E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Podhale
TPN już nie zapłaci
 dodano: 10 Stycznia 2007    (źródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2007/01/10)

Kościelisko już nie dostanie 1,6 miliona zł.

Dwa miesiące temu gmina Kościelisko wywalczyła z ministerstwa finansów 1,6 miliona złotych w ramach rekompensaty za utracone dochody z podatków od nieruchomości za 2005 r.


Zgodnie z ustawą państwową z 2005 roku o podatkach i opłatach lokalnych gminom należy się zaległy podatek za grunty, które znalazły się w granicach rezerwatów i parków narodowych. W przypadku Kościeliska chodziło o ponad 800 hektarów gruntów, które są własnością gminy, ale leżą w granicach Tatrzańskiego Parku Narodowego. To była jednak pierwsza i ostatnia tak duża wpłata na konto gminy. TPN przekwalifikował ostatnio charakter gruntów, które leżą w granicach Kościeliska. Teraz są to jedynie użytki rolne i nieużytki. - Spowodowało to, że zamiast 1,6 miliona złotych z tytułu podatku od nieruchomości za tereny gminne w granicach TPN za rok 2006, dostaniemy jedynie kilkadziesiąt tysięcy z tytułu podatku od nieużytków - zaznacza Stanisława Czubernat, skarbnik gminy. - Podobnie zresztą będzie w kolejnych latach.

Kościelisko liczy jeszcze na zaległy podatek od gruntów, które zajął TPN za 2001 rok. Jest to możliwe, bo przez 11 miesięcy tamtego roku obowiązywała ustawa, którą przywrócono dopiero w 2005 roku. I chociaż ministerstwo finansów nie jest skore do wypłat, gmina zamierza walczyć.

(łb)«« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    1285

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2021