E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Narty
 Aktualności
   Bezpieczeństwo, porady
Kamery na wyciągach
Giełda sprzętu
 WYCIĄGI NARCIARSKIE
   Białka Tatrzańska
   Bukowina Tatrzańska
   Czerwienne
   Gliczarów Dolny
   Gliczarów Górny
   Kościelisko
   Murzasichle
   Poronin
   Zakopane
   Ząb
   Małe Ciche
 SZKOŁY NARCIARSKIE
   Białka Tatrzańska
   Bukowina Tatrzańska
   Czerwienne
   Gliczarów Dolny
   Gliczarów Górny
   Kościelisko
   Murzasichle
   Zakopane
 WYPOŻYCZALNIE SPRZĘTU
   Białka Tatrzańska
   Bukowina Tatrzańska
   Czerwienne
   Gliczarów Dolny
   Gliczarów Górny
   Kościelisko
   Murzasichle
   Zakopane
   Ząb
 NARTY
   Ciekawostki
    Historia
      Zawody
      Legendy nart
      Teksty archiwalne
      Narty na świecie
      SN PTT 1907 Z-ne
   Wielka Krokiew
   Sprzęt i technika
 SNOWBOARD
   Historia
   Jak powstaje deska
   Snowboard miękki
   Snowboard twardy
   Snowboard dla dzieci
   Snowboard dla kobiet
    Technika jazdy
    Triki
   Jak zostać instruktorem
   Boarder cross
   Galeria
 SKI-ALPINIZM
   Skitury
   Freeride
   Jak zacząć?
   Sprzęt
Forum dyskusyjne
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane


zapamiętaj numer alarmowy w górach!!!
0 601 100 300
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Aktualności
Sopot, Zakopane i Orange Kino Letnie – Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Zimowego 2012/2013
 dodano: 21 Grudnia 2012

W sobotę 15 grudnia na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem odbyła się ogólnopolska inauguracja Sezonu Zimowego 2012/2013. W wydarzeniu udział wzięli: Posłowie na Sejm RP Jagna Marczułajtis – Walczak oraz Andrzej Gut-Mostowy, Starosta Tatrzański Andrzej Gąsienica – Makowski, Prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej Leszek Zegzda oraz włodarze miast partnerskich Burmistrz Miasta Zakopane Janusz Majcher oraz Prezydent Miasta Sopotu Jacek Karnowski.


Oba kurorty współpracują ze sobą od lat na wielu polach. Przede wszystkim jest to wymiana doświadczeń pomiędzy samorządami, wymiana kulturalna oraz kooperacja pomiędzy szkołami. W 2014 w Sopocie planowana jest zakopiańska wystawa prac Władysława Hasiora oraz spektakle Teatru Witkacego.

Mocno rozwija się także współpraca dwóch szkół średnich: Pierwszego Liceum Ogólnokształcącego w Sopocie i Liceum Ogólnokształcącego im. Oswalda Balzera w Zakopanem, które od lat kontynuują wymianę grup młodzieży. Sopot i Zakopane wiodą w naszym kraju prym w sporcie dzieci i młodzieży. Oba miasta mają doskonale rozwiniętą infrastrukturę sportową i rekreacyjną oraz prowadzą szerokie szkolenie dla najmłodszych w wielu dyscyplinach. Zakopane to przede wszystkim sporty zimowe, natomiast Sopot to przede wszystkim żeglarstwo (windsurfing oraz katamarany), koszykówka i tenis.

- Sopot i Zakopane współpracują ze sobą od wielu lat – mówi Jacek Karnowski, Prezydent Miasta Sopotu - To przede wszystkim wymiana młodzieży, ale także doświadczeń na polu turystyki, promocji i organizacji międzynarodowych imprez sportowych. To także wzajemne inspiracje w dziedzinie wydarzeń kulturalnych – w tym roku m.in.: samorządowcy z Zakopanego byli gośćmi Literackiego Sopotu.  

Wspólnym projektem obu miast jest festiwal filmowy Orange Kino Letnie Sopot – Zakopane. W ramach uroczystości Otwarcia Sezonu Zimowego 2012/13 odbyło się podpisanie umowy między miastami partnerskimi Sopotem i Zakopanem oraz firmą Outdoor Cinema, na kontynuację organizacji festiwalu na kolejne dwa lata.

Festiwal Orange Kino Letnie Sopot - Zakopane wpisał się już na stałe w kalendarz imprez wakacyjnych dwóch największych kurortów Polski, a sukces tegorocznej 5. jubileuszowej edycji potwierdził ogromne zainteresowanie mieszkańców i turystów otwartą formułą festiwalu. Bezpłatne projekcje filmowe na olbrzymich, plenerowych ekranach kinowych przyciągnęły tylko w ciągu dwóch wakacyjnych miesięcy tego roku ponad 120 tys. miłośników kina. Największą popularnością cieszyło się kino pod gwiazdami na sopockim molu. Dodatkowo pokazy filmowe odbywały się w Warszawie, przy Orange Stacji Balon oraz w jeżdżącym pomiędzy Tatrami a Bałtykiem Wagonie Filmowym.

- Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że przez 5 lat widownia festiwalowa przekroczyła już pół miliona miłośników kina plenerowego - mówi Paweł Adamski, prezes Outdoor Cinema, organizator festiwalu - To dla nich w przyszłym roku będziemy się starać tak zaplanować repertuar, aby zadowolić różne gusta publiczności. Projekt cały czas ewoluuje i planujemy również wiele nowych, ciekawych atrakcji.«« Powrót do listy wiadomości


 Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    2784

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2024