E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Podhale
Ścigali się koniarze
 dodano: 7 Lutego 2007    (źródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/02/07)
Na Polanie Sywarne rozegrały się kolejne góralskie konne zawody (fot. Ewa Czerwieniec)

Wyniki zawodów.

W niedzielę, 4 lutego, odbyła się Parada gazdowska i Kumoterska gońba w Kościelisku. Na Polanie Sywarne rywalizowali koniarze przy aplauzie licznie zgromadzonej publiczności. Organizatorami imprezy byli: Urząd Gminy Kościelisko, Związek Podhalan o. Kościelisko i tamtejsza Ochotnicza Straż Pożarna.


Poniżej przedstawiamy wyniki tej edycji zawodów.

Parada kumoterek: 1. miejsce przyznano Michałowi Rusnakowi i Magdzie Handzel z Białego Dunajca, 2. - Wojciechowi Czyszczoniowi i Katarzynie Majerczyk z Chabówki, 3. - Józefowi Zubkowi i Katarzynie Staszel z Dzianisza, 4. - Tadeuszowi Styrczuli-Maśniakowi z synową Ewą z Kościeliska, 5. - Piotrowi Zubkowi z córką Teresą z Zakopanego, 6. - Stanisławowi Rzadkoszowi i Ewelinie Zapotocznej z Zębu.

Parada zaprzęgów parokonnych: 1. miejsce zdobyła rodzina Stopków-Kolesarów z Kościeliska, 2. - Wojciech Zięba-Gal z Witowa, 3. - Marian Nędza-Kubiniec z rodziną z Kościeliska, 4. ex aequo - Paweł Gąsienica-Wawrytko z rodziną Sołtysiane z Zakopanego, Jan Urbaś z wnuczkami z Kościeliska, Bartłomiej Hornik z rodziną z Zakopanego, Andrzej Warniczek i Ewa Nędza-Kubiniec z Kościeliska.

Wyścig kumoterek: na 1. miejscu znaleźli się Anna Bobak i Jacek Dziuban z koniem Dolnik, na 2. - Stanisław Gał i Joanna Gał z koniem Mitek, na 3. - Grzegorz Pintscher i P. Pintscher z koniem Bojar, na 4. - Andrzej i W. Skupień z koniem Lantan, na 5. - Stanisław Rzadkosz i Magda Handzel z koniem Jankes, na 6. - Stanisław Rusnak i Magda Handzel z koniem Gibek.

Skiring: 1. miejsce zdobył Grzegorz Pintscher z koniem Dudek, 2. - Stanisław Gał z koniem Gratis, 3. - Andrzej Dorula z koniem Karino, 4. - Stanisław Rzadkosz z koniem Celina, 5. - Andrzej Dorula z koniem Sułtan, 6. - Stanisław Rusnak z koniem Dyzio.

Ski-skiring: 1. miejsce - Grzegorz Pintscher i Wojciech Czyszczoń z koniem Jumer, 2. - Grzegorz Pintscher i Wojciech Czyszczoń z koniem Dudek, 3. - Grzegorz Pintscher i Wojciech Czyszczoń z koniem Bojar, 4. - Małgorzata Skupień i Joanna Rapacz z koniem First Touch, 5. - Jacek Dziuban i Piotr Wilkus z koniem Karino, 6. - Andrzej Chotarski i Andrzej Zubek z koniem Aktor.
 
(ECZ)«« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    1863

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2022