E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Podhale
Skansen trafi do rejestru
 dodano: 23 Lutego 2010    (źródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2010/02/23)
Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej znajdzie się w Państwowym Rejestrze Muzeów

Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej ma szanse na wpisanie do Państwowego Rejestru Muzeów. Zaistnienie orawskiego skansenu na tej prestiżowej liście ułatwi pozyskiwanie funduszy państwowych dla muzeum.


- W Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie złożyliśmy wniosek o wpisanie do Państwowego Rejestru Muzeów - poinformowała Emilia Rutkowska, dyrektor Orawskiego Parku Etnograficznego. - Za jego pośrednictwem wniosek ma trafić do ministra kultury.

Wpis do państwowego rejestru ma znaczenie prestiżowe. Potwierdza wysoki poziom działalności muzeum oraz unikalną wartość zbiorów. Przekłada się również na większe wsparcie finansowe.

- Muzea rejestrowane łatwiej uzyskują pomoc państwa - dodaje Emilia Rutkowska.

Urząd Marszałkowski przychylił się do wniosku skansenu w Zubrzycy. Podobny złożył też Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie. - Po posiedzeniu zarządu województwa otrzymaliśmy pismo, że Urząd Marszałkowski w Krakowie przekaże ten wniosek do Ministerstwa Kultury - powiedziała dyrektor orawskiego skansenu.

Łukasz Razowski











«« Powrót do listy wiadomości


 Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    484





Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2025