E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański» Przegląd prasy i nowin» Zakopane

Zakopane
49. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich
(żródło: )

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula zaprasza na 49. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich, który odbędzie się w Zakopanem w dniach 17-25 sierpnia 2017r. pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.   Pod Giewontem spotkają się góralskie zespoły z całego świata oraz znawcy i miłośnicy folkloru. Piękne stroje, zwyczaje, muzyka i taniec, a także atrakcje dla dzieci i dorosłych z pewnością jak co roku zachwycą festiwalową publiczność i wszystkich odpoczywających w tym czasie pod Tatrami. Warto więc zaplanować wakacyjny odpoczynek właśnie w drugiej połowie sierpnia, by stać się częścią tego niezwykłego góralskiego święta.
( 13 Sierpnia 2017)
Wakacyjne warsztaty w Atmie
(żródło: )

WARSZTATY I po kim Ty to masz? Wakacyjne warsztaty dla dzieci w „Atmie” 10 sierpnia (czwartek), godz. 10:30 i 12:15 Temat: Co po Szymanowskim? 11 sierpnia (piątek), godz. 10:30 i 12:15 Temat: Popatrz kim jestem!  
( 9 Sierpnia 2017)
Wieczór w Czerwonym Dworze
(żródło: )

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula oraz Zakopiańskie Centrum Kultury zaprasza na „Wieczór w Czerwonym Dworze”   „Wszystko o Dolinie i ulicy Strążyskiej”    opowiadać będzie Jerzy Bortnik   Zakopiańskie Centrum Edukacji im. H. Modrzejewskiej 7 sierpnia 2017 r., o godzinie 18.00 przy ul. Kasprusie 35A w Zakopanem
( 7 Sierpnia 2017)
Promocja książki Macieja Pinkwarta „Pleban spod Giewontu”
(żródło: )

Zapraszam na dwa pierwsze spotkania z moją książką "Pleban spod Giewontu", wydaną (10 sierpnia schodzi z drukarni!) przez Renatę Piżanowską w Wydawnictwie "Wagant": - 13 sierpnia (niedziela), godz. 14.00, Plac Niepodległości (przy Targach Książki) - opowieść o ks. Józefie Stolarczyku - 14 sierpnia (poniedziałek), godz. 19.00, Kawiarnia "Kmicic", ul. Staszica 11 A (Park Miejski) - rozmowa o książce i zawartych w niej dokumentach. Do zobaczenia! Maciej Pinkwart
( 4 Sierpnia 2017)
KONCERT FINAŁOWY 40. Dni Muzyki Karola Szymanowskiego
(żródło: )

Występ Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia A madeus  w piątek, 4 sierpnia 2017, godz. 20.00 w  Kościele p.w. Św. Krzyża będzie zwieńczeniem trwającego od 22 lipca festiwalu. Orkiestra wystąpi pod batutą swojej legendarnej założycielki i kierownika artystycznego – Agnieszki Duczmal, a także pracującej z Amadeusem od kilkunastu lat dyrygentki Anny Duczmal-Mróz.
( 3 Sierpnia 2017)
ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU - 74. Tour de Pologne
(żródło: )

Szanowni Mieszkańcy i Turyści w tym roku Zakopane znów gościć będzie kolarzy zawodowców z całego świata w ramach  Tour de Pologne. Pod Tatrami rozegrane zostaną dwa etapy wyścigu. Pierwszym z nich będzie etap   VI  Wieliczka–Zakopane , który odbywać się będzie dnia   3 sierpnia . W związku z powyższym uprzejmie informujemy, że w tym dniu następuje zmiana w organizacji ruchu na ulicach Miasta Zakopane:
( 2 Sierpnia 2017)
Kulturalny Plac Niepodległości
(żródło: )

Zapraszamy na nasz Kulturalny Plac Niepodległości, który Zakopane tworzy wspólnie z młodymi artystami. Już po raz drugi, specjalnie dla Was przygotowaliśmy w naszym mieście alternatywną przestrzeń, w której zapraszamy do stref: sztuki i kultury, informacji, sportu, rozrywki oraz relaksu.
( 21 Lipca 2017)
Wakacyjne warsztaty dla dzieci w Muzeum Karola Szymanowskiego w willi ATMA
(żródło: )

I po kim Ty to masz? Wakacyjne warsztaty dla dzieci w „Atmie”   20 lipca (czwartek), godz. 10:30 i 12:15 Temat: Co po Szymanowskim?   21 lipca (piątek), godz. 10:30 i 12:15 Temat: Popatrz kim jestem!
( 18 Lipca 2017)
Trwają przygotowania do 49. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru
(żródło: )

Przygotowania do  49. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich  realizowane są zgodnie z przyjętym harmonogramem prac.  Zakopiańskie Centrum Kultury sfinalizowało postępowanie dotyczące wynajmu namiotu  i podpisana została umowa z Firmą KONTENT z Grodziska Mazowieckiego. Pozyskaliśmy wyjątkowy namiot festiwalowy!
( 17 Lipca 2017)
"Kulturalne" spotkanie na Placu pod Gubałówką
(żródło: )

Wszystko wskazuje na to, że tego lata na Skalnym Podhalu będzie dużo atrakcji dla turystów i miejscowych. Z inicjatywy Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, Promocji i Kultury 12 lipca 2017 roku odbyła się konferencja prasowa, jej głównym celem było zaprezentowanie ruchomego punktu widokowego, który został zainstalowany pod Gubałówką.
( 14 Lipca 2017)
Kontrole przewoźników
(żródło: )

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Zakopanem informuje, że w dniach od 10 do 12 lipca 2017 r. pracownicy tutejszego Urzędu Skarbowego, wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem prowadzili akcję kontrolną w zakresie prawidłowości ewidencjonowania przychodów przy użyciu kas fiskalnych. Kontrola prowadzona była przy wlotach do kilku największych dolin tatrzańskich m.in. przy wolcie do Doliny Kościeliskiej, Doliny Chochołowskiej i na Łysej Polanie.  Kontroli poddano głownie przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w zakresie transportu osób ale zweryfikowano również prawidłowość wypełniania obowiązków podatkowych na parkingach przy wlotach dolin oraz okolicznych stoiskach sprzedaży i punktach gastronomicznych.
( 14 Lipca 2017)
Akcja krwiodawstwa w Zakopanem
(żródło: )

10 lat temu jeszcze pod namiotami zaczęliśmy przygodę z wakacyjnym krwiodawstwem w Zakopanem na Krupówkach, kierując nasze starania o pozyskanie krwi, do turystów wypoczywających aktywnie w Zakopanem i okolicy. Zapraszamy do akcji również w tym roku! 
( 7 Lipca 2017)
TATRZAŃSKIE MUSEALIA 15-16 lipca 2017 - ŚWIĘTO MUZEUM TATRZAŃSKIEGO
(żródło: )

Muzeum Tatrzańskie serdecznie zaprasza 15 i 16 lipca (sobota i niedziela) do wspólnego świętowania i zabawy! Tatrzańskie Musealia to wyjątkowe wydarzenie organizowane przez najstarszą instytucję kulturalną w regionie, łączące historię z nowoczesnością. Tego dnia każdy w Muzeum Tatrzańskim znajdzie coś dla siebie - taternik i turysta, lokalny mieszkaniec i przyjezdny, mama z tatą i dziecko. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne (w ramach promocji Muzeum Tatrzańskiego).
( 6 Lipca 2017)
Zakopane w Radiu i Telewizji
(żródło: )

Zapraszamy do kolejnego spotkania z Miastem Zakopane, na falach Radia Kraków . Emitowanego w każdą sobotę lipca w godzinach od 10 do 12.
( 6 Lipca 2017)
Alicja Bachleda-Curuś powita publiczność Festiwalu Visa Kino Letnie w Zakopanem
(żródło: )

Na zaproszenie organizatorów Visa Kino Letnie Sopot-Zakopane 2017, prosto z giżyckiej inauguracji festiwalu, Alicja Bachleda-Curuś, przyjedzie do Zakopanego, gdzie 7 lipca o godzinie 21.00, na Kulturalnym Placu Niepodległości, spotka się z miłośnikami kina.
( 6 Lipca 2017)
Archiwum
(1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni


Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2017