E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Nowiny

Zakopane
Zakopiański Sokół podsumowuje działania
 dodano: 23 Listopada 2022

„Edukacja dla bezpieczeństwa” i „Ze szkoły do wojska” – tak nazywają się dwa projekty zrealizowane przez Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Gniazdo w Zakopanem, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.


Na spotkaniu podsumowującym projekty spotkali się członkowie Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” Gniazdo w Zakopanem oraz instruktorzy Tatra Shooting Academy. Łącznie przeszkolono ponad 720 osób z ternu powiatu tatrzańskiego. W bezpłatnych zajęciach uczestniczyły szkoły podstawowe i licealne, a także mieszkańcy powiatu. Wystrzelono ok. 7000 szt. amunicji, oddano ponad tysiąc strzałów, zrealizowano ponad 75 godzin szkoleniowych. Nad bezpieczeństwem czuwało 7 instruktorów i wolontariusze. W ramach opracowanego przez TG Sokół programu, uczono pierwszej pomocy, samoobrony, zasad bezpieczeństwa, a także promowano służby mundurowe.
Zadania publiczne adresowane były nie tylko do młodzieży uczącej się w szkołach podstawowych i licealnych z terenu powiatu tatrzańskiego, ale także do członków TG „Sokół” Zakopane oraz społeczności lokalnej. Miały one na celu organizację zajęć i szkoleń o charakterze sportowo-obronnym, poprawę sprawności fizycznej uczestników oraz przyczynienie się do podniesienia sprawności motorycznej, wydolności organizmu, a także do wytworzenia właściwych postaw oraz motywacji. Zamierzeniem projektów było także przekazanie uczniom i dorosłym zagadnień z zakresu wojskowości, jak i nabycie podstawowych umiejętności wojskowych przez obywateli RP. Poprzez zabawę oraz sport zakopiański TG „Sokół” zaktywizował mieszkańców.
W podsumowaniu projektów uczestniczyli: Adam Zaleski wiceprezes TG Sokół Zakopane, Tadeusz Szostak naczelnik TG Sokół Zakopane, Kazimierz Murasiewicz wiceprezes ZTG Sokół w Polsce oraz instruktorzy z Tatra Shooting Academy - Łukasz Wiercioch i Marcin Dziadoń.
Ze względu na duże zainteresowanie planowane są kolejne edycje projektu.
Projekt współfinansowany był ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej i Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” Gniazdo w Zakopanem.«« Powrót do listy wiadomości


 Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    2414

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2024