E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Podhale
Odrzucą studium?
 dodano: 19 Stycznia 2007    (źródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2007/01/19)
Prawdopodobnie dzisiaj radni gminy Kościelisko przegłosują odstąpienie od studium zagospodarowania przestrzennego z czteropasmową autostradą (fot. archiwum)

Dzisiaj w Dzianiszu odbędzie się nadzwyczajna sesja rady gminy Kościelisko w sprawie czteropasmowej autostrady.

Wywołana ostatnio głośna sprawa studium uwarunkowania przestrzennego dla gminy Kościelisko, w którym znalazł się zapis, że przez Dzianisz przejdzie czteropasmowa autostrada, może się zakończyć dzisiaj na nadzwyczajnej sesji rady.


Nie chcieli dyskusji

W środę wieczorem odbyło się kolejne spotkanie komitetu społecznego dzianiszan z wójtem Kościeliska Bohdanem Pitoniem, przewodniczącym rady Władysławem Długoszem i radnymi. Na publicznej dyskusji z włodarzami gminy zjawiło się od 400 do 500 osób. Remiza, gdzie zgromadzili się dzianiszanie nie pomieściła wszystkich. Niektórzy musieli pozostać na zewnątrz. Chociaż atmosfera była gorąca, obeszło się bez przepychanek.

- Ludziom chodziło jedynie o to, żeby wójt wypowiedział się czy odrzuci studium, czy nie - mówi Czesława Klejka, sołtys Dzianisza i radna Kościeliska.

Ludzie chcą całkowitej zmiany

Zdaniem wójta Kościeliska Bohdana Pitonia, spotkanie z komitetem protestacyjnym miało się odbyć po to, aby przedyskutować inne możliwości poprowadzenia tej drogi.

- Umawialiśmy się na spotkanie w szkole. Okazało się, że ludzie zgromadzili się w remizie. Gdy przybyłem na miejsce okazało się, że ludzie w ogóle nie chcą dyskutować nad tym studium, a jedynie żądają całkowitego odrzucenia go przez radnych - mówi wójt.

Zdaniem protestujących, celem spotkania było zmobilizowanie włodarzy gminy do zorganizowania w ekspresowym czasie nadzwyczajnej sesji gminnej, na której zostanie odrzucony projekt studium z czteropasmową autostradą.

- Chcieliśmy jedynie usłyszeć od nich, że takie spotkanie odbędzie się w najbliższym czasie, bo nad projektem nie ma co już dalej dyskutować - zaznacza Wojciech Biernacki, rzecznik komitetu społecznego.

Radni zrezygnują?

Wójt i radni ugięli się i zaplanowali sesję na dzisiaj na godz. 17 w remizie w Dzianiszu. Będzie to spotkanie otwarte dla każdego. W obrady zostanie wciągnięty jedynie projekt studium, a głosowanie uchwały dotyczącej tej sprawy odbędzie się jawnie. - Stwierdziliśmy razem z przewodniczącym rady, że jeżeli ludzie nie chcą takiego studium, to nic więcej na siłę nie zrobimy - mówi wójt Pitoń. Dlatego prawdopodobnie dzisiaj radni przegłosują uchwałę o zawieszeniu przygotowania studium, lub po prostu całkowicie zrezygnują z tego projektu i umowa z firmą tworzącą studium zostanie zerwana. - Atmosfera jest naprawdę gorąca, jednak nikt nie będzie w takiej sytuacji występował przeciwko ludziom - zaznacza Roman Krupa, radny gminy Kościelisko. Zapowiada się więc, że radni Kościeliska na dzisiejszej sesji odrzucą drażliwe studium z czteropasmową autostradą.

Łukasz Bobek«« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    1897

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2022