E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Podhale
Nowy Targ bliższy niż Poprad
 dodano: 17 Stycznia 2007    (źródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/01/17)
Nowotarskie lotnisko ma, według nowych władz Zakopanego, przyczynić się wydatnie do poprawienia dostępności stolicy polskich Tatr dla turystów. (fot. Agnieszka Szymaszek)

Zakopane zmienia front.

Zakopiańskie Centrum Komunikacyjne w sercu miasta, wzbogacone o nowotarskie lotnisko przyczynić się ma wydatnie do poprawienia dostępności stolicy polskich Tatr dla turystów.


Nowe władze wycofują się z koncepcji zakopiańskiego wsparcia dla portu lotniczego w Popradzie. Chcą się skupić na ścisłej współpracy promocyjnej z Krakowem. Jej owocem może być właśnie lotnisko w Nowym Targu jako zastępcze dla portu lotniczego w Balicach.

- Słowacy bardzo mocno reklamują swe parki wodne, nawet na naszych Krupówkach. Dlatego my nie możemy im podrzucać turystów, reklamując port lotniczy w Popradzie. Prowadzimy właśnie rozmowy z PLL LOT odnośnie uruchomienia lotniska z prawdziwego zdarzenia w Nowym Targu. Tamtejsze władze miasta też są mocno zainteresowane tą koncepcją, od dawna chcą, by lotnisko miało inny kształt - podkreśla burmistrz Zakopanego Janusz Majcher. Dodaje, że dla LOT-u port w krakowskich Balicach staje się za ciasny; idealnym wyjściem byłoby właśnie utworzenie lotniska zastępczego w Nowym Targu. - Zaobserwowano niejednokrotnie, że gdy nad Krakowem zalegają mgły, to w Nowym Targu pogoda jest sprzyjająca. Tu mogłyby być wtedy kierowane samoloty do lądowania - stwierdza wiceburmistrz Zakopanego Wojciech Solik.

Zakopiańscy włodarze wyliczają, że koncepcja forsowana przez poprzednią ekipę rządzącą miastem odnośnie uruchomienia wahadłowych przejazdów na trasie Zakopane - Poprad jest nieadekwatna do rzeczywistości. Pokonanie drogi ze słowackiego lądowiska do stolicy polskich Tatr zabiera nie mniej czasu niż dojazd z Balic do Zakopanego. Do tego dochodzi strach przed słowacką konkurencją: większość zakopiańczyków uważa, że turyści lądujący na Słowacji byliby przechwytywani przez południowych sąsiadów. - Ze Słowakami się lubimy, szanujemy, ale "biznes is biznes" - sumują w zakopiańskim magistracie.

Dużą odmianą dla przybywających pod Tatry ma być też zakopiańskie Centrum Komunikacyjne. - Trwają zaawansowane prace nad reorganizacją okolic dworca PKP i PKS. Będzie to reprezentacyjne miejsce w mieście. W projekt zaangażowało się PKP, PKS, PSS "Społem" oraz Polskie Koleje Linowe - stwierdza Wojciech Solik.

(RAV)«« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    1899

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2022