E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Nowiny

Zakopane
ZAKOPANE NA PLANSZY MONOPOLY PRL
 dodano: 20 Maja 2016

Gdańsk, dnia 18 maja 2016r. - Winning Moves, wydawca kultowej planszówki Monopoly, informuje, że pod koniec maja br. na rynku pojawi się specjalna edycja tej gry o nazwie Monopoly PRL. Na planszy znajdzie się 20 obiektów z całej Polski, które stały się ikonami tamtych czasów. Jednym z nich jest hotel Kasprowy, który tak jak szczyt w Tatrach o tej samej nazwie stał się symbolem nierozerwalnie związanym z Zakopanem. Na graczy czekają też takie atrakcje jak zakupy w Pewexie i cukierni „Słodka Dziurka”.


Powrót do szalonych czasów PRL gdzie absurd i humor tworzyły często harmonijny tandem stanie się niedługo możliwy dzięki grze Monopoly PRL – dobra zabawa gwarantowana!

Na planszy tej specjalnej edycji gry znajdą się najbardziej rozpoznawalne symbole i miejsca, które w czasach PRL cieszyły się niezwykłą popularnością. Wśród obiektów są takie perełki jak m.in.: Klub Maxim w Gdyni, czy plaża w Międzyzdrojach. Do stylistyki tamtej epoki nawiązuje również oprawa graficzna gry, jak i poszczególne pola takie jak choćby: „Kupujesz walutę u Cinkciarza”, „Robisz zakupy w Pewexie”, „U Rzeźnika”, a także „Cukiernia Słodka Dziurka”.

Na planszy znalazł się również Hotel "Kasprowy" z Zakopanego. Na jego budowę wydano 9 mln dolarów. Obiekt został zaprojektowany przez architektów z Jugosławii i zbudowany w ekspresowym tempie 15 miesięcy. W czasie gdy inaugurowano jego działalność był jednym z 3 najbardziej luksusowych hoteli w kraju. Synonimem klasy i dużych pieniędzy. W czasach PRL-u odwiedzany przez znanych polityków, aktorów, ludzi kultury i sportu - jednym słowem świadek wizyt wielkich osobowości. Był to pierwszy hotel na Podhalu, który posiadał wewnętrzny basen, kręgielnię, kawiarnię, bary, restauracje i liczne sklepy, w tym niezapomniane "Pewexy", w których można było dostać niedostępne towary za dewizy. Hotel Kasprowy był miejscem akcji licznych filmów, m.in. "Rozmów kontrolowanych" ze Stanisławem Tymem w roli głównej.

Monopoly PRL to świetna zabawa dla całej rodziny, gra przywołuje wspomnienia beztroskiej młodości jak gra w gumę czy w ‘Państwa – Miasta’. Jest to też dobra okazja, aby rodzice opowiedzieli dzieciom jak wyglądało ich dzieciństwo – mówi Bartłomiej Sikorski, przedstawiciel Winning Moves. 

Oprócz Zakopanego na planszy wyróżniono jeszcze obiekty z innych 19 polskich miast. Są to: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Kraków, Kielce, Katowice, Łódź, Międzyzdroje, Opole, Olsztyn, Płock, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Trójmiasto (Sopot, Gdynia, Gdańsk), Warszawa, Wrocław, Zielona Góra.

Gra Monopoly PRL pojawi się w sprzedaży już 25 maja 2016 r.

Kupić będzie można ją między innymi w salonach Empik i sklepie internetowym Pewex.











«« Powrót do listy wiadomości


 Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    2586





Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2025