E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Podhale
Drugi dzień VIII Europejskich Targów Produktów Regionalnych
 dodano: 12 Sierpnia 2017

Drugi dzień Europejskich Targów Produktów Regionalnych, które od wczoraj goszczą na Górnej Równi Krupowej, upłynął pod znakiem Powiatu Wadowickiego. W Zakopanem gościliśmy gospodynie i twórców ludowych między innymi z Witanowic, Ryczowa i Stryszowa, którzy zaprezentowali zwiedzającym swoje najciekawsze produkty.


- Podczas Europejskich Targów Produktów Regionalnych prezentują się nasze lokalne Koła Gospodyń Wiejskich i stowarzyszenia. Głównym uczestnikiem jest Dolina Karpia - stowarzyszenie, które zrzesza regionalnych producentów przetworów rybnych. W Zakopanem spróbować można smażonego karpia, czy kiełbasę z suma. Koła Gospodyń Wiejskich przywiozły ze sobą sernik, jabłeczniki i wiele innych produktów, które posiadają certyfikaty produktów regionalnych, np. kaszankę z kapustą. Po raz pierwszy mamy okazję zaprezentować się w Zakopanem. Tutaj jest największe skupisko ludzi w lecie, więc jest to świetne miejsce do promowania naszego powiatu - mówił Andrzej Górecki, wicestarosta wadowicki.

W Zarembku Tradycji swoją książkę "Na Giewont się patrzy" zaprezentowały Barbara Caillot-Dubus oraz Aleksandra Karkowska. Książka jest zbiorem rozmów z najstarszymi mieszkańcami Gminy Kościelisko, którzy opowiadają jak wyglądało życie na Podhalu przed II wojną światową.

Koło Gospodyń Wiejskich z Kościeliska zaprosiło do udziału w Targach Koło z Ostrowska. Na stoisku spróbować można było gołąbków w sosie pomidorowym, zupy zoproski oraz domowego ciasta drożdżowego.

Na scenie we wiosce festiwalowej wystąpiły zespoły z powiatów wadowickiego i oświęcimskiego. W ciągu dnia mogliśmy usłyszeć i zobaczyć Chór Osieczanie, Zespół Czerwone Korale z Brzeźnicy, Zespół taneczny Pryzmat ze Spytkowic, Zespół Śpiewaczy Radoczanki z Radoczy, czy Orkiestrę Dętą Zator, której towarzyszył zespół ROKBand.

Podczas dzisiejszego dnia można było wziąć udział w licznych warsztatach i pokazach. Największą popularnością cieszył się pokaz wytwarzania ozdób szklanych, który przeprowadzali twórcy z Krosna oraz warsztaty rzeźbiarskie, które zorganizowali twórcy z Wadowic.

 
Tekst i zdjęcia: Regina Korczak-Watycha
 


«« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    117

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2017