E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański» Przegląd prasy i nowin» Podhale

Podhale
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W XXI EDYCJI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „TATRZAŃSKA JESIEŃ 2019”
(żródło: )

Przed nami kolejny konkurs fotograficzny z cyklu „Tatrzańska Jesień”. To już XXI edycja, a jej celem jest mikrozachwyt chwilą ujętą w obiektywie aparatu, odkrycie własnej niepowtarzalnej wrażliwości na piękno jesiennych, tatrzańskich pejzaży i podzielenie się swoim wyjątkowym punktem widzenia z innymi.
( 24 Września 2019)
Nabór do bukowiańskich zespołów regionalnych
(żródło: )

Rozpoczął się nowy rok szkolny a wraz z nim nabór do bukowiańskich zespołów regionalnych. Bukowiańskie Centrum Kultury „Dom Ludowy” ul. Kościuszki 87, 34-530 Bukowina Tatrzańska.
( 16 Września 2019)
Europejskie Targi Produktów Regionalnych kandydatem w konkursie „Turystyczne Skarby Małopolski”
(żródło: )

Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury pragnie zachęcić Państwa do głosowania w konkursie „Turystyczne Skarby Małopolski”. Nasze Europejskie Targi Produktów Regionalnych kandydują do nagrody w kategorii „wydarzenie cykliczne”. Aby zagłosować należy wypełnić formularz, a następnie zatwierdzić swój głos klikając w link aktywujący, który otrzymacie Państwo na swój adres e-mail. Głosowanie trwa do 29 września, a laureaci konkursu zostaną ogłoszeni już w październiku. Za wszystkie Państwa głosy bardzo dziękujemy!
( 12 Września 2019)
„IX Festyn Bacowski” Leśnica – Groń
(żródło: )

„ IX Festyn Bacowski”  Leśnica – Groń zakończenie Tatrzańskich Wici   Impreza odbywa się na obiekcie sportowym przy Zespole Szkół w Leśnicy. Atrakcją festynu jest redyk owiec prowadzony ze śpiewem przez baców z Leśnicy, Gronia  oraz Białki Tatrzańskiej. Podczas imprezy odbywa się także  Konkurs na Gazdę Roku, a kandydaci muszą wykazać się umiejętnością śpiewu i tańca góralskiego, wiedzą o regionie oraz różnego rodzaju  pracami w gospodarstwie. Wybrany Gazda Roku prezentuje się z Gaździną Roku wybraną w Brzegach w tańcu góralskim. Podczas festynu występują  zespoły regionalne, można nabyć wyroby z sera owczego, a wieczorem zapraszamy na zabawę taneczną.
( 9 Września 2019)
PROMOCJA KSIĄŻKI „KONIE NA SKALNYM PODHALU”
(żródło: )

PROMOCJA KSIĄŻKI AUTORSTWA SZYMONA BAFII PT. „KONIE NA SKALNYM PODHALU” 19 WRZEŚNIA 2019 (CZWARTEK) GODZ. 18.00 DWÓR TETMAJERÓW W ŁOPUSZNEJ UL. GORCZAŃSKA 2
( 3 Września 2019)
XV Polaniarski Osod
(żródło: )

XV POLANIARSKI OSOD zakończenie pasterskiego lata na tatrzańskich halach miejsce: Scena plenerowa w Kościelisku na Chotarzu termin: 8 września 2019 r. (niedziela)
( 2 Września 2019)
XV Wykopki w Dzianiszu
(żródło: )

"XV Wykopki w Dzianiszu" Dzianisz 1 wrzeąnia 2019 „Wykopki w Dzianiszu” to nazwa imprezy plenerowej odbywającej się jesienią na scenie plenerowej w Dzianiszu - Borki. Przed zgromadzonymi gośćmi występują miejscowe zespoły góralskie „Mali Dzianiszanie” i „Dzianiszanie”, przygrywa kapela góralska. Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko organizuje „Konkurs potraw z rzepy”, w którym gaździny przygotowują wyśmienite potrawy, oczywiście wszystkie na bazie ziemniaków.
( 26 Sierpnia 2019)
Kościelisko - odwołane koncerty: Lato z Ptakami Odchodzi i Sorry Boys
(żródło: )

W związku z ogromną tragedią, która wstrząsnęła nami wszystkimi, podjęliśmy decyzję o odwołaniu koncertów "Lato z ptakami odchodzi" i koncertu zespołu Sorry Boys, które miały odbyć się na terenie Gminy Kościelisko w dniach 23 i 24 sierpnia, rozumiejąc i solidaryzując się z prośbą Pana Burmistrza Leszka Doruli o odwołanie imprez o charakterze rozrywkom. Zaplanowany na niedziel piknik filmowy w ramach "Filmowego Kościeliska", również się nie odbędzie. Łączymy się w bólu z rodzinami i bliskimi ofiar, a osobom poszkodowanym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.
( 23 Sierpnia 2019)
Mistrzostwa Podhala w Powożeniu, Fiakier Roku i Śpiew Pytacki
(żródło: )

Związek Podhalan Oddział Zakopane serdecznie zaprasza na Mistrzostwa Podhala w Powożeniu, Fiakra Roku 2019 i Śpiew Pytacki 16 sierpnia 2019 r na Górną Rówień Krupową podczas Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich.
( 13 Sierpnia 2019)
XVIII Tatrzańskie Wici - "XVIII Dzień Misia Miodu i Bartników" Poronin
(żródło: )

XVIII Tatrzańskie Wici XVIII Dzień Misia Miodu i Bartników" Poronin 18 sierpnia 2019   Poronin w ramach Tatrzańskich Wici będzie organizatorem Dnia Misia, Miodu i Bartników. Impreza już na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Podhala. Stanowi doskonałą okazję do promocji regionu oraz niewątpliwą atrakcję turystyczną. Impreza rozpoczyna się otwarciem targów miodowych i kiermaszu Twórców Ludowych.
( 13 Sierpnia 2019)
XVIII Tatrzańskie Wici - „Święto Lasu” Siwa Polana
(żródło: )

XVIII Tatrzańskie Wici "Święto Lasu" Siwa Polana 15 sierpnia 2019   W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na "ŚWIĘTO LASU". Jest to klimatyczna, plenerowa impreza w malowniczej, tatrzańskiej scenerii. Dla uczestników przewidziano wiele atrakcji, konkursów i wyśmienitą zabawę z zespołem "SQBANI"! 15 sierpnia 2019 r. - Dolina Chochołowska - Siwa Polana - Witów.
( 12 Sierpnia 2019)
XVIII Tatrzańskie Wici - „Strażackie Śpasy” Ząb
(żródło: )

XVIII Tatrzańskie Wici „Strażackie Śpasy” Ząb 11 sierpnia 2019
( 8 Sierpnia 2019)
Jubileuszowe X Europejskie Targi Produktów Regionalnych
(żródło: )

Dlaczego warto wybrać się na Jubileuszowe X Europejskie Targi Produktów Regionalnych? Otóż - podczas trwania Targów prezentowana jest bogata oferta różnorodnych produktów wędliniarskich, mleczarskich, owocowo-warzywnych, wyrobów cukierniczych, napojów w tym również wina, piwa, nalewek z Polski i zagranicy.
( 7 Sierpnia 2019)
Hrubo Watra dla Szymona!
(żródło: )

Hrubo Watra dla Szymona! Charytatywny Festiwal Outdoorowy Szałas na Polanie, Polana Biały Potok, Witów 10.08.2019, godzina 9:00
( 5 Sierpnia 2019)
53. SABAŁOWE BAJANIA - PROGRAM
(żródło: )

53. Sabałowe Bajania w Bukowinie Tatrzańskiej – 6 dni folkloru i wspaniałej zabawy, 10-15 sierpnia. Istotą Sabałowych Bajań są trwające trzy dni, przesłuchania konkursowe: gawędziarzy, instrumentalistów, śpiewaków, drużbów i starostów weselnych. Co roku towarzyszy Festiwalowi szereg wydarzeń będących wspaniałym dopełnieniem tego ogólnopolskiego święta kultury: wystawa i kiermasz sztuki ludowej, warsztaty prowadzone przez twórców ludowych degustacja potraw regionalnych, wieczorne koncerty zespołów folklorystycznych i folkowych, zawody strzeleckie oraz Sabałowa Noc, której najważniejszą częścią jest Pasowanie na Zbójnika i uhonorowanie Wiyrchowyk Orlic. W tym roku, podczas trwającego 6 dni Festiwalu, w programie znajdzie się: projekcja filmu dokumentalnego „Ostatni górale – niezwykły obraz Podhala”, Dzień Gminy Bukowina Tatrzańska, wycieczka „Śladami zbójników ku Niebieskiej Dolinie”, a także promocja książki dr Macieja Baraniaka „Kubowego” pt. „Wy moje koniusie…”
( 4 Sierpnia 2019)
Archiwum
Pierwszy «« (1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni


Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2020