E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Podhale
Malowane obiektywem
 dodano: 13 Stycznia 2007    (źródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/01/13)
Wystawy fotografii pogratulował ks. Zbigniewowi Pytlowi m.in. wiceburmistrz Jan Gąsienica Walczak (z prawej). Wystawę można oglądać do 4 lutego. (fot. Bożena Gąsienica)

W Miejskiej Galerii Sztuki.

- Tak się składa, że w styczniu w naszej galerii prezentujemy fotografię - w zeszłym roku gościliśmy prace Pawła Murzyna, w tym roku ks. Zbigniewa Pytla. Cieszę się, że właśnie teraz pokazujemy w galerii zdjęcia Tatr i stylu zakopiańskiego, bo wierzę, że wielu odwiedzających ją zachęca do zobaczenia sfotografowanych miejsc - mówiła podczas wernisażu kierownik Miejskiej Galerii Sztuki Anna Waloch.


Na wystawę "Tatry i styl zakopiański" składa się kilkadziesiąt fotografii, dokumentujących pejzaż Tatr oraz sakralne zabytki stylu zakopiańskiego, w tym obchodzącą w tym roku stulecie istnienia znaną Kaplicę w Jaszczurówce. - Kiedy patrzę na te fotografie mam odczucie, że chyba nie doceniam rękodzieła mojego góralskiego domu rodzinnego - stwierdził podczas wernisażu wiceburmistrz Jan Gąsienica Walczak.

Ks. Zbigniew Pytel, mieszkający obecnie w Krakowie, jak przyznaje pół-góral, pół-ceper, pochodzi z Białki Tatrzańskiej. Jest absolwentem Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie oraz Wydziału Teologicznego Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Ukończył także studia podyplomowe zabytkoznawstwa i konserwatorstwa sztuki kościelnej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jego pasją są góry i zabytki, które utrwala na fotografiach. Jest laureatem wielu konkursów fotograficznych oraz autorem wydań albumowych, np. "Mistyki w Tatrach. Stylu zakopiańskiego w kościele Najświętszej Rodziny", wydanego przez krakowskie wydawnictwo AA. (GAB)«« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    1917

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2021