E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Nowiny

Zakopane
FIS WORLD SNOW DAY / ŚWIATOWY DZIEŃ ŚNIEGU PO RAZ 13 W ZAKOPANEM!
 dodano: 16 Stycznia 2024

20 – 21 stycznia 2024

Światowy Dzień Śniegu to impreza sportowa powołana do życia z inicjatywy FIS (Międzynarodowej Federacji Narciarskiej), mająca na celu zachęcenie dzieci i młodzieży do uprawiania sportów zimowych oraz spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Miasto Zakopane przyłączyło się do grona jej organizatorów już od momentu jej powstania w 2012 roku, w 2017 roku wygrywając konkurs na najlepszego organizatora tej imprezy na świecie.


Najbliższa XIII edycja to, tradycyjnie już, dwudniowe święto dzieci, sportu i śniegu. Pierwszego dnia, w sobotę 20 stycznia w godz. 15:00 – 18:00, w Centrum Szkoleń Narciarskich NOSAL odbędą się zawody - sztafety narciarskie i snowboardowe. Dzieci będą startowały w parze z rodzicem/opiekunem biegnącym na rakietach śnieżnych, liczy się wspólny czas pokonania trasy. Doskonała zabawa gwarantowana! Jeśli warunki śniegowe i pogodowe pozwolą, tego dnia odbędzie się również przejazd z latarkami! Podczas imprezy na dzieci będzie czekał słodki tor przeszkód zorganizowany przez Wawel Truck.

Drugiego dnia, w niedzielę 21 stycznia w godzinach od 11:00 do 14:00, na Górnej Równi Krupowej odbędą się zabawy na śniegu, szkolenie lawinowe dla dzieci, przejażdżki skuterem śnieżnym oraz mnóstwo aktywności, konkursów i atrakcji organizowanych przez Urząd Miasta Zakopane wraz z Partnerami – Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, Instytutem Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowym Instytutem Badawczym, Komendą Powiatową Policji w Zakopanem, Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie oraz Biurem Prewencji Komendy Głównej Policji w Warszawie i Nadleśnictwem Nowy Targ. Również tego dnia zaprasza na swój słodki tor przeszkód Wawel Truck.

Do zdobycia atrakcyjne nagrody od naszych niezawodnych Fundatorów oraz upominki od Organizatora! Zapraszamy do wspólnej zabawy!20 stycznia, sobota | godz. 15:00 – 18:00

Centrum Szkoleń Narciarskich NOSAL


 

W PROGRAMIE:

 • godz. 15:00
  Zawody narciarskie i snowboardowe — rodzic/opiekun i dziecię w duecie

(ZAPISY: Elektronicznie do dnia 19.01.2024 r. www.nosal.pl lub osobiście w dniu zawodów: przez opiekunów w Biurze Zawodów w Centrum Szkoleń Narciarskich NOSAL od godziny 13:00 do 30 min przed startem każdej kategorii wiekowej)

 • godz. 17:00
  Przejazd z latarkami (zabierzcie ze sobą czołówki lub latarki)

 • Poczęstunek dla dzieci biorących udział w zawodach

 • WAWEL TRUCK - słodki tor przeszkód


 

21 stycznia, niedziela | godz. 11:00 – 14:00

Górna Rówień Krupowa


 

W PROGRAMIE:

 • Zabawy na śniegu z upominkami do zdobycia

 • WAWEL TRUCK - słodki tor przeszkód

 • Szkolenie lawinowe dla dzieci

 • Górka śnieżna

 • Konkursy, gry, zabawy i eksperymenty przygotowane przez Policję, TPN, TOPR, Nadleśnictwo Nowy Targ, Wydziały Urzędu Miasta Zakopane

 • Mobilny punkt poboru krwi

 • Skutery śnieżne (jeśli warunki śniegowe pozwolą)

 • Zwiedzanie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej

 
«« Powrót do listy wiadomości


 Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    1392

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2024