E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Podhale
Ferie relacji Zakopane - Wadowice
 dodano: 12 Stycznia 2007    (źródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/01/12)
Wczoraj z promocyjną wizytą przyjechał pod Giewont papieski skład "Totus Tuus" (fot. Rafał Gratkowski)

Kolejowa atrakcja pod Tatrami.

Poranny wyjazd z Zakopanego, w południe meldujemy się w Wadowicach, tu mamy trzy godziny na zwiedzanie, skosztowanie papieskich kremówek i inne atrakcje. O godz. 15 powrotny wyjazd z Wadowic, do stolicy polskich Tatr docieramy o godz. 17.27.


Przejażdżka na trasie Zakopane - Wadowice odbywać się ma luksusowym pociągiem papieskim "Totus Tuus", który to skład poświęcił papież Benedykt XVI, a jednym z pierwszych pasażerów był ks. kardynał Stanisław Dziwisz. Autograf metropolity krakowskiego można obejrzeć w kabinie maszynisty.

 - Już ponad 80 tys. pasażerów podróżowało "Pociągiem papieskim" na trasie Kraków-Wadowice, którą uruchomiliśmy 3 czerwca zeszłego roku. Teraz na okres ferii zimowych zamierzamy z Wadowicami połączyć Zakopane, co wydatnie zwiększy atrakcje, jakie turystom daje miasto - mówi Ryszard Rębilas, dyrektor Przewozów Regionalnych PKP. - Oferta, którą kierujemy do biur podróży i organizatorów wypoczynku, z myślą o zorganizowanych grupach dzieci, młodzieży lub osób starszych jest tym bardziej atrakcyjna, że Bóg wie, kiedy będziemy mieli śnieg...

Zakopiańskie władze przyklasnęły pomysłowi. Tym bardziej że w ten sposób godnie rozpocznie się jubileuszowy rok dziesięciolecia wizyty Ojca Świętego pod Tatrami.

Pociąg "Totus Tuus" wyjeżdżać będzie z Zakopanego o godz. 9.50, do Wadowic przyjedzie o godz. 12.17. Turyści będą mieli trzy godziny na zwiedzenie miejsca urodzin Jana Pawła II oraz innych wadowickich atrakcji. - Z doświadczenia widzimy, że dwie i pół godziny wystarcza, więc ta trzygodzinna przerwa będzie aż nadto wystarczająca - wyjaśnia Ryszard Rębilas. - Powrotny wyjazd z Wadowic o godz. 15.05, przyjazd do Zakopanego na godz. 17.27.

Skład ma kursować w poniedziałki, wtorki, środy i czwartki. Wszystko zależy od tego, czy będą chętni. - Liczymy na dobrą współpracę z organizatorami czasu wolnego grup. Możemy przewieźć 160 pasażerów. Oferujemy wyłącznie miejsca siedzące. Na ekranach wyświetlane są filmy z papieskich pielgrzymek, z głośników płyną papieskie piosenki. Mamy też różne pamiątki w atrakcyjnych cenach - kuszą pracownicy PKP. Czy oferta będzie miała wzięcie podczas nadchodzących ferii? Przekonamy się niebawem. (RAV)
 

- Pociąg przystosowany jest do przewozu osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach, są toalety, skład jest monitorowany i klimatyzowany - zaznacza dyrektor Przewozów Regionalnych PKP Ryszard Rębilas

Fot. Rafał Gratkowski«« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    4514

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2021