E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Felietony
Warszawa przyjechała, ruszyły wyciągi.
(TLB )

źródło: Redakcja

Kasprowy Wierch, zdjęcie: Paweł Murzyn, arch z-ne.pl.

Niektórzy wietrzą spisek, inni odetchnęli z ulgą.

Niegdyś na warszawskie ferie do Zakopanego przybywała odwilż. Ostatnimi laty sytuacja się zmieniła. Wraz z gośćmi ze stolicy przybywa i dobra pogoda. Nie inaczej jest i w tym roku.

Turyści ze Warszawy nieodłącznie kojarzeni są na Podhalu z szusowaniem na Kasprowym Wierchu. W końcu to polska Mekka narciarzy. Tymczasem od początku sezonu na tym szczycie nie można było zastać nikogo na deskach. Warunki pogodowe nie pozwoliły na uruchomienie tras zjazdowych. W tym roku niektórzy zaczęli nawet odliczać dni do pobicia rekordu w przestoju wyciągów na Kasprowym. A do tego brakło niewiele, bo tylko dwa tygodnie.


Honor świętej góry sportów zimowych uratowały ni mniej ni więcej tylko ferie warszawskie. Jak na zamówienie spadł śnieg, co umożliwiło otwarcie tras. Polskie Koleje Linowe uruchomiły wyciąg krzesełkowy w Kotle Gąsienicowym. Nadal zamknięta jest natomiast trasa narciarska w Kotle Goryczkowym


Na ulicach wsi i miasteczek szepta się o spisku. Wszak to dziwne, że dopiero teraz uruchomiono wyciągi. Taki dziwny zbieg okoliczności. Ale aura ma swoje prawa, niezależnie od domysłów. Nie da się przy tym ukryć, że oczywiście skorzystają na tym narciarze z całej Polski. Odetchną też radni miasta, którzy zaczęli już tworzyć dziwne wizje upadku zimowej stolicy Polski.

Jak to mawiają, Warszawa jednak da się lubić.
strona:

«« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    8037

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2021