E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Podhale
Co zamiast nart i sanek?
 dodano: 15 Stycznia 2007    (źródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/01/15)

Początek ferii - w deszczu.

Pogoda nie sprzyja uczniom, którzy rozpoczęli właśnie ferie zimowe. Zarówno nastoletni mieszkańcy Podhala, jak i dzieci, które przyjechały w góry na wypoczynek, jak na razie jazdę na nartach, sankach i łyżwach muszą zastąpić innymi rozrywkami.


Słowa piosenki Kabaretu Starszych Panów "w czasie deszczu dzieci się nudzą" z powodzeniem można w Zakopanem zastąpić stwierdzeniem, że w czasie ferii dzieci się nudzą. Bogatą ofertę rozrywek kulturalnych pod hasłem "Zima w Mieście" przygotował za to dla dzieci i młodzieży Nowy Targ.

Dzieci z Zakopanego nie mogą liczyć na jakiekolwiek zajęcia zorganizowane przez miasto. Wzorem lat ubiegłych władze miasta dbają w tym okresie głównie o przyjezdnych. Stąd pomysł na kolejową atrakcję, jaką jest pociąg papieski, który na czas ferii połączył Stolicę Polskich Tatr z Wadowicami. Miasto nie ma odpowiedniej bazy, by przygotować jakiekolwiek atrakcje.

W Nowym Targu w ramach programu "Zima w mieście" zajęcia dla dzieci i młodzieży przygotowały: Młodzieżowy Dom Kultury, Miejski Ośrodek Kultury, Galeria MBWA "Jatki", Spółdzielczy Dom Kultury, Muzeum Podhalańskie PTTK, Zakład Gospodarczy Zieleni i Rekreacji. Wśród propozycji jest moc zajęć plastycznych i sportowych.

(AGN, RAV)«« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    1462

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2021