E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Kultura
OSTATNIE (PRZED REMONTEM) WYDARZENIE W WILLI OKSZA
 dodano: 17 Lutego 2020

„GIEWONT W SZTUCE” ORAZ „KOLEKCJA ROZDZIAŁ II”
[KURATORSKIE OPROWADZANIE PO WYSTAWACH]
Galeria Sztuki w willi Oksza (filia Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem)
21 II 2020, godz. 18.00
 

Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w ostatnim wydarzeniu, przed rozpoczęciem 3-miesięcznego remontu konserwatorskiego w willi Oksza, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020 pt. „Rewaloryzacja i modernizacja zabytkowych, drewnianych budynków Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem dla zachowania i prezentacji unikatowego dziedzictwa kulturowego Podhala”.


Godz. 18.00 spotkanie towarzyszące wystawie „Giewont – kolekcja niezwyczajna Obrazy ze zbiorów Elżbiety i Andrzeja Kubasiewiczów” – prowadzenie Zofia Radwańska

Podczas spotkania przybliżona zostanie artystyczna kariera Giewontu. Rozpoczęła się w XIX wieku i trwa do dzisiaj. Ten majestatyczny masyw górski w Tatrach Zachodnich działał i nadal działa na wyobraźnię niezwykle wielu artystów, turystów oraz mieszkańców Zakopanego. Wspólnie przyjrzymy się prezentowanym na wystawie obrazom przedstawiających Giewont, począwszy od płócien z przełomu XIX i XX w., po wizerunki z ostatnich lat.

 

Godz. 19.15 oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Kolekcja. Rozdział II” - prowadzenie Julita Dembowska

Dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego do kolekcji Muzeum Tatrzańskiego zakupiliśmy zestaw dziesięciu fotografii Zofii Rydet z „Zapisu socjologicznego – Podhale” oraz cztery kolaże autorstwa Jana Dziaczkowskiego z cyklu „Góry dla Warszawy”. Tak powstała wystawa prezentowana obecnie w Okszy „Kolekcja. Rozdział II.”«« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    484

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2021