E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Narty
 Aktualności
   Bezpieczeństwo, porady
Kamery na wyciągach
Giełda sprzętu
 WYCIĄGI NARCIARSKIE
   Białka Tatrzańska
   Bukowina Tatrzańska
   Czerwienne
   Gliczarów Dolny
   Gliczarów Górny
   Kościelisko
   Murzasichle
   Poronin
   Zakopane
   Ząb
   Małe Ciche
 SZKOŁY NARCIARSKIE
   Białka Tatrzańska
   Bukowina Tatrzańska
   Czerwienne
   Gliczarów Dolny
   Gliczarów Górny
   Kościelisko
   Murzasichle
   Zakopane
 WYPOŻYCZALNIE SPRZĘTU
   Białka Tatrzańska
   Bukowina Tatrzańska
   Czerwienne
   Gliczarów Dolny
   Gliczarów Górny
   Kościelisko
   Murzasichle
   Zakopane
   Ząb
 NARTY
   Ciekawostki
    Historia
      Zawody
      Legendy nart
      Teksty archiwalne
      Narty na świecie
      SN PTT 1907 Z-ne
   Wielka Krokiew
   Sprzęt i technika
 SNOWBOARD
   Historia
   Jak powstaje deska
   Snowboard miękki
   Snowboard twardy
   Snowboard dla dzieci
   Snowboard dla kobiet
    Technika jazdy
    Triki
   Jak zostać instruktorem
   Boarder cross
   Galeria
 SKI-ALPINIZM
   Skitury
   Freeride
   Jak zacząć?
   Sprzęt
Forum dyskusyjne
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane


zapamiętaj numer alarmowy w górach!!!
0 601 100 300
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Szukaj któregokolwiek słowa jak je wpisano 
Szukaj wszystkich słów
  [ Zaawansowane wyszukiwanie ]

« Poprzedni wątek    [ lista tematów ]    Następny wątek »
Świnica   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
Elitarne
 foteol      07:17 Pn, 13 Maj 2013
Re: Świnica   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
i pikne :D
 rolf      08:39 Pn, 13 Maj 2013
Re: Świnica   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
i słońce wschodzi, i zimno ale pięknie:-)
 ewalina      10:36 Pn, 13 Maj 2013
Re: Świnica   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
to słonko to chyba wzeszło już jakiś czas temu:D
 ewalina      10:45 Pn, 13 Maj 2013
Re: Świnica   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
foteolu, czy będziesz uprzejmy wyjaśnić, dlaczego w odniesieniu do tego zdjęcia, użyłeś słowa "elitarne"..?
 andy      12:16 Wt, 14 Maj 2013
Re: Świnica   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
Mam nadzieję, że nie chcesz mnie wciągnąć w jakaś dyskusje.
Chodziło mi o to, że jest tak ładne, że należy do elity zdjęć.
 foteol      12:58 Wt, 14 Maj 2013
Re: Świnica   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
Raczej zbliża się ku zachodowi :). Faktycznie piękne, aż poczułam na plecach ten lodowaty wiatr ;)
 Daglezja      13:24 Wt, 14 Maj 2013
Re: Świnica   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
Nie może zbliżać się ku zachodowi, tylko "ucieka" od wschodu, przecież fotograf patrzył w kierunku Sowietów...:-) Zdjęcie niezwykle udane... wg mnie:-).
 gorals      16:11 Wt, 14 Maj 2013
Re: Świnica   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
Daglezja ma rację, słonko ma bliżej do zachodu (a zimą to bardziej do południa) niż do wschodu, chyba że fotograf stwierdzi inaczej.:-)
 ewalina      19:13 Wt, 14 Maj 2013
Re: Świnica   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
Szkoda, że na zdjęciu nie ma datownika z godziną:D... To by się wyjaśniło kto ma rację;-)... Ewa masz dużo racji:-)
 gorals      19:32 Wt, 14 Maj 2013
Re: Świnica   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
I dobrze, że na zdjęciu nie ma datownika:D, ale fotograf ma wypasiony aparat z sekundami, to może nas oświeci (jak to słonko):D. A rację maja wszyscy piszący :p
 ewalina      19:44 Wt, 14 Maj 2013
Re: Świnica   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
Dzięki więc z racji tego, że też mam troszkę racji;-)... I racja, "wypasiony" może więcej... tzn. robić takie ładne zdjęcia:D.
 gorals      20:08 Wt, 14 Maj 2013
Re: Świnica   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
górals ma stuprocentową rację. Była godzina około dziewiątej rano. Słońce w zimie wschodzi mniej więcej na południowym wschodzie, a zachodzi na południowym zachodzie. Fotograf patrzył na południowy wschód pstrykając to zdjęcie. Dzięki za miłe słowa i cieszy mnie, że się podobało.:-)
 miller      22:46 Wt, 14 Maj 2013
Re: Świnica   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
Przepraszam za przekręcenia nicka, oczywiście miało być - gorals.
 miller      22:48 Wt, 14 Maj 2013
Re: Świnica   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
dzięki.
...na forum dyskusyjnym nie sposób uniknąć dyskusji...
 andy      13:02 Śr, 15 Maj 2013
Re: Świnica   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
Miller, górals jest całkiem prawidłową formą nicka, lepie już być nie może:-)... Tylko Ty to wyczaiłeś:D... "ó" zostało zamienione na "o" ponieważ wprowadzało zakłócenia w moim profilu:-). Oczywiście, może być i gorals... no i Stasiu:-).
Dokładnie jest tak jak piszesz... Słońce zimą wschodzi na południowym wschodzie z racji tego, że Ziemia "zadziera wtedy czoło do góry" w kierunku Słońca:-);-).
 gorals      16:57 Śr, 15 Maj 2013
Re: Świnica   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
...dyskusja nierówna dyskusji, po prostu foteol nie chce wdepnąć w bagno... i słusznie.
 miller      17:29 Śr, 15 Maj 2013
Re: Świnica   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
JEDYNIE SŁUSZNIE. tylko i wyłącznie.
 Kuno      19:58 Śr, 15 Maj 2013
Re: Świnica   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
Stasiu, "zadziera wtedy czoło do góry", bo jej zimno czy jest zarozumiała?;-):-). Czyli zimą słońce wzejdzie nad Mięguszowieckimi a zajdzie nad Krywaniem, patrząc z tego miejsca?;-):-)
 ewalina      21:32 Śr, 15 Maj 2013
Re: Świnica   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
Raczej Ewo, słońce wzejdzie nad Żabimi Szczytami, a zajdzie nad Bystrą, Barańcem ... patrząc z tego miejsca. Krywań jest dokładnie na południe.:-)
 miller      23:01 Śr, 15 Maj 2013
Re: Świnica   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
no tak, ale wstyd:-(, bo nie spojrzałam na mapę tylko na zdjęcie, bo na zdjęciu, ten mały stożek to Krywań?:-)
 ewalina      23:12 Śr, 15 Maj 2013
Re: Świnica   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
Ewa, trzeba by ją spytać...:D:-) Ale napiszę Ci w zaufaniu, że taki ma już charakter:-). W zimie zadziera czoło do góry, a w lecie je opuszcza i tak już ma od setek milionów lat, a może i miliardów...:-)
Tak, słońce nad Krywaniem z tego miejsca będzie najwyżej, bo gdzieś w okolicy samego południa, to jest 12:00 :-).
 gorals      23:31 Śr, 15 Maj 2013
Re: Świnica   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
Ewa, na zdjęciu nie widać Krywania. Krywań jest poza kadrem z prawej strony zdjęcia ... potrzebny by był szerszy kąt, np. "rybie oko"
 miller      23:54 Śr, 15 Maj 2013
Re: Świnica   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
miller, Stasiu, dzięki za wyjaśnienia, ale naprawdę jest mi wstyd za to, co napisałam:-(:-(. I w tej materii to może koniec?confused (please:-)
 ewalina      09:13 Czw, 16 Maj 2013
Re: Świnica   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
Nie ma się za co wstydzić Ewa...;-) Przecież na forum chodzi głównie o dyskusję i przedstawienie swoich racji... Nie ważne, czy słusznych, czy bardziej słusznych...:D:-) Zawsze przy okazji można się czegoś nauczyć... Hej!:-)
 gorals      16:05 Czw, 16 Maj 2013
Re: Świnica   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
Mała zagadka - co to za wierzchołek wystaje, co go Ewa na zdjęciu pomyliła z Krywaniem ? :-)
 miller      19:59 Czw, 16 Maj 2013
Re: Świnica   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
...to jest Walentkowy :-)
 Kristin      20:16 Czw, 16 Maj 2013
Re: Świnica   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
Kristin - chodzi o ten czubek z prawej strony Walentkowego ... prosto pod słońcem za Walentkowym.
 miller      21:44 Czw, 16 Maj 2013
Re: Świnica   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
Nawet troszkę podobny do Krywania:-). Ja bym szukał gdzieś w rejonie Grani Baszt tego szczytu... Ciekawe czy idę dobrym śladem?:-)
 gorals      22:16 Czw, 16 Maj 2013
Re: Świnica   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
A ja bym obstawiał że to jest Szczyrbski Szczyt
 hnit      22:21 Czw, 16 Maj 2013
Výborná fotografia   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
Aj ako hádanka.
Výsledok mojej konfrontácie: Kozi Wierch - Zawratowa Turnia - Niebieska Turnia - Świnica/Svinica + Skrajna Turnia/Predná kopa + Pośrednia Turnia/Prostredná kopa - VZADU: hrby vo Valentkovom hrebeni/Walentkowa Grań - Valentková/Walentkowy Wierch - vršok Štrbského štítu. Spod Beskydu/Beskidu - ponad Ľaliové sedlo/Liliową Przełęcz.)
 JanoP      22:51 Czw, 16 Maj 2013
Re: Výborná fotografia   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
nie wiem czy Jano potwierdził czy zaprzeczył ale ja upieram się że jest to Szczyrbski szczyt, ten pod słońcem.
 hnit      23:01 Czw, 16 Maj 2013
Re: Výborná fotografia   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
JanoP i wszystko jasne. :-) Mam wątpliwości, czy to Szczyrbski Szczyt, czy Koprowy Wierch confused ..... hmm
 miller      23:04 Czw, 16 Maj 2013
Re: Výborná fotografia   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
a jeśli o ten "czubeczek" chodzi to też obstawiam Szczyrbski.
 Kristin      23:12 Czw, 16 Maj 2013
Re: Výborná fotografia   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
Według mnie Jano, to nie jest Kozi Wierch, tylko Mały Kozi Wierch, a to wystające, to może nie Koprowy, ani Szczyrbski, tylko Szatan ...
 miller      23:12 Czw, 16 Maj 2013
Re: Výborná fotografia   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
to nie jest Szatan, Szatana nie widać z tego miejsca, trzeba by przesunąć się w prawo, wtedy Szatan wyłonił by się z lewej strony przed Szczyrbskim Szczytem. To jest Szczyrbksi Szczyt, przeanalizowałem panoramę z Kasprowego z opisami na wikipedii oraz mapę Tatr.
 hnit      23:20 Czw, 16 Maj 2013
Re: Výborná fotografia   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
a czy zdjęcie zrobione jest z Beskidu? Jeśli tak to jest to moim zdaniem Szczyrbski Szczyt,
 Kristin      23:21 Czw, 16 Maj 2013
Re: Výborná fotografia   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
Tak, zdjęcie zrobione jest z Beskidu, a tutaj - http://www.olaieryk.webd.pl/pa noramy/panbeskidtw.html - znalazłem panoramę z opisami, ale Ci ludzie mogą się mylić.
Jak pojawią się spacje to wiadomo....
 miller      23:32 Czw, 16 Maj 2013
Re: Výborná fotografia   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
http://upload.wikimedia.org/wi kipedia/commons/4/45/Panorama_ z_Kasprowego_oznaczona.jpg
W takim razie autorzy tego zdjęcia pomylili się. Na mapie Tatr Szatan jest oddalony w keirunku południowym od Szczyrbskiego Szczytu, na tej panoramie są widoczne oba szczyty.
 hnit      23:40 Czw, 16 Maj 2013
Re: Výborná fotografia   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
Macie rację - to Szczyrbski. :-)
 miller      23:48 Czw, 16 Maj 2013
Re: Výborná fotografia   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
dobranoc wszystkim :-)
 hnit      23:50 Czw, 16 Maj 2013
Re: Výborná fotografia   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
Przewodnik Józefa Nyki "Tatry Polskie" także wskazuje, że to Szczyrbski Szczyt - panorama z Kasprowego Wierchu. Rzeczywiście, z Kasprowego widoczny jest jeszcze Szatan z lewej strony Szczyrbskiego..., wg tegoż przewodnika.:-)
 gorals      16:13 Pią, 17 Maj 2013
Re: Výborná fotografia   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
Nyka jest z pewnością wiarygodny. Ja przyjrzałam się jeszcze (szkoda, że tak późno:-(, ale lepiej późno niż wcale:D) panoramie (kolorowe zdjęcie w "Przewodniku dla łowców krajobrazów") i jest dokładnie tak samo. Mniejszy mimo iż wyższy Szatan, z lewej Szczyrbskiego Szczytu.:-)
 ewalina      16:34 Pią, 17 Maj 2013
Re: Výborná fotografia   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
miller, we wspomnianym przeze mnie "Przewodniku dla łowców krajobrazów" jest również panorama z Beskidu. I tak jak Jano nazwał, ten pierwszy z lewej to wg tego przewodnika to Kozi Wierch. Szczyrbski taki jak na Twoim zdjęciu, Szatana nie widać, a Koprowy nawet jeśli jest to nie jest nazwany.:-)
 ewalina      19:28 Pią, 17 Maj 2013
Re: Świnica   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
Można wdepnąć jeszcze gorzej, gdy w dyskusji natrafia się na tępego, głuchego na argumenty osobnika, próbującego udowodnić kwadraturę koła.
 lorin      00:50 Sb, 18 Maj 2013

 Zmień styl wyświetlania forum:   [ pokaż drzewko ]





Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2026