E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański» Przegląd prasy i nowin» Zakopane

Zakopane
SALON MARCOWY 2020: Andrzej Kreütz-Majewski – Malarstwo, Scenografia
(żródło: )

SALON MARCOWY 2020 Andrzej Kreütz-Majewski – Malarstwo, Scenografia 28 lutego 2020 - 19 kwietnia 2020 Wernisaż 28 lutego godz. 17:00 Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego w Zakopanem ul. Krupówki 41   W ramach tegorocznej edycji Salonu Marcowego jest nam niezmiernie miło zaprosić Państwa na wystawę prezentującą dorobek jednego z najwybitniejszych twórców polskiej sztuki współczesnej, Andrzeja Kreütz-Majewskiego.
( 24 Lutego 2020)
75 rocznica wyprawy ratunkowej TOPR na Zwierówkę
(żródło: )

75 ROCZNICA WYPRAWY RATUNKOWEJ TOPR NA ZWIERÓWKĘ 19 lutego (środa) godzina 18 Galeria Sztuki w willi Oksza (filia Muzeum Tatrzańskiego)   Zapraszamy serdecznie na spotkanie upamiętniające nietypową i jedną z najtrudniejszych akcji ratunkowych TOPR, która miała miejsce z 11 na 12 lutego 1945 roku. Po rannych partyzantów, którzy znajdowali się w szpitaliku-lazarecie na zboczach Brestovej, wyruszyło 14 ratowników TOPR pod kierownictwem Zbigniewa Korosadowicza. W niezwykle trudnych, zimowych warunkach przetransportowano do Zakopanego 4 rannych partyzantów. Nikt z uczestników tych wydarzeń już nie żyje, ale zachowały się we fragmentach ich relacje, które w związku z rocznicą chcielibyśmy przypomnieć. Spotkanie poprowadzi ratownik górski i znawca historii TOPR Apoloniusz Rajwa.
( 17 Lutego 2020)
Magiczne walentynki w Krainie Światła na Gubałówce
(żródło: )

Kolacja przy świecach i wyjście do kina to sprawdzony sposób na obchodzenie dnia zakochanych. A gdyby tak w tym roku spędzić walentynki na świeżym powietrzu, w otoczeniu górskiego krajobrazu i blasku blisko miliona lampek Krainy Światła? W ośrodku PKL Gubałówka w ten wyjątkowy dzień czekają także między innymi: romantyczny koncert życzeń, spotkanie z wróżką i okazja do najpiękniejszego miłosnego wyznania – oświadczyn.
( 13 Lutego 2020)
Spotkanie z cyklu "Podróż w Miejscu" - Szwagry w Nowej Zelandii
(żródło: )

17 lutego o godz. 18:00 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Podróż w Miejscu" w zakopiańskim Kinie Miejsce ul. Orkana 2. Tym razem jego bohaterem będzie Wisz Orłowski - zakopiański architekt, harcerz i podróżnik. "Nie lubiąc podążać utartymi życiowymi ścieżkami i mając w sercu jedno z haseł Taternickiego Klubu Harcerzy, aby stawiać sobie w życiu cele, które na pozór wydają się niemożliwe, Wisz Orłowski wraz ze szwagrem Krzysztofem Michalukiem zawędrowali aż do Nowej Zelandii. Podczas 41 dniowej wyprawy objechali wyspę południową, przemierzając Alpy Południowe i pokonując 2200 km na rowerach oraz 120 km pieszo z sumą przewyższeń równą trzem wysokościom Mount Everestu. Jednak to nie te liczby okazały się największą wartością tego wyjazdu..." Wstęp wolny.
( 13 Lutego 2020)
DUDASKI TŁUSTY CZWARTEK
(żródło: )

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula i Prezes Związku Podhalan O/Zakopane Marcin Zubek serdecznie zapraszają na Dudaski Tłusty Czwartek 20 lutego 2020.
( 7 Lutego 2020)
Pamiętamy o Karłowiczu
(żródło: )

7 - 8 lutego 2020 - Cykliczne wydarzenie "Pamiętamy o Karłowiczu" związane z rocznicą śmierci Mieczysława Karłowicza - wybitnego kompozytora, taternika i fotografika.
( 7 Lutego 2020)
Wieczór w Czerwonym Dworze
(żródło: )

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula oraz Zakopiańskie Centrum Kultury zapraszają 3 lutego 2020 r. o godz. 18:00 na Wieczór w Czerwonym Dworze: "Stulecie Polskiego Ruchu Olimpijskiego", który poprowadzi dr Zofia Kiełpińska.  
( 29 Stycznia 2020)
Nie podrzucaj śmieci!
(żródło: )

Informujemy, że Gmina Miasto Zakopane, w ramach prowadzenia akcji zwalczania nielegalnych podrzutów odpadów do koszy ulicznych i „dzikich wysypisk śmieci”, montuje zakupione w tym celu foto-pułapki. Są to urządzenia mobilne z funkcją zdalnego przesyłu danych, wyposażone w czujniki ruchu. Dzięki temu służby miejskie z dużą skutecznością mogą ścigać i ustalać sprawców tych procederów.
( 29 Stycznia 2020)
Papierowy Świat – warsztaty dla dzieci
(żródło: )

Zakopiańskie Centrum Kultury, Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego w Zakopanem zapraszają na cykl warsztatów, wykładów oraz spotkań z artystami pod nazwą „Bazar Sztuki” w odniesieniu do budynku Bazaru Polskiego, w którym znajduje się Miejska Galeria Sztuki.  
( 29 Stycznia 2020)
Para buch! Książka w ruch! Ferie w Bibliotece
(żródło: )

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Zakopanem zapraszają dzieci na zajęcia podczas ferii zimowych w bibliotece.  
( 29 Stycznia 2020)
Koncert Chóru Nauczycielskiego SP5 w ramach XI Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych
(żródło: )

1 lutego 2020 r. godz. 18.00 Koncert Chóru Nauczycielskiego SP5 w ramach XI Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych DOBRZE ZEŚ SIE JEZU POD GIEWONTEM ZRODZIYŁ. Msza Święta, a po niej koncert Chóru Nauczycielskiego SP5. Kościół Świętego Antoniego Padewskiego, ul. Bulwary Słowackiego 33.  
( 28 Stycznia 2020)
Spotkanie autorskie oraz prezentacja książki „Na graniach i w dolinach”
(żródło: )

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Zakopanem zapraszają 30 stycznia 2020 r. o godz. 18 na Czwartek Literacki: spotkanie autorskie wraz z prezentacją książki „Na graniach i w dolinach” prof. Mieczysława Rokosza. Spotkanie poprowadzi Bronisław Chowaniec Lejczyk.  
( 28 Stycznia 2020)
Koncert Dikandy w ramach XI Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych
(żródło: )

26 stycznia 2020 r. godz. 19.00 Msza Święta, a po niej koncert „Dikandy” z premierą płyty. Sanktuarium Narodowe Matki Boskiej Fatimskiej, ul. Krzeptówki 14, Zakopane.
( 22 Stycznia 2020)
CICHO, CICHO PASTUSZKOWIE Kolędy i Pastorałki Włodzimierza Nahornego
(żródło: )

23 stycznia 2020 r. czwartek godz. 17.00 Msza Święta, a po niej koncert CICHO, CICHO PASTUSZKOWIE: Kolędy i Pastorałki Włodzimierza Nahornego. Kościół Świętego Krzyża , ul. Chałubińskiego, Zakopane.
( 22 Stycznia 2020)
ZAWIADOMIENIE - czasowa zmiana organizacji ruchu
(żródło: )

Burmistrz Miasta Zakopane informuje, że od dnia 24.01.2020 r. od godziny 08:00 do dnia 26.01.2020 r. do godziny 21:00 zostanie wprowadzona czasowa zmiana organizacji ruchu na czas zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich.
( 21 Stycznia 2020)
Archiwum
Pierwszy «« (31-45)(46-60)(61-75)(76-90)(91-105) »» Ostatni


Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2023