E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Podhale
Mundurki na Podhalu
 dodano: 9 Stycznia 2007    (źródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/01/02)
Roman Giertych (na zdjęciu: pod Wielką Krokwią w towarzystwie starosty Andrzeja Gąsienicy-Makowskiego) zapowiedział, że mundurki mają szansę pojawić się jako pierwsze na Podhalu. Fot. Rafał Gratkowski

Podhalańskie szkoły jako pierwsze w kraju mogą wprowadzić w czyn projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczący jednolitych strojów dla uczniów. Przebywający pod Tatrami wicepremier Roman Giertych zapowiedział w sobotę, że mundurki pojawią się jeszcze przed tegorocznymi wakacjami.


- Mundurki nie muszą być szare i brzydkie. Dziewczyny mogą nosić czerwone swetry, zielone, niebieskie, żywe kolory uniformów. Wszystko zależy od decyzji szkoły. Tam, gdzie ważne są tradycje regionalne, mogą one mieć odwzorowanie w kroju i kolorystyce mundurków - przekonywał w Zakopanem minister edukacji narodowej Roman Giertych.

Wcześniejsze wprowadzenie obowiązku noszenia mundurków przez uczniów na Podhalu to efekt rozmów przeprowadzonych z samorządami gmin. Starosta tatrzański Andrzej Gąsienica-Makowski oraz burmistrz Zakopanego Janusz Majcher wyjaśnili, że nie oznacza to, iż od 1 stycznia mundurki pojawią się w szkołach. - Jednolite stroje dla uczniów muszą uzyskać akceptację szkół i samorządów, trzeba też opracować projekty. Mamy bogate tradycje i regionalne wzornictwo, które mogą być wykorzystane w projektach uniformów dla uczniów. To jest też duża szansa dla ożywienia działalności i przywrócenia świetności dawnej szkole tkactwa artystycznego - podkreślił starosta Gąsienica-Makowski.

(RAV)«« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    2182

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2021