E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Podhale
Są pieniądze na osuwiska
 dodano: 26 Stycznia 2007    (źródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2007/01/26)

W budżecie powiatu tatrzańskiego na 2007 rok znalazło się 2,1 miliona zł na drogi.

Powiat tatrzański w 2007 roku liczy, że jego dochody wyniosą 42 miliony 256 tys. zł, a wydatki - 43 miliony 999 tysięcy. Uchwalony na czwartkowej sesji budżet na 2007 rok niewiele się różni pod tym względem od roku ubiegłego.


- Planowane dochody w tym roku są niższe jedynie o 2 proc. od ubiegłorocznych - zaznacza Regina Tokarz, skarbnik powiatowy. Spośród zysków najwięcej wpłynie do kasy powiatowej z budżetu państwa w ramach subwencji. Będzie to ponad 20,5 miliona zł. Drugą pozycję zajmują dochody własne w wysokości 14,3 miliona zł.

- Te pieniądze będą pochodzić głównie z opłat komunalnych, czy udziałów w dochodach na rzecz skarbu państwa - wyliczała skarbnik.

Spośród wydatków w tym roku najwięcej pójdzie na oświatę i wychowanie.

Łącznie jest to ponad 24 miliony zł, z czego 19 milionów to środki z subwencji oświatowych, a pozostałe to dochody własne i kredyty inwestycyjne.

- W większości środki te pójdą na bieżące funkcjonowanie szkół, w dużej mierze głównie na wynagrodzenia. Pozostała część to inwestycje i dotacje - mówi Regina Tokarz.

Wśród wydatków znalazły się także środki na szeroko rozumianą pomoc społeczną. Powiat wyda na ten cel prawie 5,5 miliona zł.

W budżecie powiatu tatrzańskiego znalazło się także 2,1 miliona zł na remonty dróg. Poza pieniędzmi na zimowe i letnie ich utrzymanie, a także bieżące remonty, w tym roku powiat przeznaczył 400 tys. zł na likwidację osuwisk przy drodze do Morskiego Oka, a także na ul. Oswalda Balzera.

- Jest to nasz wkład własny do środków, które udało nam się uzyskać z Unii Europejskiej, na ten rok. Prace potrwają do końca 2008 roku - mówi starosta Andrzej Gąsienica-Makowski.

(łb)«« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    897

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2022