E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Podhale
Transport i promocja
 dodano: 15 Lutego 2007    (źródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/02/15)

Konwent Tatrzański.

We wtorek w Bukowinie Tatrzańskiej odbyło się kolejne spotkanie Konwentu Tatrzańskiego, czyli przedstawicieli powiatu tatrzańskiego, miasta Zakopanego oraz gmin Biały Dunajec, Bukowina Tatrzańska i Poronin. Jako gość na spotkanie zaproszony został Paweł Skawiński, dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego.


- Rozmawialiśmy między innymi na temat wspólnych działań w zakresie pozyskiwania środków na cele socjalne, a dyrektor Skawiński omówił problemy Tatrzańskiego Parku Narodowego we współpracy z poszczególnymi gminami - relacjonuje starosta tatrzański Andrzej Gąsienica Makowski.

Członkowie konwentu rozmawiali także na temat Tatrzańskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, która jest w trakcie przejmowania budynków i wkrótce odpowiedzialna będzie za promocję całego powiatu.

- Dyskutowaliśmy również o konieczności zbadania potrzeb transportowych na terenie powiatu. Chcemy przeprowadzić analizę sytuacji i doprowadzić do tego, by nie było problemów z liniami regularnymi - mówi starosta Gąsienica Makowski.

Omówiono także spotkanie z marszałkiem województwa małopolskiego Markiem Nawarą, zaplanowane na 7 marca oraz spotkanie z ministrem Romanem Giertychem, które ma się odbyć w najbliższy poniedziałek.

- Na spotkanie pojadę z wiceburmistrzem Zakopanego Janem Gąsienicą Walczakiem, wójtem Poronina Bronisławem Stochem. Chcemy porozmawiać na temat zakresu finansowania przez resort zajęć pozalekcyjnych i monitoringu - podsumowuje Andrzej Gąsienica Makowski.

(KOV)«« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    868

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2022