E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Podhale
UWAGA! od 14 marca 2020 r. zakaz wynajmu miejsc noclegowych
 dodano: 17 Marca 2020

UWAGA! zakaz wynajmu miejsc noclegowych dla turystów w obiektach noclegowych turystycznych i miejscach krótkotrwałego zakwaterowania (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie 55.20). Zakaz obowiązuje od 14 marca do odwołania.

Szanowni Państwo! Informujemy, iż zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. na terenie Rzeczpospolitej Polskiej w okresie od 14 marca 2020 r. do odwołania wprowadzony został stan zagrożenia epidemicznego w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2.


Wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego pociąga za sobą szereg różnego typu ograniczeń związanych z funkcjonowaniem określonych instytucji lub zakładów pracy, w tym wprowadza się ograniczenie prowadzenia obiektów noclegowych turystycznych i miejsc krótkotrwałego zakwaterowania. Dotyczy to wszystkich wynajmujących. Właściciele obiektów, które mają obecnie gości, powinni poprosić ich o wyjazd.

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA

z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego Na podstawie art. 46 ust. 2 i 4 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. z 2019 r. poz. 1239 i 1495 oraz z 2020 r. poz. 284, 322 i 374) zarządza się, co następuje:

§ 5. 1. W okresie, o którym mowa w § 1, ustanawia się czasowe ograniczenie:

(...)

g) związanej z prowadzeniem obiektów noclegowych turystycznych i miejsc krótkotrwałego zakwaterowania (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie 55.20),

§ 6. 1. Ograniczenia, o których mowa w § 5 ust. 1: 1) pkt 1 i 2, polegają na całkowitym zakazie prowadzenia wymienionych w tych przepisach rodzajów działalności;«« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    1020

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2021