E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Zakopane
Ostatnie dni wczasów na Kulturalnym Placu Niepodległości
 dodano: 22 Sierpnia 2019

Tydzień wakacji pełen atrakcji – ostatnie dni wczasów na Kulturalnym Placu Niepodległości
 

Kulturalny Plac Niepodległości to jeden z najdłuższych projektów kulturalnych w Zakopanem. Otwarta, plenerowa przestrzeń warsztatów, animacji i spotkań funkcjonuje w centrum miasta już od początku lipca. Od tej pory praktycznie codziennie mieszkańcy i turyści mogą brać udział w różnorodnych zajęciach albo korzystać z uroczego miejsca relaksu. W ostatnich dniach wakacji, organizatorzy Kulturalnego Placu Niepodległości przygotowali szczególnie intensywny program, wypełniony wyjątkowymi aktywnościami.


Od poniedziałku, 26 sierpnia, trwać będzie cykl warsztatów „Do Robota!”, gdzie uczestniczki PROJEKTOR – wolontariatu studenckiego, w ramach programu IT for SHE zawrą z młodzieżą kontrakt Młodego Programisty, zapraszając do poznania podstaw informatyki i technologii. Za pomocą atrakcyjnych, interaktywnych zajęć, połączonych z aktywnościami ruchowymi, dzieci szybko zrozumieją, że programowanie wcale nie jest takie skomplikowane, a nawet potrafi stanowić kreatywną, rozwojową formę rozrywki. Warsztaty potrwają aż pięć dni, do 30 sierpnia w godzinach 9:00 – 12:00, a składać się na nie będą m.in. zajęcia z budowania robotów z klocków Lego czy przymiarki do napisania pierwszego programu komputerowego. Zajęcia przewidziane są dla dzieci od 10 roku życia.

Ostatni weekend wakacji to będzie czas, kiedy na Kulturalnym Placu Niepodległości ponownie już przywitamy uczniów i nauczycieli z Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Piekarach Śląskich. Rok temu, zaprezentowali oni flashmobowy, ekologiczny występ „Youth Back to the Future in dancing steps”, we współpracy z młodzieżą z Armenii. Tym razem zdolne nastolatki zaproszą nas na parzenie herbaty, podczas warsztatów Tea Time w piątek 30 sierpnia o godzinie 15:00. Dzień później, od godziny 11:00, zwiedzających Plac czeka gra miejska „Zadbaj o siebie i co wokół Ciebie”. Tematyka ekologiczna, tak bliska Kulturalnemu Placowi Niepodległości, będzie w tym wypadku znowu tematem przewodnim.

Warto również pamiętać, że na Kulturalnym Placu Niepodległości nadal trwa Akcja Partycypacja, czyli przystępny system minigrantowy dla osób i instytucji chętnych do współpracy przy projekcie. Jeśli ktokolwiek ma pomysł na kreatywne wykorzystanie przestrzeni Placu Niepodległości, wraz z kontenerem oraz znajdującymi się w nim materiałami plastycznymi, organizatorzy serdecznie zapraszają go do kooperacji. Można to zrobić, kontaktując się poprzez oficjalny profil facebookowy: https://www.facebook.com/placniepodleglosci/

Organizatorami Kulturalnego Placu Niepodległości są Miasto Zakopane i Zakopiańskie Centrum Kultury.«« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    326

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2020