E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
Zakopane
AktualnościAktualności
Turystyka, wypoczynek Turystyka, wypoczynek
   Spacery po ZakopanemSpacery po Zakopanem
   Aktywny wypoczynekAktywny wypoczynek
   Wycieczka wirtualnaWycieczka wirtualna
   Ciekawe miejsca Ciekawe miejsca
      ZabytkiZabytki
      MuzeaMuzea
      GalerieGalerie
      KościołyKościoły
      PozostałePozostałe
      PomnikiPomniki
   Kalendarz wydarzeńKalendarz wydarzeń
   Imprezy kulturalneImprezy kulturalne
   Imprezy sportoweImprezy sportowe
   Kamera na GiewontKamera na Giewont
   Kamery on-lineKamery on-line
Miasto Zakopane Miasto Zakopane
   Historia Historia
      KalendariumKalendarium
      Stare zdjęciaStare zdjęcia
      Spór o Morskie OkoSpór o Morskie Oko
      Krzyż na GiewoncieKrzyż na Giewoncie
      Ślady lotniczeŚlady lotnicze
      KościołyKościoły
      Kolejka na KasprowyKolejka na Kasprowy
   Dojazd do ZakopanegoDojazd do Zakopanego
   KlimatKlimat
   FolklorFolklor
   KulturaKultura
   ArchitekturaArchitektura
   Powiat tatrzanskiPowiat tatrzanski
   Urzad miastaUrzad miasta
   StatystykaStatystyka
   Galeria zdjecGaleria zdjec
Informator turysty Informator turysty
   Plan ZakopanegoPlan Zakopanego
   AptekiApteki
   KościołyKościoły
   Banki / BankomatyBanki / Bankomaty
   Stacje paliwStacje paliw
   PKS/BUS/TAXIPKS/BUS/TAXI
   Telefony / InstytucjeTelefony / Instytucje
   Gdzie dobrze zjeśćGdzie dobrze zjeść
   Gdzie się zabawićGdzie się zabawić
   Gdzie spaćGdzie spać
   Kino / TeatrKino / Teatr
   Sport / RekreacjaSport / Rekreacja
Forum dyskusyjneForum dyskusyjne

Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane


zapamiętaj numer alarmowy w górach!!!
0 601 100 300
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Szukaj któregokolwiek słowa jak je wpisano 
Szukaj wszystkich słów
  [ Zaawansowane wyszukiwanie ]
Zmień styl wyświetlania forum:   [ zwiń treść postów ]    [ pokaż płasko ]
« Poprzedni wątek    [ lista wątków ]    Następny wątek »
•  zakopane-standardy pierwszy raz   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
 sonia71      09:58 Czw, 15 Maj 2008
witam,pomóżcie ulożyć plan wycieczki w dniach by zaliczyć jaskinię mroźną,morskie oko,gubałówkę,będę pierwszy raz i mimo "spędu "ludzi
chciałabym zobaczyc podstawowe miesjca ,jestem cierpliwa i zniosę kolejki,mogą byc 3-4 dni ale tak po wyjeździe cieszyć się odpoczynkiem i zwiedzaniem tatr(podstawowych) wielkie dzięki za wszystkie wskazówki

         •  Re: zakopane-standardy pierwszy raz   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
 Doti      11:36 Czw, 15 Maj 2008
Wszystko zależy od tego, czy jesteś rozruszana, czy wstajesz od biurka ;-) Proponuję nie zaliczać Moka, bo będzie tłum, można to zrobić kiedy indziej. Zatem 1 dzień aklimatyzacja - spacer Ściezką pod Reglami do D. Białego i ew. przejście do D. Strążyskiej, wieczorem zaś wejście lub wjazd na Gubałówkę i miejskie atrakcje; 2 dzień: Kombinacja D. Lejowej (warto) i przejście przez Kominiarski Przysłop do D. Kościeliskiej i dalej do Jaskini Mroźnej i Smreczyńskiego Stawu. 3 dzień: przez D. Jaworzynki do D. Gąsienicowej, odwiedzić obowiązkowo Czarny Staw i Zielony, powrót przez Boczań; 4 dzień: Dolina Starorobociańska jako alternatywa dla Chochołowskiej. Powodzenia!!! Tyle jest tego, że zawsze jest gdzie iść.
                 •  Re: zakopane-standardy pierwszy raz   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
 Fergie      13:56 Czw, 15 Maj 2008
A ja doradziłabym trochę inaczej. Skoro masz do dyspozycji 3-4 dni, to warto zapoznać się ze szczytami Tatr z punktu obserwatora. Mam na myśli wycieczkę nad Morskie Oko. Mimo tego tłumu polecam ci tam pójść. Wycieczka nie nastręcza żadnych trudności (droga asfaltowa), a skoro jesteś cierpliwa chołota nie będzie ci przeszkadzać. Wytrawni turyści skreślają Oko, ale skoro ty nigdy tam nie byłaś widoki na pewno zachwycą cię do tego stopnia, że będziesz tam chciała ciągle wracać. Polecam również spacer dookoła M.Oka - bardzo ciekawe otoczenie lasów świerkowo-limbowych. Na następny dzień polecam spacer relaksujący na miejscu. Przejście do Butorowego Wierchu - wjazd kolejką krzesełkową przejście na Gubałówkę i zjazd kolejką linowo-terenową. Warto również wybrać się z Kasprowego na Kopę Kondracką i zejść do Doliny Kondratowej mijając z bliska Giewont. Albo po prostu spacer przez Dolinę Kościeliską z wejściem do Jaskini Mroźnej i dalej do schroniska na Ornaku z koniecznością odwiedzenia Smreczyńskiego Stawu. Miłego pobytu!
                         •  Re: zakopane-standardy pierwszy raz   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
 sonia71      10:37 Pią, 16 Maj 2008
wielkie dzięki doti i fergie :-) jesteście super ,myślę że te info przyda się innym takim jak ja "pierwszakom" :D
                                 •  Re: zakopane-standardy pierwszy raz   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
 janek      12:11 Nd, 18 Maj 2008
moja mama ma 87 lat i będzie pierwszy raz w górach 2 dni i robimy m.oko a na d
rugi dzień krupówki i gubałówkę
pozdrawiam

                                         •  Re: zakopane-standardy pierwszy raz   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
 sonia71      11:06 Pn, 19 Maj 2008
ja mam trochę ;-) mniej lat ale tez jednak zdecyduję sie na Moko a zresztą po powrocie -jadę 7-10 lipiec- troche się pochwalę jak mi poszło, by nowi tacy jak ja ,wyciagnęli wnioski na dobre i na złe :-)
                                                 •  Re: zakopane-standardy pierwszy raz   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
 ptt66      11:49 Pn, 19 Maj 2008
Plan wycieczk,jaki opisała Fergie-proponuję w wersji wycieczki na Gubałówkę odbyć ją w odwrotnym kierunku.Zawsze doradzam wejście (lub wjazd)na Gubałówkę ,potem w lewo do wyciągu krzesełkowego na Butorowski Wierch,i zjazd,ze względu na widoki ,jaki mamy przed nami,bez konieczności oglądania się za siebie .Pozdrawiam
                                                         •  Re: zakopane-standardy pierwszy raz   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
 sonia71      11:05 Śr, 21 Maj 2008
dzięki ptt66, :-) ,jestem otwarta na wszyskie sugestie i podpowiedzi oczywiscie chętnie je wykorzystam-pozdrowka



Zmień styl wyświetlania forum:   [ zwiń treść postów ]    [ pokaż płasko ]





Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2026