E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Zakopane
Teatralna majówka
 dodano: 8 Maja 2007    (źródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/05/08)
Wojciech Michno rozgrzewał publiczność w zimny majowy wieczór, sam grając w wannie przed "Żabim Dworem" (Fot. Rafał Gratkowski)

Od żywiołów, przez fraszki, po gorzką ironię.

Performance w klimacie teatru źródeł, fraszki Sztaudyngera oraz witkacowska miniatura teatralna.


W ramach Tatrzańskiej Offowej Majówki Teatralnej zakopiańska publiczność miała okazję obejrzeć trzy przedstawienia o jakże odmiennym charakterze.

Pierwszym były "Żywioły" wystawione w klubie "Ampstrong", performance inspirowany czterema żywiołami, dynamiczne połączenie form tańca nowoczesnego i teatru źródeł w wykonaniu Karoliny Andrzejewskiej. Najkrócej ujmując rytuał plus show wizualny zbudowany światłem laserów. Kolejny wieczór to już "Kropka nad i", czyli inscenizacja fraszek Jana Sztaudyngera zaprezentowana w willi "Szarotka", erotyzujące teksty z tomów "Półsłówek" zaprezentowano w czterech scenkach: pisarz czytający gazetę, piszący na maszynie, malarz malujący modelkę i autor z wybraną spośród publiczności kobietą - arlekinem.

Podsumowaniem całości było witkacowskie "Uma Hija Humba Gaga", czyli miniatura teatralna w wykonaniu Wojciecha Michno przed "Żabim Dworem". W tym ostatnim przypadku należy mówić nie tylko o dobrej pracy aktorskiej, ale i o poświęceniu: artyście przyszło grać w negliżu w wystawionej na zewnątrz wannie. A wieczór był wyjątkowo chłodny. Aktorska gra wyciągnęła z "Żabiego Dworu" nie tylko bywalców i przypadkowych gości, ale sprawiła, że przed bramą zatrzymywali się zaciekawieni nietypowym przedstawieniem spacerowicze. Gorzką ironię wiersza "Do przyjaciół gówniarzy" połączył aktor z refleksją nad kwestią, czy lepiej jest żyć w pięknym szaleństwie, czy w nudzie i marazmie.

Producentem wszystkich trzech przedstawień był Stanisław Grzybowski, a reżyserem, twórcą scenariuszy i aktorem (w przypadku inscenizacji fraszek Sztaudyngera) w jednym - Bartłomiej Piotrowski. - Podziękowania składam producentowi spektaklów, a także Michałowi Pietrzakowi, Annie Pietrzak i Kubie Krugerowi za gościnne udostępnienie swych lokali - stwierdził Bartłomiej Piotrowski.

Kolejna offowa atrakcja czekać będzie na przybywających 22 lipca na odsłonięcie pomnika-niespodzianki przed "Żabim Dworem". (RAV)











«« Powrót do listy wiadomości


 Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    733





Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2024