E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański» Przegląd prasy i nowin» Zakopane

Zakopane
Spotkanie z cyklu „Czarne na białym” z Wojciechem Nowickim
(żródło: )

Burmistrz Miasta Zakopanego, Wydawnictwo Czarne, Muzeum Tatrzańskie i Fundacja „Zakopiańczycy. W poszukiwaniu tożsamości” zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu „Czarne na białym”. Naszym gościem będzie Wojciech Nowicki , autor książki Cieśniny . Spotkanie odbędzie się 23 listopada, w sobotę, o godzinie 18:00 w kawiarni „Kmicic” w Zakopanem, przy ulicy Staszica 11a. Wstęp wolny, możliwość zakupienia książki po promocyjnej cenie. Zapraszamy!
( 19 Listopada 2019)
XV Elektroniczne Zaduszki
(żródło: )

XV Elektroniczne Zaduszki to kolejna edycja autorskiego koncertu w konwencji muzyka, obraz i słowo odbywającego sie corocznie w Starym Kościółku na Pęksowym Brzysku. Kościół pw. MB Częstochowskiej w Zakopanem, Kościeliska 4, Zakopane 2019-11-16 od 18:00
( 15 Listopada 2019)
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ GÓR 2019
(żródło: )

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ GÓR 2019 11 grudnia 2019 (środa)
( 13 Listopada 2019)
9 edycja Polki Folki "Watra" Największego Pokazu Mody Folk
(żródło: )

Serdecznie zapraszamy na 9 edycję Polki Folki "Watra" Największego Pokazu Mody Folk TERMIN: 8 listopada 2019 (Piątek) godz. 19:00 MIEJSCE: ZAKOPANE Hotel Nosalowy Dwór ul. Balzera 21 D Tegorocznej edycji towarzyszy żywioł ogień, a dokładnie góralska watra, tematyka wybiegu oraz warsztatów edukacyjnych jakie się odbędą tego dnia dotyka aspektów przyrody, tradycji, ochrony środowiska i ekologii. Na wybiegu pojawią się kolekcje 6 projektantów mody o tematyce folk /boho, oraz goście specjalni. Na scenie wystąpią Wokalistka Katarzyna Malenda  finalistka programu The Voice Of Poland oraz Mikołaj Maciaszczyk aktualny uczestnik  tego muzycznego programu. Za oprawę muzyczna wydarzenia odpowiada  sceniczny wilk DJ Lupo. Zatańczy zespół ROX. W przestrzeni wybiegu pojawi się design, malarstwo, fotografia oraz inna ciekawa forma sztuki.
( 6 Listopada 2019)
101 Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości
(żródło: )

Burmistrz Miasta Zakopane serdecznie zaprasza na obchody 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.
( 5 Listopada 2019)
Wieczór pieśni patriotycznych z Tatrzańską Orkiestrą Klimatyczną
(żródło: )

LECI LIŚCIE Z DRZEWA, CO WYROSŁO WOLNE... Ten piękny cytat z pieśni Fryderyka Chopina będzie nicią przewodnią wieczoru z pieśnią polską i piosenką patriotyczną. Koncert odbędzie się w kinie Sokół w dniu 10 listopada - niedziela o godz. 16. Wystąpią młodzi, utalentowani soliści: Ewa Walkowska, Jakub Milewski, Katarzyna Pawlikowska - śpiew , dziecięco-młodzieżowy zespół wokalny " Muzyczny przystanek" ze Szczawnicy pod dyr. Ewy Walkowskiej, Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna oraz - wspólnie śpiewająca zakopiańska publiczność.Wstęp wolny, zapraszamy wszystkich
( 5 Listopada 2019)
Nowe muzeum w Zakopanem
(żródło: )

Utworzenie w budynku „Palace” w Zakopanem muzeum męczeństwa oraz muzeum gór i wybitnych osób z nimi związanych – to główne cele listu intencyjnego, podpisanego przez marszałka Witolda Kozłowskiego i burmistrza Leszka Dorulę.
( 31 Października 2019)
Zmiana organizacji ruchu w związku z Dniem Wszystkich Świętych
(żródło: )

W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych wprowadzona zostanie czasowa zmiana organizacji ruchu na ul. Nowotarskiej w rejonie cmentarza . W dniach 1 i 2 listopada w godzinach 7:00 – 22:00 zostanie całkowicie tj. dwustronnie zamknięty odcinek ul. Nowotarskiej od Ronda Solidarności do skrzyżowania z ul. H. Sienkiewicza. Objazd przez ul. Sienkiewicza, Kościuszki, Aleje 3-go Maja. W razie wzmożonego ruchu samochodowego policja może podjąć decyzję o wyłączeniu z ruchu odcinka ul. Nowotarskiej w dniu  31.10.2019 r. oraz 03.11.2019 w godzinach 7:00 - 22:00. Z uwagi na wprowadzone ograniczenia w ruchu w ramach linii komunikacji miejskiej nr 14 przystanek Aleje 3-go Maja Dolne zostanie wyłączony z obsługi.
( 31 Października 2019)
BEZPIECZEŃSTWO W GÓRACH. SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM TOPR W MUZEUM TATRZAŃSKIM
(żródło: )

BEZPIECZEŃSTWO W GÓRACH. SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM TOPR W MUZEUM TATRZAŃSKIM Galeria Sztuki XX wieku w Wilii Oksza (filia Muzeum Tatrzańskiego) ul. Zamoyskiego 25 9 listopada 2019 (sobota), godz. 18:00 Zapraszamy serdecznie na wydarzenie towarzyszące wystawie “Giewont. Kolekcja niezwyczajna. Obrazy ze zbiorów Elżbiety i Andrzeja Kubasiewiczów”. Spotkanie poprowadzi Starszy Ratownik TOPR Łukasz Migiel.
( 30 Października 2019)
Uwaga! Zmiana organizacji ruchu
(żródło: )

Informujemy, że w związku z prowadzonymi pracami przy budowie ronda, dnia 25.10 od godz. 18.00 do dnia 26.10 do godz. 03:00 na skrzyżowaniu  ulic Oswalda Balzera, Droga na Bystre, Droga do Olczy, ul. Karłowicza i ul. Droga na Antałówkę zostanie wprowadzone ręczne kierowanie ruchem . Za utrudnienia przepraszamy.
( 24 Października 2019)
PROMOCJA KSIĄŻKI I SPOTKANIE AUTORSKIE "ZAPOMNIANE UCZELNIE RZECZYPOSPOLITEJ"
(żródło: )

PROMOCJA KSIĄŻKI I SPOTKANIE AUTORSKIE "ZAPOMNIANE UCZELNIE RZECZYPOSPOLITEJ" Gmach główny Muzeum Tatrzańskiego, ul. Krupówki 10 24 października 2019 (czwartek), godz. 18:00 Zapraszamy na promocję albumu "Zapomniane uczelnie Rzeczypospolitej" oraz spotkanie autorskie z dr Janem Skłodowskim. Będzie mowa m. in. o Podolińcu, zwanym „spiskim Oksfordem”. Do zobaczenia w Muzeum!
( 23 Października 2019)
Sesja popularnonaukowa "Zakopane. Moje miasto – moja tożsamość"
(żródło: )

W najbliższą sobotę, 26 października w Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego (ul. Chałubińskiego 42a) odbędzie się sesja popularnonaukowa pt. „Zakopane. Moje miasto – moja tożsamość”. W wydarzeniu czynny udział wezmą pracownicy Muzeum Tatrzańskiego! Zapraszamy!
( 22 Października 2019)
XIII Zakopiański Test Coopera
(żródło: )

Zapraszamy do udziału w XIII Zakopiańskim Teście Coopera, który odbędzie się 24 października 2019 na stadionie lekkoatletycznym Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem. Start I tury o godzinie 11:00, II tury o 17:00. Udział w teście jest bezpłatny. Więcej informacji na stronie www.mosir.zakopane.eu  
( 22 Października 2019)
Zbiórka liści z terenu Zakopanego
(żródło: )

Zbiórka liści z terenu miasta w okresie jesiennym odbywać się będzie w terminie od 15 października do 15 listopada br. w każdy piątek. Zgłoszeń prosimy dokonywać od poniedziałku do czwartku telefonicznie pod numerem: 18 20-256-32, 18 20-256-33 lub osobiście w siedzibie TESKO TKGK Sp. z o.o. przy ul. Szymony 17A w Zakopanem. Podczas dokonywania zgłoszeń należy podać adres oraz liczbę posiadanych worków z liśćmi. Liście winny być umieszczone w przezroczystych workach o poj. 120 l każdy. Worki należy zawiązać, tak aby ułatwić ich odbiór i nie dopuścić do rozsypywania się liści.
( 17 Października 2019)
Skrzyżowanie ulic Oswalda Balzera, Droga na Bystre, Droga do Olczy, ul. Karłowicza i ul. Droga na Antałówkę - ZAMKNIĘTE
(żródło: )

Szanowni Państwo, informujemy, że w związku z prowadzonymi pracami ziemnymi przy budowie ronda, w nocy z dnia 16.10 na 17.10.2019 r. w godzinach od 22:00 do 03:00 , skrzyżowanie  ulic Oswalda Balzera, Droga na Bystre, Droga do Olczy, ul. Karłowicza i ul. Droga na Antałówkę w Zakopanem zostanie całkowicie zamknięte dla  ruchu drogowego . W tym czasie obowiązywać będzie objazd przez ul. Broniewskiego.
( 15 Października 2019)
Archiwum
Pierwszy «« (31-45)(46-60)(61-75)(76-90)(91-105) »» Ostatni


Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2020