E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Podhale
Chcemy już teraz wykupów!
 dodano: 26 Stycznia 2007    (źródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2007/01/26)

Zakopianka.

Część mieszkańców Zakopanego, których domy przeznaczone zostały do wyburzenia pod zmodernizowaną zakopiankę na odcinku: Poronin-Zakopane, chcą jak najszybszych wykupów swych działek.


- Mieszkańcy ci proszą burmistrza, aby zwrócił się z pismem do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, by ta przystąpiła do natychmiastowego wykupu - interpelował podczas wczorajszej sesji Rady Miasta Zakopanego radny Leszek Dorula. - Mają oni bowiem zarezerwowane w biurach nieruchomości działki i czekają na wykup już od roku. Niestety, biura nie chcą już dłużej czekać. Właściciele usłyszeli, że dają im góra miesiąc. Dyrekcja poinformowała natomiast, że najwcześniej wykupy zaczną się w październiku br. Ludzie mówią, że dla nich to za późno i w takim razie dołączą do tych, którzy są przeciwni budowie zakopianki.

Ta sama grupa ludzi domaga się także, aby gmina powołała swojego rzeczoznawcę, bowiem nie dowierzają zbytnio tym wycenom, które będą sporządzane przez rzeczoznawców Dyrekcji.

- Przeciwnicy budowy zakopianki pytają burmistrza, czy zwracał się do GDDKiA, aby inwestycja zakończyła się już na Ustupie, jak w czasie kampanii wyborczej burmistrz mówił, czy może miasto zmieniło zdanie i popierało przedstawioną w środę przez Dyrekcję koncepcję? - drążył radny Dorula.

Burmistrz obiecał, mimo obowiązujących procedur opóźniających termin rozpoczęcia wykupów, wysłać do dyrekcji pismo, aby przyspieszyć transakcje. Obiecał także konsultacje z mieszkańcami w sprawie ich zastrzeżeń, ale raczej - jak podkreślał - mających charakter kosmetyczny.

- Projekt w zasadzie jest już gotowy, koncepcja została szczegółowo rozrysowana i nie ma teraz takiej możliwości, by zatrzymać inwestycję: dwupasmową drogę, na Ustupie. W to nie mogę ingerować - wyjaśnił burmistrz Majcher.

(hak)«« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    832

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2022