E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Podhale
Natura Stanisława Stocha
 dodano: 10 Stycznia 2007    (źródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/01/03)
Stanisław Stoch w "Ludówce" w Kościelisku prezentuje swoje prace po raz drugi

"Pejzaż wewnętrzny" to tytuł wystawy malarstwa Stanisława Stocha, która jest prezentowana w Gminnym Ośrodku Kultury Regionalnej w Kościelisku. Podczas wernisażu, który odbył się pod koniec grudnia, dla artysty i jego gości kolędował Jan Karpiel Bułecka z przyjaciółmi.


Stanisław Stoch urodził się w Suchem koło Poronina. Jest absolwentem Liceum Plastycznego im. Antoniego Kenara w Zakopanem. Studiował na Wydziale Malarstwa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach - Wydziale Artystycznym w Cieszynie. Pracuje w Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, gdzie prowadzi warsztaty terapii zajęciowej dla osób niepełnosprawnych. - Maluje w wolnych chwilach - stwierdziła Małgorzata Karpiel, otwierając wystawę. - Moim zdaniem jest artystą poszukującym. Każda jego wystawa jest inna, a jest to już trzecia prezentacja.

Fascynacją Stanisława Stocha, którą przelewa na płótna, jest natura. To główny motyw jego prac. - Obrazy są odzwierciedleniem moich doznań wynikających z obserwacji krajobrazu - przyznaje sam artysta. - Wychodzę od natury, która jest mi bardzo bliska, wybieram z niej pewne elementy i łączę z elementami abstrakcyjnymi. Moje obrazy to poszukiwanie własnej kreacji.

Spotkanie ze Stanisławem Stochem zakończyło kolędowanie przy wspólnym stole. O podhalańskich zwyczajach kolędników opowiedział Jan Karpiel Bułecka, a w śpiewaniu wspomagali go Maryna, Ania i Klimek Gąsienica Byrcyn. (ECZ)«« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    3756

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2021