E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Podhale
Autostrada w Dzianiszu - To fikcja!
 dodano: 23 Stycznia 2007    (źródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/01/23)
Podczas wczorajszej konferencji prasowej w gminie Kościelisko dementowano informacje dotyczące budowy dwupasmowych dróg w rejonie Dzianisza (fot. Ewa Czerwieniec)

Komitet protestacyjny, zawiązany przeciw planowanej budowie dróg prowadzących przez Dzianisz, wciąż wyraża niezadowolenie z działalności w tej sprawie radnych gminy Kościelisko. Z kolei samorządowcy oburzeni są oskarżeniami, wypowiedziami graniczącymi z groźbami.


Wszystko to - jak dowodzą ci ostatni - oparte jest na nieprawdziwych informacjach, rozpowszechnianych na temat studium uwarunkowań zagospodarowania przestrzennego gminy.

- Nie wiemy, skąd tyle nieprawdy na temat radnych, którzy jeszcze nie podjęli żadnych decyzji? - zastanawia się wiceprzewodniczący Rady Gminy Kościelisko Piotr Kopeć. - Tym bardziej, że solidaryzujemy się z mieszkańcami. Wydaliśmy w tej sprawie oświadczenie, które podpisało 14 radnych. Radni stwierdzają w dokumencie, że nie popierają przebiegu jakiejkolwiek drogi szybkiego ruchu, dwupasmówki, a tym bardziej autostrady przez obszar gminy.

Uchwałę o zawieszeniu prac nad studium - jak przyznano podczas wczorajszej konferencji prasowej - podjęto pod ogromną presją. O ile w sprawie dróg radni uznają protest mieszkańców za uzasadniony, to popierają pozostałe kwestie, które studium reguluje.

- Póki jestem wójtem, nie będzie tu autostrad ani apartamentowców - zapewnia wójt Kościeliska Bohdan Pitoń. 

(ECZ)«« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    1659

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2022