E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Podhale
Bukowiańska gońba
 dodano: 14 Lutego 2007    (źródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/02/14)
Na paradę gazdowską konie są specjalnie odświętnie przystrajane (fot. ECZ)

W Bukowinie Tatrzańskiej odbyła się kolejna w tym sezonie zimowym edycja Parady Gazdowskiej i Kumoterskiej Gońby. Góralskie wyścigi przeprowadzono w ramach bukowiańskiego "Karnawału Góralskiego".


W paradzie gazdowskiej 1. miejsce przyznano Janowi i Celinie Budzom z Jurgowa z końmi Wika i Dukat, 2. Stanisławowi Hodorowiczowi, 3. Henrykowi Graczykowi z końmi Jantar i Pimpek, 4. Wojciechowi Rzepce z Leśnicy z koniem Gibek, 5. Janowi Rzepce z Leśnicy z końmi Gibek i Maciek, 6. Janowi Pola z Nowego Bystrego z końmi Baśka i Kuba.

W paradzie kumoterek 1. miejsce zajął Jakub Pieras z Bukowiny Tatrzańskiej z koniem Fuga, 2. Wojciech Czyszczoń z Rabki-Zdroju z koniem Kuba, 3. Michał Rusnak z Białego Dunajca z koniem Balsam, 4. Maciej Lichaj z Białego Dunajca z koniem Idol, 5. Józef Zubek z Dzianisza z koniem Batyst, 6. Józef Galica z Poronina z koniem Jawor.

W wyścigu kumoterek 1. miejsce zajęła Małgorzata Skupień z Poronina z koniem Firtstouch, 2. Stanisław Gał z Poronina z koniem Mitek, 3. Jacek Dziuban z Poronina z koniem Karino, 4. Stanisław Gał z Poronina z koniem Gratis, 5. Andrzej Skupień z Olczy z koniem Lantan, 6. Anna Bobak ze Stasikówki z koniem Dolnik.

W skiringu pierwszy czas uzyskał Stanisław Gał z Poronina z koniem Gratis, 2. Małgorzata Skupień z Poronina z koniem Firstouch, 3. Grzegorz Pintcher z Rabki-Zdroju z koniem Jumer, 4. Grzegorz Pintcher z Rabki-Zdroju z koniem Dudek, 5. Jacek Dziuban z Poronina z koniem Karino, 6. Stanisław Rzadkosz z Zębu z koniem Celina.

W ski-skiringu pierwsze miejsce zajęła drużyna Grzegorza Pintchera z Rabki-Zdroju z koniem Jumer, 2. drużyna Małgorzaty Skupień z Poronina z koniem Firstouch, 3. drużyna Grzegorza Pintchera z Rabki-Zdroju z koniem Dudek, 4. drużyna Jacka Dziubana z Poronina z koniem Karino, 5. drużyna Grzegorza Pintchera z Rabki-Zdroju z koniem Bojar, 6. drużyna Andrzeja Chotarskiego z koniem Aktor.

Tekst i fot. (ECZ)«« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    1647

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2022