo z Mroźną/. Dorosły 7, ulgowi: młodzież, renciści - 6 euro. Ale jaskinia nieporównywalna z tą "naszą". Inne skały, inne kształty, bogactwo naciekowe. Przejście całości po 880 schodkach trwa ponad 1 h. Temp. 5-6 stopni C. Jaskknia bardziej podobna do naszej Wieliczki niż do polskich jaskiń tatrzańskich. Warto się tam wybrać z rodziną z dziećmi. Po "drodze" taternicki tor przeszkód dla młodych. Niestety, dla mnie o wiele za drogi, /5-20 e./,ale można skorzystać tylko z części ścieżki. Parkingi całodzienne w Str.Plesie, i innych miejscach w granicach opłaty na Pal. Białcz: 5-6 euro. Trudno znależć atrakcyjne miejsce postojowe niepłatne! Wyjazd kolejką do schronu pod Prednim Soliskiem -5,5 e. zjazd tyle samo. Kolejka ta ma duże wzięcie także dlatego, że oprócz ułatwienia przy wejściu na Przednie Soliska, ułatwia także przejście przez Bystrą Ławkę od strony Dol. Furkotnej. Trasa przez Furkotną i Młynicką - faktycznie od pewnego czasu jest dwukierunkowa. Ruch w porównaniu z polską częścią Tatr, nieporównywalnie mniejszy. 1 siernia oceniłem , że spod Wagi wchodzi na Rysy 5-6 krotnie mniej turystów niż z naszej strony. Ciekawostka. Wraz ze mną wszedł na Rysy "dziadek" Włodek z Łodzi - wiek - 74 lat!!! W przyszłym roku chce się wybrać na nie z naszej strony, uważanej za trudniejszą, choć możnaby podyskutować. To informacja dla tych którym nie starcza odwagi. Pozdrawiam.



Zmień styl wyświetlania forum:   [ zwiń treść postów ]    [ pokaż płasko ]


Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2025