E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Nowiny

Felietony
Grind na copingu
(DoTi - 2009-06-22)

źródło: RedakcjaGrind na copingu, czyli raj dla posiadaczy decków na czterech kółkach [felieton]
 

W ostatnią środę wyzdrowieli ci, którzy chorowali na powstający skatepark w Nowym Targu. Media roztrąbiły się o inwestycji za prawie 200 tys. zł. Zapełnienie powierzchni 525 m kw. bank rampem, quarter pipe’m, funboxem z murkiem i poręczą, grindboxem oraz poręczą prostą ucieszyło wszystkich za wyjątkiem tych, którzy musieli na to wydać pieniądze. Choć może i niekoniecznie, bo to przecież o młodzież chodzi - niech marnuje czasu na ślęczenie pod blokiem i popijanie piwa w wieku lat dwunastu, tylko „wyżyje się” jakoś tak bezpieczniej i bardziej pozytywnie.


Ponieważ rozbrzmiewały naokoło peany na cześć nowego skateparku, zachciało mi się zobaczyć własnymi oczętami, jak zmyślnie jest urządzony. Była ósma rano. Marzenie o dotlenianiu się w samotności spełzło na niczym, bo na funboxie szalała już grupka dzieciaków na rolkach, bądź deskorolkach. Zacięte miny, strach w oczach, ale zabawa przednia. I nikt nie stracił uzębienia.


Jak tak sobie szłam i szłam na Aleje Solidarności, mijałam po drodze różne budynki. Przechodząc koło Szkoły Podstawowej nr 2 zasmuciłam się niezmiernie. Bo jest tam sobie już od jakiegoś czasu pierwszy nowotarski skatepark, który na skutek działania zasad wolnego rynku oraz konkurencji, a więc i nowego „miejsca rozrywki” świeci pustkami. Nowość przyciąga. Dopóki jest nowa. A jak ją zajeżdżą i wyjeżdzą, to będą z niej korzystać tylko prawdziwi pasjonaci.


Już organizują się spotkania dla fanatyków decków na czterech kółkach. W sobotę 20 czerwca odbył się popołudniowy chrzest bojowy. Ale to dobrze... Może by tak jeszcze jakieś zawody?


Marzy mi się polatać. Na przykład balonem. Napiszę list do Świętego Mikołaja. Ci w nowym skateparku już latają. Nie balonem, ale latają. Może i moje marzenie się kiedyś spełni. Może ktoś kupi mi balon...
  
DoTi
strona:

«« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    8581

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2021