E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Podhale
Termy zimą 2008
 dodano: 6 Lutego 2007    (źródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2007/02/06)

W marcu ruszą prace w Bukowinie.

Już niedługo rozpoczną się prace budowlane w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie powstanie kolejny już na Podhalu kompleks basenowy.


Początkowe rozpoczęcie prac budowlanych planowano na sierpień 2006 roku. Powodem przesunięcia terminu wbicia pierwszej łopaty, jak zaznacz Piotr Kuchta, prezes spółki Bukowiańskie Towarzystwo Geotermalne, były zawiłe w naszym kraju etapy procedury uzyskiwania zezwoleń.

- W tym tygodniu kończymy wszystkie sprawy związane z kredytem na inwestycję. Mamy już wszelkie potrzebne koncesje i zezwolenia budowlane, dlatego jeżeli pogoda pozwoli, to pierwsze prace rozpoczną się na przełomie marca i kwietnia - zapowiada.

Jeżeli wszystko pójdzie po myśli inwestorów prace budowlane potrwają przez 18 miesięcy, także w październiku 2008 roku kompleks będzie gotowy. Pesymistyczna wersja zakłada, że prace zajmą aż dwa lata.

Zapowiadane termy bukowiańskie będą w większości opierać się o kompleks 12 basenów termalnych, z czego połowa będzie umiejscowiona na zewnątrz, a reszta w budynku.

- Ma to być nie tylko centrum rozrywki, ale także ośrodek uzdrowiskowo-rehabilitacyjny z masażami i wannami do aquaterapii - zapowiada Kuchta.

Temperatura wody w basenach, czerpanej ze źródeł geotermalnych, ma wynosić od 29 do 36 stopni powyżej.

- Oprócz tego kompleks wyposażony będzie także w liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży i rodziców, tak aby każda grupa mogła spokojnie spędzić czas - mówi prezes Kuchta.

(łb)«« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    2331

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2022