E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Podhale
Szlak papieski
 dodano: 10 Stycznia 2007    (źródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/01/06)
fot. (ECZ)

"Podźwignij - o duszo słowiańska, tę arkę Bożych objawień - jasnością przydrożnych krzyżów, spragnioną erę nawiedź" - te słowa Jana Pawła II przeczyta przechodzień spacerujący w Kościelisku. Wyryto je na kolejnym obelisku wyznaczającym szlak papieski w tej gminie.


To trzeci kamień wskazujący podróżnemu trasę, jaką przebył w gminie Kościelisko Ojciec Święty podczas pielgrzymki w 1997 roku. W ten sposób radni, w imieniu mieszkańców, zdecydowali się upamiętnić tu pobyt wielkiego Polaka. Pierwszy obelisk ustawiono na drodze, na Gubałówce, drugi przy wjeździe do Kościeliska z Zakopanego na skraju ulicy Nędzy-Kubińca. Na każdym wyryto jeden cytat.

Wokół ostatniego kamienia na skrzyżowaniu dróg Nędzy-Kubińca i Salamandry powstał niewielki skwerek. Zagospodarowano go ławeczkami i oświetlono. Wiosną pojawią się krzewy.

Włodarze Kościeliska mają nadzieję, że ich pomysł oznakowania trasy przejazdu papieża przejmą następne sąsiadujące z nimi gminy.

Tekst i fot. (ECZ)«« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    3900

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2021