E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Podhale
Wystawa na zamku
 dodano: 27 Stycznia 2007    (źródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/01/27)
Nagrodzona w konkursie praca Tadeusza Grzegorzewskiego z Nowego Targu - zdobywcy drugiego miejsca. Fotografie do końca stycznia oglądać można w Suchej Beskidzkiej.

"Sunderland" po raz pierwszy w Suchej Beskidzkiej.

W tym roku po raz pierwszy pokonkursowa wystawa Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego "Krajobraz Górski" im. Jana Sunderlanda prezentowana jest nie tylko w Nowym Targu i Zakopanem, ale również w zamku w Suchej Beskidzkiej. Prace można oglądać jeszcze do końca stycznia.


- Tatrzański Park Narodowy zwrócił się do nas z pytaniem, czy nie bylibyśmy zainteresowani zaprezentowaniem ekspozycji. Wydało nam się to bardzo interesującym pomysłem - mówi Tomasz Pasierbek z Działu Edukacji Babiogórskiego Parku Narodowego. Zorganizowaniem wystawy w Suchej Beskidzkiej Park zajął się wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury "Zamek". Na wystawie oglądać można ok. 70 prac laureatów konkursu.

Jego organizatorami są Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu oraz Tatrzański Park Narodowy. W tym roku konkurs odbył się po raz 26. Napłynęło na niego 1056 prac z 14 krajów, m.in. z Argentyny, Bułgarii, Chin, Chorwacji, Indii, Japonii, Niemiec, Słowacji, Słowenii, Ukrainy, Włoch, Węgier, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Polski.

Patronem konkursu jest Jan Sunderland (1891-1979), znawca fotografii, malarz, autor wielu fotografii, artykułów, książki "Estetyka fotografii krajobrazu", zafascynowany fotografią górską, a w szczególności - Tatrami.
 
(AGN)«« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    1486

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2022