W najbliższą niedzielę przypada dzień Wszystkich Świętych. Tradycyjnie już wszyscy ruszą na cmentarza, by odwiedzić groby swoich bliskich. To oznacza wzmożony ruch na drogach. Przy niektórych cmentarzach będzie zmieniona organizacja ruchu.
ZAKOPANE. Pod Giewontem zmiana organizacji ruchu będzie dotyczyła tylko cmentarza przy ulicy Nowotarskiej. Tam przez sobotę i niedzielę od godz. 7.30 do 21.30 zamknięta będzie ulica Nowotarska od ronda Solidarności do ulicy Sienkiewicza. Nie będzie parkingu naprzeciwko cmentarza. Być może ulica Nowotarska będzie zamknięta także w piątek i poniedziałek. Zależy to od ruchu na cmentarzu. Samochód najlepiej pozostawić na ulicy Sienkiewicza, Kościuszki, wzdłuż Alej 3 Maja. Przy cmentarzach na ulicy Kościeliskiej, na Pardałówce i Olczy nie będzie zmiany organizacji ruchu.
NOWY TARG. Ruch pojazdów do cmentarza będzie odbywał się następująco: dojazd ulicą Św. Anny oraz Szpitalną. Wjazd z ulicy św. Anny do Zacisza i do Domu Przedpogrzebowego będzie regulowany przez straż miejską. Parkowanie dopuszczone będzie wzdłuż ulicy św. Anny po dwóch stronach. Na ulicy Szpitalnej samochód będzie można zostawić tylko po lewej stronie na odcinku od starego szpitala do nowego szpitala. Jutro autobusy MZK będą kursować na liniach nr 6 i 10 jak w dni robocze. 1 listopada podobnie i dodatkowo na linii nr 6 co 30 minut.
RABKA. Problemy komunikacyjne będą w okolicy cmentarzy przy ulicy Orkana oraz przy ulicy Kilińskiego. Parkingi będą przy sklepie Dominik - ulica Zakopiańska, sklepach Adaś, Małgosia przy ulicy Orkana, parkingów przy Starej Straży ulica Chopina, ulica Jana Pawła II. Na ulicy Orkana obowiązywać będzie całkowity zakaz parkowania.
SZCZAWNICA. W okolicy cmentarza przy ulicy Głównej samochody można parkować przy cmentarnym parkingu, przy ulicy Skotnickiej i na chodniku. Można też skorzystać z parkingu przy alei Parkowej, z tym że trzeba liczyć się z opłatą. Nie będzie żadnej zmiany organizacji ruchu.
(zach, slow, łb)