E-mail
Hasło
»
Załóż konto
»
Zapomniałem hasła
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
08 / 2018
Nowiny
pokaż schowek
»
Przegląd prasy i nowin
Zakopane
Tatry
Podhale
Kultura
Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
Reklama
E-mail
Hasło
»
Załóż konto
»
Zapomniałem hasła
nawigacja:
Z-ne.pl
»
Portal Zakopiański
w nazwach
w nazwach i opisach
wszędzie
alfabetycznie:
A
B
C
Ć
D
E
F
G
H
I
J
K
L
Ł
M
N
O
P
R
S
Ś
T
U
W
Z
Ź
Ż
opis
forum
(0)
Zmień styl wyświetlania forum:
[ zwiń treść postów ]
[ pokaż płasko ]
«
Poprzedni wątek
[ lista wątków ]
Następny wątek
»
w jaką to pogode jest?
ne0
18:07 Śr, 11 Lip 2007
witam Wszystkich;)! mam takie pytanie, nie raz widziałem zdjęcia ze szczytów gdzie w dolinach były chmury a fotografujący był "nad chmurami". chciałbym sie dowiedzieć w jakich okresach roku/dnia, i w jaką pogode takie coś można zobaczyć? np.: http://kongresonkol.io.gliwice .pl/piotr/spacerx.html
i na jakie szczyty najlepiej sie udać aby to zobaczyć? pozdro
Re: w jaką to pogode jest?
ja-anna
19:37 Śr, 11 Lip 2007
tu nie chodzi o to na jakie szczyty tylko o to co jest na niebie ; czasem warto pojsc kiedy chmury widac ze wiszą nisko; z dołu gór zupełnie nie widać a jest wtedy szansa ze warstwa chmur nie będzie zbyt gruba (czego nigdy nie wiesz) i wejdziesz ponad nie; czasem to sie oczywiscie zupełnie nie sprawdza i masz spieprzony dzien; warto też pójść kiedy widać "przewałki" to znaczy chmury są lekkie (nie deszczowe), a wiatr je przemieszcza w miarę szybko; właściwie to nawet bardziej lubię taką pogodę niz palące słońce, bo jest ciekawiej; widziałam wtedy ze szczytów przewalające się przez przełecze "węże" chmur z doliny do doliny, stawy "parujące" chmurami albo "okienka" - dziury w chmurach, przez które widzisz kawałki grani; te piękne impresje oglądałam w róznych miesiącach i nie wiem czy mozna to przyporzadkowac jakiejs konkretnej porze; być może gra tu rola ciśnienia czy czegoś tam jeszcze, ale na to nie odpowiem ...
pozdrawiam
Re: w jaką to pogode jest?
ja-anna
19:44 Śr, 11 Lip 2007
acha, zapomnialam dodac ze w ubiegłym roku siedzac na Sławkowskim obserwowałam dwie burze nad Spiszem które były sporo niżej ode mnie - piękny widok ... tak się zagapiłam, ze od strony Łomnicy dopadła mnie kolejna, ale waliła prosto na mnie i tak dała w kość jak jeszcze chyba nigdy żadna ... :)
pozdro
Re: w jaką to pogode jest?
andy
23:48 Śr, 11 Lip 2007
...ja-anna- sama poezja przez Ciebie przemawia...
Re: w jaką to pogode jest?
ja-anna
08:15 Czw, 12 Lip 2007
andy ... bo góry to poezja właśnie ...
pozdr
Re: w jaką to pogode jest?
andy
14:27 Czw, 12 Lip 2007
...nic dodać, nic ująć...
Pozdrawiam
Re: w jaką to pogode jest?
DM
14:34 Czw, 12 Lip 2007
Wszystko zalezy od rozkladu pionowego chmur. Czy masz chmury niskie czy srednie czy wysokie. A moze wszystkie naraz. Na pewno musisz miec tylko niskie chmury. Stacje meteorologiczne badaja takie rzeczy. Np na Lomnicy jest taka stacja. Jakies czesciowe jej wyniki masz np tu:
http://polish.wundergroun d.com/global/stations/12625.ht ml
Jest tam informacja typu:
Zachmurzenie: Few 5000 ft / 1524 m
Byc moze sa gdzies umieszczone dokladniejsze wyniki ale nie wiem. Jak znajdziesz to chetnie sie dowiem :) Mozesz tez skorzystac z prognozy pogody. Oczywiscie nie takiej z telewizji. Polecam dwie prognozy numeryczne Uniwersytetu Warszawskiego:
http://meteo.i cm.edu.pl/
http://new.meteo.p l/
Klikasz sobie na mapce w Twoje ukochane gory i na dole tzw meteorogramow masz prognoze zachmurzenia. Na dzien w przod czesto sie sprawdzaja wiec mozesz sobie zaplanowac wycieczke nad chmurami dzien wczesniej. Tylko nie do mnie pretensje jak sie akurat nie sprawdzi :)
Re: w jaką to pogode jest?
DM
14:35 Czw, 12 Lip 2007
Nie wiem czemu tak te linki sie rozdrobnily :/ Musisz wyciac wszystkie spacje z nich zeby dzialaly.
Re: w jaką to pogode jest?
ne0
22:03 Czw, 12 Lip 2007
dziekuje Wam :) wyglada na to ze z 13 na 14 bedzie mnostwo niskich chmur
Re: w jaką to pogode jest?
DM
00:20 Pią, 13 Lip 2007
Teraz tylko jeszcze prognoza musi sie sprawdzic :) Taka dodatkowa informacja. W klimacie umiarkowanym niskie chmury to te do 2km. Srednie 2-7km. Wysokie 5-13km.
Zmień styl wyświetlania forum:
[ zwiń treść postów ]
[ pokaż płasko ]
Jeżeli znalazłeś/aś
błąd
,
nieaktualną informację
lub
posiadasz materiały
(teksty, zdjęcia, nagrania...)
, które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić -
KLIKNIJ TU »»
ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY
Copyright ©
MATinternet s.c.
-
ZAKOPANE
1999-2025