E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Zakopane
X Europejskie Targi Produktów Regionalnych - 2 dzień - 12/08/2019 - relacja
 dodano: 12 Sierpnia 2019

Drugi dzień Europejskich Targów Produktów Regionalnych przyciągnął na Górną Rówień Krupową tłumy turystów. Nic dziwnego - udział w Targach, na których królują świetne jedzenie, unikatowe rękodzieło i niepowtarzalna góralska kultura to najlepszy sposób na spędzenie wolnego czasu pod Tatrami.


Dzień w targowej wiosce rozpoczął się od spotkania ze studentami Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu, którzy prezentowali ofertę edukacyjną swojej uczelni.

W Zarembku Tradycji dowiedzieć się można było wszystkiego na temat pszczół i ich wyjątkowo ważnej roli w nie tylko tatrzańskiej przyrodzie oraz nauczyć się wytwarzania kwiatów z bibuły i tradycyjnego przyprawiania strzępków do góralskich chust.

O podniebienie gości Targów zadbały dziś Koła Gospodyń Wiejskich m.in. z nowosądeckich Marcinkowic oraz Kościeliska. Podczas degustacji na stoisku kucharzy Stowarzyszenia Małopolskich Kucharzy i Cukierników spróbować można było dziś potraw z ryby i twarogu oraz tradycyjnego żurku przygotowanego na wędzonych żeberkach.

Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz barmańskich freestylerów z firmy Toorank, którzy zaczarowali publiczność efektownymi trikami przy przygotowywaniu drinków.

Na targowej scenie zaprezentowały się dziś podhalańskie zespoły „Małe Podhale” z Jurgowa, Mali Holni z Sierockiego, „Zochylina” z Boru oraz „Młode Podhale” z Nowego Targu.

fot. Kronos Media

http://www.produkty-regionalne.eu/«« Powrót do listy wiadomości


 Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    1608

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2023