E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Podhale
Przedsiębiorstwo promocyjne
 dodano: 27 Stycznia 2007    (źródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/01/27)
"Jasny Pałac" będzie siedzibą Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, Promocji i Kultury (fot. Michał Kowalski)

W "Jasnym Pałacu".

1 lutego ma rozpocząć działalność Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury, jednostka powołana przez starostwo tatrzańskie do promocji regionu. Agencja działać będzie w oparciu o bazę hotelowo-turystyczną.


Agencja powołana została w połowie grudnia. Swoją działalność statutową, po poprawieniu jeszcze na ostatniej sesji powiatowej, treści statutu, rozpocznie w lutym. Tym samym zostanie zlikwidowany referat promocji do tej pory funkcjonujący w starostwie. Pracownicy przejdą do pracy w nowej jednostce. Przekazane zostaną także fundusze z budżetu starostwa. Będzie to 250 tysięcy złotych. To nie jedyne źródło finansowania TARPiK.

- Agencji przekazano dwa obiekty hotelowe: "Jasny Pałac" i "Wanta" - wyjaśnia Krzysztof Król-Łęgowski, który będzie na razie pełnił obowiązki dyrektora agencji. - Budynki te mają przynosić dochody i w ten sposób wspomagać naszą działalność statutową. Po ośmiu latach udało się stworzyć instytucję zależną od powiatu, ale jednocześnie działającą niezależnie w formie przedsiębiorstwa.

Do dyspozycji agencji będzie ponad 130 miejsc noclegowych, 66 w "Jasnym Pałacu" i 64 w "Wancie". Ma tam być również prowadzona działalność gastronomiczna. Krzysztof Król-Łęgowski wyraża także nadzieję, że powstanie możliwość wykorzystania tych placówek dla praktyk uczniów, którzy kształcą się w Zakopanem w dziedzinie turystyki i gastronomii.

Agencja chce spełniać rolę koordynatora działań promocyjnych w całym powiecie.

(ECZ)«« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    1548

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2022