E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Podhale
Kolęda na szczęście
 dodano: 17 Stycznia 2007    (źródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/01/17)
Publiczności najbardziej podobali się kolędnicy z Witowa (fot. Ewa Czerwieniec)

W Kościelisku.

Po raz kolejny w Domu Ludowym w Kościelisku odbył się przegląd grup kolędniczych z gminy Kościelisko. Przed publicznością zaprezentowały się cztery zespoły.


Na scenie Ludówki zaprezentowali się kolędnicy z zespołu "Mali Witowianie", "Mali Dzianiszanie" "Polany" z Kościeliska oraz grupa spoza gminy, która przybyła z Nowego Bystrego - Słodyczek. Występom przyglądało się jury, którego zadaniem nie było przyznawanie miejsc, ale ocena przedstawień pod względem zachowania tradycji i przekazanie swoich uwag kierownikom zespołów.

Komisja w składzie: Maria Bętkowska, Zofia Leśnik, Małgorzata Dawiec i Piotr Kopeć uznała, że grupy były dobrze przygotowane i góralskie zwyczaje kolędowania przedstawiono właściwie.

Organizatorzy zrobili dodatkowo głosowanie wśród publiczności na kolędników, którzy podobali się najbardziej. Najwięcej głosów otrzymała grupa z Witowa. Wystąpiła też z jasełkami grupa teatralna działająca przy GOKR pod nazwą "Potencjalna koalicja borówek". Na zakończenie dla wszystkich uczestników przeglądu i członków zespołów zorganizowano zabawę karnawałową.

(ECZ)«« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    1921

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2022