E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański» Przegląd prasy i nowin» Podhale

Podhale
Wybór Cepra i Ceperki Roku oraz Wybór Harnasia Roku
(żródło: )

„Wybór Cepra i Ceperki Roku” Białka Tatrzańska „Wybór Harnasia Roku” Białka Tatrzańska XVIII Tatrzańskie Wici 3  i 4 sierpnia 2019
( 1 Sierpnia 2019)
WYDARZENIA NA TERENIE POWIATU TATRZAŃSKIEGO – SIERPIEŃ 2019
(żródło: )

WYDARZENIA NA TERENIE POWIATU TATRZAŃSKIEGO SIERPIEŃ 2019
( 31 Lipca 2019)
Koncert zespołów z Bukowiny Tatrzańskiej
(żródło: )

W czwartek 1 sierpnia 2019 r. o godzinie 20.00 bukowiańśkie zespoły regionalne zapraszają do Domu Ludowego na godzinny występ. W programie śpiew, taniec, muzyka góralska. Zapewne nie zabraknie również opowieści o Skalnym Podhalu. Bukowiańskie Centrum Kultury „Dom Ludowy” ul. Kościuszki 87, Bukowina Tatrzańska.
( 30 Lipca 2019)
SPORT & FUN FESTIVAL 27 i 28 lipca 2019 w Białce Tatrzańskiej
(żródło: )

SPORT & FUN FESTIVAL już 27 i 28 lipca 2019 ! W nowej formule do Białki Tatrzańskiej wracają Mistrzostwa Polski Cross Monster oraz Kolorowa Eksplozja. Dzień sportu i dzień rozrywki to dwa dni SPORT & FUN FESTIVAL, najbardziej sportowego i kolorowego święta na Podhalu, z muzyczną atrakcją – koncertem CLEO!
( 23 Lipca 2019)
XVIII Tatrzańskie Wici - XVIII DZIEŃ PSTRĄGA
(żródło: )

XVIII Tatrzańskie Wici 27 lipca 2019 XVIII DZIEŃ PSTRĄGA   „Dzień Pstrąga” jest najważniejszą białodunajecką imprezą wędkarsko-gastronomiczno – kulturalną. Odbywa się zawsze w ostatnią niedzielę lipca, cieszy się więc wielkim zainteresowaniem zarówno mieszkańców Podhala, jak i gości wypoczywających w tym czasie w górach. Nazwa „Dzień Pstrąga” nawiązuje do herbu gminy Biały Dunajec, starego herbu sołtysiego rodu Pawlikowskich (przedstawia srebrną rybę i trzy złote gwiazdy na błękitnym polu), nobilitowanych przez króla Stefana Batorego za zasługi w wojnie przeciw Moskwie.
( 17 Lipca 2019)
XVIII Tatrzańskie Wici - XX WYBORY NOŚWARNIYJSYJ GÓROLECKI”
(żródło: )

XVIII Tatrzańskie Wici 28 lipca 2019 XX WYBORY NOŚWARNIYJSYJ GÓROLECKI” BIAŁY DUNAJEC   Wybory "Nojśwarniyjsyj Górolecki” organizuje Oddział Związku Podhalan w Białym Dunajcu. Jest to impreza autorska, organizowana od kilku lat, która wpisuje się w kalendarz wydarzeń kulturalnych promujących region Podhala, jego kulturę, tradycje i zwyczaje. Impreza ma charakter otwarty. W czasie wyborów odbywać się będą konkursy, których zwyciężczynie otrzymują tytuły: „Nojśwarniyjsyj", - „Nojparadniyjsyj” -  „Nojsykowniyjsyj” – - „Nojlepsyj śpiywocki” –  „Nojlepsyj toniecnicy” –  „Nojśwarniyjsych posiadników" i - „Nojrzetelniyjsyj górolecki.
( 17 Lipca 2019)
XVIII Tatrzańskie Wici - „XIX WITOWIAŃSKO WATRA”
(żródło: )

XVIII Tatrzańskie Wici 28 lipca 2019 „XIX WITOWIAŃSKO WATRA” WITÓW   Co roku, w ostatnią niedzielę lipca, spotykamy się w Witowie przy watrze - symbolu ciepła, siły i jedności w naszej pięknej tatrzańskiej miejscowości. Witowiańsko Watra jest imprezą kulturalną organizowaną od 2001r. przez Oddział Związku Podhalan w Witowie. Na początku spotykaliśmy się na placu za remizą OSP i oglądaliśmy występy kilku zespołów góralskich. Obecnie ten dzień rozpoczynamy mszą świętą odpustową koncelebrowaną przez księży Salezjanów na Płazówce (od 1891r. stoi tu kaplica pod wezwaniem św. Anny). Po mszy świętej uczestnicy Watry jadą wozami do Witowa z muzyką, śpiewem góralskim i banderią na przedzie.
( 17 Lipca 2019)
XVIII Tatrzańskie Wici - „XVII DZIEŃ POLOWACA”
(żródło: )

XVIII Tatrzańskie Wici 28 lipca 2019 „XVII DZIEŃ POLOWACA”   Dzień Polowaca, który już po raz piętnasty odbędzie się w pięknie położonym nad rzeką Białką amfiteatrze w Jurgowie, wpisał się na stałe do imprez kulturalnych regionu. Impreza co roku przyciąga prawdziwe rzesze widzów. Jedni przychodzą zobaczyć występy zespołów, tak tutejszych, jak i zagranicznych, inni, aby spróbować swoich sił w konkursie strzeleckim „O jurgowską flintę”, a także aby posmakować specjałów kuchni regionalnej – popularnych gałusek, gulaszu z kotła, jurgowskich wypieków.
( 17 Lipca 2019)
76. TOUR DE POLOGNE UCI WORLD TOUR
(żródło: )

    76. Tour de Pologne 03-09.08.2019   www.tourdepologne.pl  
( 16 Lipca 2019)
34. Międzywojewódzki Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych
(żródło: )

34. Międzywojewódzki Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych 13 i 14 lipca 2019 r. spotkają się w Bukowiańskim Centrum Kultury "Dom Ludowy" najlepsze teatry wiejskie. Zapraszamy - Bukowiańskie Centrum Kultury „Dom Ludowy” ul. Kościuszki 87, 34-530 Bukowina Tatrzańska.
( 12 Lipca 2019)
HARMONOGRAM WYDARZEŃ W DOMU LUDOWYM - LATO 2019
(żródło: )

HARMONOGRAM WYDARZEŃ W DOMU LUDOWYM LATO 2019 Bukowiańskie Centrum Kultury „Dom Ludowy” ul. Kościuszki 87 34-530 Bukowina Tatrzańska
( 11 Lipca 2019)
FESTYN RODZINNY w Pieniążkowicach
(żródło: )

FESTYN RODZINNY w Pieniążkowicach
( 9 Lipca 2019)
XVIII TATRZAŃSKIE WICI - Memoriał im. Stanisława Trebuni Tutki - XVI Dunajeckie Granie - Biały Dunajec
(żródło: )

XVIII TATRZAŃSKIE WICI Memoriał im. Stanisława Trebuni Tutki „XVI Dunajeckie Granie” Biały Dunajec 14 lipca 2019   Piknik rozwija wśród ludności wiejskiej zamiłowanie do uprawiania sportu - udział amatorów w meczach piłki nożnej. Drużyny grają o puchar Starosty Powiatu Tatrzańskiego. Piknik sprzyja rozwojowi kultury fizycznej mieszkańców Podhala oraz przebywających u nas turystów i gości. Imprezie towarzyszą występy zespołów regionalnych i koncerty zespołów muzycznych, ukazujące bogactwo kulturalne regionu.
( 8 Lipca 2019)
XVIII TATRZAŃSKIE WICI - Festyn Czarnogórski
(żródło: )

XVIII TATRZAŃSKIE WICI „Festyn Czarnogórski” 14 lipca 2019   „Festyn Czarnogórski” to impreza podczas której można posłuchać przebojów muzyki popularnej w wykonaniu gwiazd. Oprócz doskonałej oprawy muzycznej zaletą festynu są konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, smaczne, regionalne jedzenie oraz zapierające dech w piersiach pokazy artystyczne.
( 8 Lipca 2019)
VIII Bustrycańskie Nomowiny - Bustryk
(żródło: )

XVIII Tatrzańskie Wici VIII Bustrycańskie Nomowiny - Bustryk 7 lipca 2019   Impreza, która ma na celu przybliżenie ginących zwyczajów poprzedząjce ślub,  nomowin jest to wizyta pana młodego z rodzicami  w domu narzeczonej. Towarzyszy jej wiele konkursów np. na Dobrą Gaździnę i Sykownego Chłopa i na Gościa z Certyfikatem.
( 3 Lipca 2019)
Archiwum
Pierwszy «« (16-30)(31-45)(46-60)(61-75)(76-90) »» Ostatni


Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2020