ZAKOPANE I TATRY - ZAKOPANE I TATRY - ZAKOPANE I TATRY - ZAKOPANE
E-mail
Hasło
»
Załóż konto
»
Zapomniałem hasła
ZAKOPANE - PORTAL ZAKOPIASKI - ZAKOPANE - PORTAL ZAKOPIASKI - ZAKOPANE - PORTAL ZAKOPIASKI - ZAKOPANE
Noclegi - Baza turystyczna
kwatery, pensjonaty, hotele, noclegi
Narty
wyciągi, narty, snowboard
Tatry
wycieczki, encyklopedia, porady
Informator
zarezerwuj pokój, praktyczne informacje
Nowiny
aktualności, kalendarz imprez
Zakopane
wszystko o Zakopanem
Galeria tatrzańska
zdjęcia z Tatr, kartki elektroniczne
Podhale-Sport
Podhale-Sport - sport na Podhalu
Podhale
miejscowości, folklor, powiat
felietony
opowiadania
fotoreportaże
ogłoszenia
kalendarz imprez
kamery online
spacery/wycieczki
informator turysty
encyklopedia
ośrodki narciarskie
abc turysty
zaplanuj wycieczkę
dla aktywnych
pogoda / warunki
rozkłady jazdy
Zakopane - dojazd
galeria tatrzańska
wasze galerie
wyślij kartkę
konkursy
folklor
kultura i sztuka
imprezy regionalne
baza turystyczna
E-mail
Hasło
»
Załóż konto
»
Zapomniałem hasła
nawigacja:
Z-ne.pl
»
Portal Zakopiański
w nazwach
w nazwach i opisach
wszędzie
alfabetycznie:
A
B
C
Ć
D
E
F
G
H
I
J
K
L
Ł
M
N
O
P
R
S
Ś
T
U
W
Z
Ź
Ż
opis
forum
(0)
Zmień styl wyświetlania forum:
[ zwiń treść postów ]
[ pokaż płasko ]
«
Poprzedni wątek
[ lista wątków ]
Następny wątek
»
Tatry: Zamykać czy nie zamykać?
miler
18:47 Wt, 02 Gru 2008
Tym razem zapytał o to Tygodnik Podhalański.
http://www.ty godnikpodhalanski.pl/www/index .php?mod=news&strona=1&kat=&id =&typ=&id=2678
(spacje wiadomo)
A co Wy o tym sądzicie?
Nawiązując do poszukiwań pary studentów , to po usłyszeniu ostatnich relacji z radia , wydaje mi się , że z tym zaginięciem nie jest związana tragedia górska.
Obym się mylił , obym się w ogóle mylił.
Trzymam kciuki za szczęśliwy powrót i cały czas z niecierpliwością śledzę "media"
Pozdr.
Re: Tatry: Zamykać czy nie zamykać?
Anula
22:16 Wt, 02 Gru 2008
To bardzo trudne czekać na powrót najbliższych! Ja wierzę, że szczęśliwie wrócą do domu !!! ana
Re: Tatry: Zamykać czy nie zamykać?
waclawhetman
21:25 Śr, 03 Gru 2008
jasne że nie zamykać. ale góry są dla rozważnych. nigdy o tej porze roku nie wybrałbym się /choć wolno do 15.11./ do dol. Jaworowej aż na Lodową Przełęcz. W górnej części, gdy śnieg pada jest długi mylny odcinek z całkiem niewidocznym szlakiem. wtedy tylko powrót po śladach jest jedynym rozsądnym krokiem. Tym bardziej nie powinna tam iść para studentów, którzy podobno zaginęli i jest podejrzenie, że właśnie tam. Ćhodzę po górach od 40 lat i widziałem masę nieodpowiedzialności. Tu nigdy nie będzie za dużo apeli o rozwagę. Administracyjne nakazy i zakazy mają zbyt małą skuteczność. Nie tędy droga do poprawy bezpieczeństwa w górach wysokich.
Re: Tatry: Zamykać czy nie zamykać?
waclawhetman
22:04 Śr, 03 Gru 2008
błędnie podałem datę zamknięcia wyższych partii Tatr Słowackich od 15.11. Winno być od 01.11.waclaw
Re: Tatry: Zamykać czy nie zamykać?
miler
18:40 Czw, 04 Gru 2008
Wg mnie zamykanie Tatr na Słowacji służy niecnym rozrywkom. Zamykają tłumacząc się ochroną przyrody i bezpieczeństwem , wciskając nam kit poprzez media. Te niecne rozrywki to : polowanie - proceder który jest dalej uprawiany za pieniądze , wycinka zdrowych drzew , balangi w okolicach tzw. schronisk typu Śląski Dom z dojazdem samochodami. Gdy pod w/w pretekstem zamkną , to kto im może przeszkodzić wtedy w uprawianiu owej "turystyki". Bo jakiż to procent turystów wychodzi powyżej schronisk w zimie i jeszcze do tego niszczy kosodrzewinę której nie widać z pod śniegu , lub nęka świstaki które sobie smacznie śpią nic sobie nie robiąc z pojedynczego turysty przechodzącego koło jego głęboko ukrytej norki z częstotliwością 4 godzin. Zapytam jak to się ma do okresu letniego , gdy lezie jeden za drugim , albo do narciarzy jeżdżących po czubkach kosodrzewiny , często na bani i wiadomo jak na bani to z wrzaskiem. A o ich bezpieczeństwie to "zamykacze" nie pomyśleli ?. Im mniej turystów na szlakach , co spowodowane jest zamknięciem , tym większe prawdopodobieństwo nie odnalezienia nieszczęśnika , który uległ kontuzji , albo jest nieprzytomny. Ludzie przemieszczający się po tatrzańskich ścieżkach obok nas , też czasami mogą uratować ludzkie życie.
Bo pomimo zakazów , ludzie chodzili , chodzą i będą chodzić po górach i lepiej niech nikomu z naszych decydentów nie przyjdzie do głowy zamknięcie Tatr na wzór słowacki , lub t/p.
Pozdrawiam Krzysiek
Re: Tatry: Zamykać czy nie zamykać?
Becky
09:58 Pią, 05 Gru 2008
Witam wszystkich. Jestem nowym użytkownikiem, jednak od pół roku czytam posty w tym serwisie. Tatry to jedno z piękniejszych miejsc o ile nie najpiękniejsze na świecie
.
Wracając do przedmówcy, zgadzam się w zupełności. Góry są dla rozważnych, a nie dla odważnych i nikt nikogo na siłę nie ciągnie na górską wyprawę, czy to w pełni lata, czy zimą. Wyjście w góry to indywidualna decyzja. Takie jest moje zdanie.
Pozdrawiam wszystkich i życzę miłych prezentów Mikołajkowych
Re: Tatry: Zamykać czy nie zamykać?
Chilon
19:59 Wt, 09 Gru 2008
Możecie napisać, które odcinki Tatr Słowackich są zamykane zimą? Mam nadzieję, że nie wszystkie tylko jakieś wyższe patrie. Czy jest np. możliwy legalny spacer Doliną Białej Wody? W zasadzie nidgy nie byłem w Tatrach Słowackich i przy okazji styczniowego wyjazdu do Zakopanego chętnie zahaczyłbym o tamte rejony.
Re: Tatry: Zamykać czy nie zamykać?
miler
20:36 Wt, 09 Gru 2008
Doliną Białej Wody i owszem , ale tylko do szlabanu - dalej to kosztuje. Siedzi sobie na Bielovodskiej Polanie taki cieć i inkasuje od wędrowców. Dziwne to akurat , że ten szlak zamykają , ale prawdziwe. Ale za to możesz odwiedzić wszystkie szlaki do schronisk . np. Doliną Małej Zimnej Wody do Terinki , Doliną Staroleśną do Zbójnickiej Chaty , czy Doliną Młynicką do wodospadu Skok itp.
Pozdrawiam i udanej eskapady życzę.
Re: Tatry: Zamykać czy nie zamykać?
waclawhetman
17:41 Pn, 22 Gru 2008
Dobrze byłoby mieć słowacką mapę Tatr, zachodnich czy wysokich, gdzie są pozaznaczane odcinki objęte zakazem chodzenia zimą tj. ood 1 listopada do 15 czerwca. Tu gdzie się kończy wstęp na większości szlaków jest obiekt TANAPu z dyżurnym, który pilnuje , poucza i zakazuje wstępu. W dol. Białej Wody można wejśc raptem na wysokość schroniska w Starej Roztoce tj około 4 km od Łysej Polany. Od paru lat zakazy obejmują także górne rejony T. Zachodnich.
Zmień styl wyświetlania forum:
[ zwiń treść postów ]
[ pokaż płasko ]
Jeżeli znalazłeś/aś
błąd
,
nieaktualną informację
lub
posiadasz materiały
(teksty, zdjęcia, nagrania...)
, które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić -
KLIKNIJ TU »»
ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY
Copyright ©
MATinternet s.c.
-
ZAKOPANE
1999-2025