E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Podhale
 Regiony Podhala
   gm. Bukowina Tatrz.
   gm. Nowy Targ i Szaflary
   gm. Kościelisko
   gm. Poronin
   gm. Czarny Dunajec
   gm. Biały Dunajec
   gm. Zakopane
Warto odwiedzić
Wycieczki po Podhalu
 Folklor podhalański
   Gwara góralska
   Muzyka
   Taniec
   Zwyczaje
   Strój regionalny
    Śpiewnik góralski
   Budownictwo
   Sztuka
   Pasterstwo
   Oscypek
   Ciupaga
   Górale
   Kuchnia
   Legendy
   Owczarek podhalański
 Kultura i sztuka
   Muzyka
   Malarstwo
   Rzeźba
   Literatura
   Architektura
   Artyści
 Imprezy w regionie
 Aktywny wypoczynek
    Rowery
      Trasy krótkie
      Trasy średnie
      Trasy długie
      Lista podjazdów
      Trasy powiatowe
      Na Słowacji TANAP
      Na terenie TPN
   Taternictwo
   Speleologia
   Paralotnie
   Ski-alpinizm
   Narciarstwo
   Turystyka jaskiniowa
   Trasy biegowe
   Turystyka piesza
   Sporty wodne
Powiat Tatrzański
Aktualności
Forum dyskusyjne
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane


zapamiętaj numer alarmowy w górach!!!
0 601 100 300
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Trasy średnie
Szczawnica & Niedzica - 93,3km


Startujemy w Nowym Targu. Jedziemy drogą na Nowy Sącz, mijamy Waksmund, Ostrowsko, Łopuszną, Harklową i Dębno by w końcu zobaczyć Zalew Czorsztyński. Przejeżdżamy most nad Dunajcem i dalej jedziemy hopkami góra-dół przez Maniowy, Mizerną i Kluszkowce aż do podjazdu pod Snoskę. Tu czeka nas 1.6km podjazdu o średnim nachyleniu 6.1%. Za to potem w nagrodę mamy 9km zjazdu :) do Krościenka i kawałek po płaskim do Szczawnicy. W Szczawnicy odbijamy w prawo wzdłuż Dunajca i kierujemy się do przejścia granicznego. Trzeba tu zwolnić i uważać bo droga jest wąska i jest przeznaczona dla rowerzystów (szczególnie turystów) i dla pieszych. Dzięki niższej prędkości możemy podelektować się widokami. W końcu dojeżdżamy do granicy - a jest to przejście inne niż wszystkie bo nie ma na nim żadnych samochodów :) Słowacja wita nas równie pięknymi widokami przełomu Dunajca po którym prowadzi trasa spływu (jak ktoś nie był jeszcze na spływie to polecam!!) Zostawiamy Dunajec w tyle i teren z początkowo płaskiego zaczyna się wznosić co raz bardziej. Czeka nas tu prawie 6.5km podjazdu o średnim nachyleniu 4.4%. Potem zgodnie z zasadą "what goes up , must fall down" jedziemy 11km w dół przez Vielki Lipnik (na skrzyżowaniu skręcamy w prawo) aż za Czerwony Klasztor. Potem droga zaczyna się lekko wznosić a my jedziemy sobie na przejście graniczne w Lysej nad Dunajcom. Po drugiej stronie granicy zobaczymy dolny zbiornik Zalewu Czorsztyńskiego i górujący nad nim zamek w Niedzicy. Na skrzyżowaniu skręcamy w lewo i jedziemy wzdłuż zbiornika. Tuż przed Zaporą odbijamy w lewo. Jedziemy przez Niedzicę, Łapsze Niżne i Łapsze Wyżne, a droga cały czas się wznosi aż na przełęcz za Łapszami. Podjazd ten nie jest zbyt stromy ale 13 km jazdy pod górę potrafi dać się we znaki. Na dodatek ostatnie 1.3km to podjazd o nachyleniu 6.1%. Teraz dla odmiany mamy zjazd do Trybsza a za Trybszem po przejechaniu mostu na Białce na skrzyżowaniu jedziemy dalej prosto aż do końca drogi. Tam skręcamy w prawo i jedziemy przez Gronków do Nowego Targu i znajdujemy się na górnym (i jedynym) rondzie w Nowym Targu.


http://www.zuz.mom.pl/rower

dystans:   93,3km
czas:   3:28h
prędkość średnia:   27,3km/h
wysokość minimalna:   440m
wysokość maksymalna:   765m
przewyższenie:   875m
rodzaj trasy:   dosyć trudna
uwagi:   Trasa jest bardzo atrakcyjna widokowo - duża jej część prowadzi wzdłuż Zalewu Czorsztyńskiego, na dodatek okrąża Pieniny, które można oglądnąć zarówno od strony polskiej jak i słowackiej.

«« Powrót do listy
 Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    6866Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2024