E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Podhale
Lepsza promocja, więcej atrakcji
 dodano: 30 Kwietnia 2007    (źródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/04/30)
Fot. Rafał Gratkowski

Rozmowa ze starostą tatrzańskim ANDRZEJEM GĄSIENICĄ-MAKOWSKIM.

- W długi weekend pod Giewont co roku ściągają tłumy turystów. Z myślą o nich już po raz siódmy powiat organizuje cykl imprez Wielkiej Majówki Tatrzańskiej. Czym wyróżnia się tegoroczna impreza, którą po raz pierwszy przygotowano siłami działającej od niedawna Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, Promocji i Kultury?


- Od początku impreza miała być spotkaniem gości z gospodarzami i taki charakter będzie mieć w tym roku. Zawsze o tym, czy jest to spotkanie udane, decyduje pogoda, ponieważ wszystkie odbywające się od 1 do 6 maja imprezy są plenerowe. Instytucjonalna zmiana, jaką było powołanie Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, Promocji i Kultury, już teraz owocuje tym, że Majówka Tatrzańska ma dużo lepszą reklamę w Polsce, że na występy przyjeżdżają dobrej klasy zespoły, a impreza jest profesjonalnie przygotowana. Do tej pory budowaliśmy Majówkę Tatrzańską na bazie regionalnego produktu, jakim jest oscypek. Niestety, nie zawsze udawało się na początek maja zapewnić wystarczającą ilość owczego sera, niejednokrotnie ze względu na przedłużającą się zimę dopiero rozpoczynały się wypasy i o mleko było trudno. Dlatego zdecydowaliśmy się przenieść święto oscypka na sierpień, gdy sera jest już pod dostatkiem. Wiodącymi imprezami tegorocznej VII Wielkiej Majówki Tatrzańskiej mają być dwa nasze inne produkty: Ogólnopolski Festiwal Piosenki Górskiej i Folkowej oraz Międzynarodowe Targi Kowalstwa Artystycznego.

- Obie imprezy nie odbywają się po raz pierwszy, widnieją w kalendarzu Wielkiej Majówki od kilku lat.

- Tak. Festiwal Piosenki Górskiej i Folkowej odbywa się już po raz szósty, a Targi Kowalstwa po raz czwarty. Obie imprezy pod Gubałówką obudowane są występami znanych zespołów. W tym roku zagrają m.in. "Zakopower" i "Bisquit", będzie koncert DJ-ów.

- Na scenie zobaczymy zespoły regionalne, odbywać się będą degustacje podhalańskich przysmaków, pokazy sportowe, wspinaczkowe, akrobacji na linie; będzie góralska moda, tańce i wspólne śpiewanie. Do tego rowerowy rajd Doliną Chochołowską.

- Ile osób korzysta z imprez Wielkiej Majówki Tatrzańskiej?

- Plac pod Gubałówką mieści 500-600 osób, ale szacujemy, że przez sześć dni z różnych imprez korzysta około 20-30 tys. Należy pamiętać, że równolegle trwa IV Zakopiańska Wiosna Jazzowa. W dzień turyści mogą skorzystać z góralskich atrakcji, wieczorem z koncertów jazzowych. Do tego dochodzi Przednówek w Polanach, organizowany przez Dom Ludowy w Kościelisku. I to jest też przyszłość Wielkiej Majówki Tatrzańskiej - już w nadchodzącym roku zamierzamy wzorem Tatrzańskich Wici wciągnąć do organizacji tej regionalnej imprezy inne atrakcyjne miejscowości naszego regionu. Tak, by oferta Zakopanego, Kościeliska i pozostałych gmin powiatu uzupełniały się z korzyścią dla odwiedzających nas gości. Rozmawiał: RAFAł GRATKOWSKI











«« Powrót do listy wiadomości


 Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    1028





Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2024