E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański» Przegląd prasy i nowin» Kultura

Kultura
5. ŻYWIOŁ – FANTAZJE (GDYBY HASIOR BYŁ MUZYKIEM) KONCERT GRUPY PATHMAN
(żródło: )

29 grudnia godz. 18.00 Galeria Władysława Hasiora   Muzeum Tatrzańskie zaprasza serdecznie do wspólnego świętowania i podsumowania Roku Hasiora.
( 21 Grudnia 2018)
SPACER ŚLADAMI HASIORA
(żródło: )

29 grudnia godz. 12.00 Galeria Władysława Hasiora   Zapraszamy do udziału w spacerze po miejscach związanych z twórczością i życiem Władysława Hasiora, który poprowadzi Anna Batko.
( 21 Grudnia 2018)
Wystawa malarstwa na szkle Marty Walczak-Stasiowskiej
(żródło: )

Wystawa 03.12.2018-31.01.2019  GOKR Kościelisko | ul. Nędzy Kubińca 76 Wernisaż 28.12.2018 | godzina 18:00 GOKR Kościelisko | ul. Nędzy Kubińca 76 Marta Walczak Stasiowska zajmuje się malarstwem na szkle od 2000 r. kontynuując tradycje rodzinne. Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień, członkiem Stowarzyszenia Twórców Ludowych oraz Stowarzyszenia Miłośników Kultury Ludowej. Wyróżniona została m.in. brązowym medalem „Gloria Artis".
( 17 Grudnia 2018)
OPROWADZANIE KURATORSKIE PO WYSTAWIE „KOLEKCJA ROZDZIAŁ PIERWSZY”
(żródło: )

Zapraszamy serdecznie do udziału w niedzielnym oprowadzaniu kuratorskim po wystawie „Kolekcja Rozdział Pierwszy (sztuka współczesna w zbiorach Muzeum Tatrzańskiego), które poprowadzi kurator wystawy – Julita Dembowska. Niedziela, 16 grudnia godz. 15.00 Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza
( 12 Grudnia 2018)
188. Wieczór na Harendzie
(żródło: )

Wieczór poezji, w czasie którego zostaną zaprezentowane różnorodne wiersze Jana Kasprowicza od "Hymnów" (1902 r.) po "Księgę ubogich" (1916 r.). Wykonawcami będą studenci działający w Kole Naukowym Młodej Polski i Modernizmu na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jan Kasprowicz, poeta, rektor Uniwersytetu Jana Kazimierza we Lwowie urodził się 12 grudnia 1860 r. w Szmborzu niedaleko Inowrocławia. Ostatnie trzy lata życia spędził w domu na Harendzie, który odkupił od angielskiej malarki miss Winifred Cooper w 1923 roku. 15 grudnia 2018 godz. 19:00 - Muzeum Jana Kasprowicza, Harenda, Polska.
( 12 Grudnia 2018)
Koncert - Szymanowski / Nowowiejski. SPOTKANIA
(żródło: )

Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” w Zakopanem Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie   czwartek, 13 grudnia 2018, godz. 18:00    Szymanowski / Nowowiejski. SPOTKANIA   Melomanów i słuchaczy serdecznie zapraszamy na koncert w dniu 13 grudnia (czwartek), godz. 18:00 podczas którego wystąpi „OCTAVA ensemble” Koncert rozpoczniemy od otwarcia pokazu obrazów, słowo o pracach z kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie - Urszula Kozakowska-Zaucha, Kustosz w Dziale Sztuki Nowoczesnej MNK.
( 11 Grudnia 2018)
Czasowy pokaz obrazów w „Atmie” „Tatrzańskie pejzaże Stanisława Witkiewicza i Walerego Eljasza-Radzikowskiego”
(żródło: )

Tatrzańskie pejzaże Stanisława Witkiewicza i Walerego Eljasza-Radzikowskiego z Kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie to pokaz obrazów najważniejszych XIX-wiecznych artystów, zafascynowanych pięknem gór. Zakopane stawało się wówczas modnym kurortem wakacyjnym, w którym spotykał się cały artystyczno-intelektualny parnas. Efekty tej mody widoczne są także w polskiej sztuce – tatrzańskie pejzaże nie tylko oddawały ogólną fascynację potęgą gór, ale również ilustrowały ideę, tak ważną dla nieistniejącej na mapach Polski, wolności ukrytej w skałach.
( 11 Grudnia 2018)
Wernisaż wystawy „45 lat w twórczym świecie Bożeny Gąsienicy-Byrcyn”
(żródło: )

Wystawa gobelinów i miniatur Bożeny Gąsienicy-Byrcyn została zorganizowana z okazji 45—lecia pracy twórczej artystki. Urodzona i wychowana w Zakopanem przy pomocy rzadkiej techniki tkania opisuje świat, fascynację tatrzańską przyrodą, z jej fauną i florą. Na gobelinach pokazuje obyczaje, postacie, motywy religijne. Dopełnieniem dużych form tkanin są miniatury ukazujące odchodzący świat góralskiego żywobycia. Wystawę będzie można oglądać do 28 lutego 2019 roku. Wernisaż wystawy 14 grudnia 2018 - Centrum Kultury Rodzimej willa Czerwony Dwór ul. Kasprusie 27, Zakopane.
( 10 Grudnia 2018)
VII Berdowe Muzykowaniy - Przegląd Solistów, Kapel i Muzyk Wesel
(żródło: )


( 7 Grudnia 2018)
MIKOŁAJKI W MUZEUM TATRZAŃSKIM
(żródło: )

MIKOŁAJKI W MUZEUM TATRZAŃSKIM 6 grudnia, godz.16.30 Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza  ul. Zamoyskiego 25 Mikołajki do doskonały czas do spotkania i wspólnej zabawy. Z tej okazji Muzeum Tatrzańskie zaprasza na rodzinne warsztaty mikołajkowe, których tematem będą dawne, regionalne kartki świąteczne. Na zajęciach każdy z uczestników pozna nieco historii m.in. o tym jak kiedyś tworzono kartki bożonarodzeniowe, a następnie sam stworzy swoją, niepowtarzalną pocztówkę.
( 28 Listopada 2018)
NOT.FOT. Notatnik fotograficzny Władysława Hasiora Vol. 6
(żródło: )

Szósty, najobszerniejszy dotąd, zeszyt magazynu „NOT.FOT.” poświęcony jest tematowi szczególnie bliskiemu Władysławowi Hasiorowi - tzw. sztuce plebejskiej. Pod tym pojęciem artysta rozumiał spontaniczną potrzebę piękna, która owocuje specyficznym gatunkiem amatorskiej, przydomowej plastyki: rzeźbami ogrodowymi, malowanymi płotami i ozdobnymi bramami. Pokrewnym wątkiem, równie chętnie dokumentowanym przez Hasiora są "malowane domy", niezwykła typologia domów jednorodzinnych zdobionych mozaikami, landszaftami lub wielobarwnymi, abstrakcyjnymi kompozycjami.
( 26 Listopada 2018)
Koncert Nono Garcia & Tito Alcedo
(żródło: )

Już 11 grudnia tego roku odbędzie się koncert Nono Garcia z zespołu Vaya Con Dios w ducie z Tito Alcedo w zakopiańskiej Restauracji Dworzec na Krupówkach.
( 21 Listopada 2018)
Spotkania przy pianinie z Jerzym Chruścińskim
(żródło: )

Pragniemy zaproponować Państwu kameralne spotkania z muzyką na żywo. Autorem repertuaru oraz jego wykonawcą jest utalentowany kompozytor i pianista JERZY CHRUŚCIŃSKI. Każdy koncert to niezapomniana, muzyczna podróż w czasie w trakcie której usłyszycie Państwo znane i lubiane utwory muzyczne zarówno te dawne -przedwojenne, jak i te bardziej współczesne z lat 50-tych, 60-tych , czy 70-tych. Willa Kmicic, Stanisława Staszica 11a, Zakopane, 3 grudnia 2018 godzina 18:30.
( 19 Listopada 2018)
Kino, którego szukasz: Eldorado
(żródło: )

Zapraszamy na kolejną projekcję z tegorocznego cyklu "Kino, którego szukasz" - film "Eldorado". 
( 14 Listopada 2018)
Wernisaż prac Agnieszki Górkiewicz
(żródło: )

W najbliższy piątek o godz. 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy prac Agnieszki Górkiewicz "Malowany świat - obrazy na szkle". Będzie on również okazją do podsumowania rocznego stypendium, w trakcie którego Pani Agnieszka prowadziła warsztaty malarstwa na szkle dla dorosłych. W Domu Ludowym w Bukowinie zajęcia odbyły się trzykrotnie i cieszyły się dużym zainteresowaniem.
( 13 Listopada 2018)
Archiwum
Pierwszy «« (31-45)(46-60)(61-75)(76-90)(91-105) »» Ostatni


Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2019