E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Podhale
Startuje "Karnawał"
 dodano: 7 Lutego 2007    (źródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/02/07)

Dzisiaj w Bukowinie Tatrzańskiej rozpoczyna się XXXV Jubileuszowy Góralski Karnawał. Do niedzieli trwać będzie nieustanna karnawałowa zabawa z popisami par tanecznych, konkursem grup kolędniczych, tańca zbójnickiego i konnymi wyścigami.


Impreza po raz pierwszy odbyła się w 1973 roku z inicjatywy ówczesnego prezesa Domu Ludowego, twórcy ludowego, poety Józefa Koszarka. Zadaniem spotkań uczestników z całej Polski jest podtrzymywanie i popularyzacja tradycyjnych zwyczajów i obrzędów związanych z okresem Bożego Narodzenia, Nowego Roku i tzw. mięsopustu.

Corocznym konkursom towarzyszą też inne atrakcje, jak występy grup teatralnych, zespołów regionalnych, zawody strzeleckie, wyścigi kumoterek.

Dzisiaj o godz. 13.30 "Karnawał" rozpocznie tradycyjnie przejazd w saniach wszystkich uczestników przez centrum Bukowiny. Po paradzie zaplanowano oficjalne otwarcie, a wieczorem o godz. 20 prezentację sztuki teatralnej "Gwołtu, co się nie robi" w wykonaniu Amatorskiego Zespołu Teatralnego im. Józefa Pitoraka z Bukowiny Tatrzańskiej. Od jutra rozpoczną się przeglądy konkursowe.
 
(ECZ)«« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    830

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2022